Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Moram se pohvaliti, možda sam uranio (ako bude povrat) ali kako god, ovo je novi rekord u prodaji. Za one koji nisu upućeni u report ovo je prodaja 12x isti proizvod koji košta 500+ $ . Očekivanih 3-4% ide meni…

Što se tiče AI tekstova, u zadnje vrijeme sam i ja objavio 5-6 komada, i nastavit ću. Sada, kada se vratim malo unazad, i kada pogledam tekstove koje sam platio, izgleda mi da su većinom i napisani uz pomoć AI. Gogle to možda vidi, jer stvarno sam očekivao bolji rast srnice, ali to se nije dogodilo. Ipak, neke posjete imam, pa tako i zarade. Mislim da se isplati koristiti usluge AI + doraditi koliko se može ručno.

8 Likeova

Upravo sam instalirao WP na novom hostingu. Prilikom instalacije sam odabrao da domena bude sa www prefiksom. Nakon instalacije domena se prikazuje mez www.

Da li da se bunim ili da ostavim tako?

Proverio sam i mnogi sajtovi/blogovi su bez. Kako je kod vas?

@Kosana
@anja1
@Mentolinho
@petarvu kod tebe znam :slight_smile:
@drmrgood

Nema ti to veze da li je www ili non-www. Bitno je samo da je jedna glavna verzija i da sve verzije redirektaju na tu glavnu putem 301 redirekcije.

1 Like

Kad bi’ ja to znao da uradim :slight_smile:

Posalji mi link u poruci pa cu pogledat

1 Like

Sad sam komunicirao sa podrškom. Ponudio mi je da mi on ponovo instalira WP (mada sam ubeđen da sam odabrao opciju sa www).

Zahvalio sam u se. Neka ostane bez www. Vidim da mnogi poznati sajtovi nemaju taj prefix. Preživeću i ja bez njega :slight_smile:

Enivej, hvala ti!

U biti je svejedno, ali meni osobno draže bez www i tako uvijek stavim

Ne možeš to samo u WP podesiti, trebaš na web serveru zadati force redirect kako želiš + na WP + htaccess ili koji već modul koristiš

1 Like

Meni je draze bez www. ali je nebitno

1 Like

www je relikt prošlosti, trend je da se danas koristi bez www, dakle - u trendu si :wink:

1 Like

Gugl koristi www :wink:.

2 Likeova

koliko ja vidim ne baš

upiši google u pretraživač, klikni na link za google i što ti piše u URL-u? Meni piše google.com

Provjeri url tako što ćeš kliknuti u adres bar. Meni na mobilnom bude ovako kad kliknem na tvoj link

Nisi kliknuo na adres bar. Trebaš imat opciju pisanja brisanja u adres baru (valjda). Dakle editovanja. Vjerovatno kad klikneš te tri tačke imaš opciju editovanja. Vidiš kod mene na skrinšotu olovku.

Ti imaš bukvalno vidljivo samo ime domene, ne adres bar

Edit: a čak kad klikneš tu ikonu za dijeljenje i kopiraj link iskopiraće
https://www.google.com/

je, u pravu si ipak :+1:

U pravilu je svejedno (samo budi siguran da podesiš da ti ova druga opcija redirekta na onu koji si odabrao za slučaj da posjetitelj tvoje stranice ukuca drugu varijantu).

Evo tu je lijepo sve objašnjeno… www je bolje koristiti ako ćeš koristiti cookie i neke naprednije stvari kasnije u siteu.

1 Like

Netočno. Potpuno je svejedno.

1 Like

ahrefs
Da ih pitamo da presude? :slight_smile:

ja na svoje siteove stavljam bez www tako da… :wink:

1 Like
1 Like

Sve su sitnice, i dosta ih je u kategoriji s provizijom od 1%, ali nakupi se sitnica kad ih je 86 naručeno haha… Većina je sa sajta iz NC 2.0. A ima još do 9 ujutro dok zaključi dan :stuck_out_tongue: Valjda će prijeći 100 haha.

Neka malo da mi conversion rate poraste, nizak je ovaj mjesec, oko 10%, a inače je bliže 15.

8 Likeova