Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Eto iako sam rekao sebi da necu da se vracam ovde ipak sam pogazio rec, i to iskljucivo zbog par ljudi sa kojma ne zelim da prekinem kontakt zbog nekoga tamo ko se bahati. Nego necemo o njima. Lepo je videti ovaj napredak @anja1 ovo je super, a tek ide decembar kada ce sigurno da idu novi rekordi.
Eto i kod mene manje od mesec dana kako sam pokrenuo onaj sajt za nemacko trziste sacekala me jutros prva prodaja.
Ono sto me jos raduje sto vec imam KW u top 10, a i ostali polako se probijaju, G me rangira iz dana u dan za sve vise pojmova, tako da sam bas zadovoljan za sada kako se stvari odvijaju. Ono sto je isto dobro ima i klikova i kakve takve posete, jeste zanemariva i mala ali ja sam zadovoljan za pocetak.
I definitivno jedan od kljucnih faktora za rangiranje danas je sadrzaj, obiman, kvalitetan,sa dosta informacija, slika, tabela, to je izgleda ono sto G danas ceni i gura napred.


Screenshot_7

Prvi korak ujedno i najtezi je napravljen, idemo dalje u nove pobede.

2 Likeova

Cestitam. Bome si brzo dosao do prodaje. Svaka cast. Bas je vala dobar osjecaj vidjet tu prvu prodaju. Koliko imas clanaka? Sta si radio od beklinkova?

Hvala! Pa generalno imam 3 linka sa foruma iz profila i nista vise. Jos ga drzim sam da se probija. Nekako mislim da je rano da sad guram sa tim linkovima ne bi mi izgledalo prirodno. Jos cu da cekam malo za linkove. Mozda jos neki dodam ka sajtu isto ovakvog kvaliteta kao i ova 3 prethodna.
Sto se tice sadrzaja imam 24 teksta, od 3k do nekih 500 reci. Mislim da je ovde ulogu odigralo uredjenje sajta sa pejdzevima. Jos je sve ovo nista, ali svakako raduje napredak. Zena mi je pred porodjajem pa ce da bude malo nezgodno za tekstove, trebalo bi ovih dana da zapne i napise jedno 10tak da mogu da dodajem po 1-2 nedeljno dok se ne organizujemo. Imam bas dosta ideja sta bi i kako dodavao, pa se nadam da ce brzo to i da se progura.

1 Like

Upravo sam proveo dobrih sat vremena čitajući sve od početka. Mislim da je sve rečeno i netko tko kreće od nule, ovdje ima sve. Dok sam čitao otvorio sam sigurno 5 tabova. Hvala puno svima!

2 Likeova

@Jeronimo034 Jos bolje ako nema puno linkova, a vec dobija posjetu. I tebi zena pise, ja sam mojoj dao plaketu radnik mjeseca u oktobru :slight_smile: Zadnjih dana se zajebava i samo jedan tekst je napisala za 8-9 dana, doduse i ja sam se zajebavo po litvaniji i bjelorusiji, a cim radniku ne stojis nad glavom zabusava, a dao sam joj platu unaprijed.

4 Likeova

imadoh juče najvrijedniji prodati proizvod

ponadah se da je procenat 4,5 al jok, eo adekvatne slike sa gugla

al opet ostaje najveća provizija od jednog proizvoda koju sam dobio


jučerašnji dan mi je donio rekord po narudžbama i klikovima, kad televizor pošalju (ako neko ne odustane) taj će dan biti rekordan po zaradi.

Gledam posjetu za danas, vraća se na stare staze, pa ako bude preko 500 sesija ja zadovoljan.

Možda sam se ■■■■■■■ što nisam bar sad oko blek frajdeja i sajber mandeja u sidebar ubacio amazon reklame. Inače ih tu ne držim al sam malo proklet pa ljudski razmišljam da ne bi bilo loše da su u sidebaru bile native reklame sa amazonovim preporukama kad su ovi popusti i kad se mahnito kupuje. Iskucah ja post jedan za drugim, ali ne smeta to nikome valjda.

Opet da ponovim apdejtujte ljudi stare članke u dosta slučajeva apdejt daje bar malo bolje rezultate nekad i solidno bolje no ranije i to daje rezultate veoma brzo. Ukoliko stari članak ne dobija posjetu ne možete ga apdejtom gorim napravit. Ne mislim apdejt kao apdejt, dodajte malo novih informacija, nešta novo.

5 Likeova

Coece, bit ce dobra zarada od ove televizije. Meni najskuplja kupovina do sad bila 85$.

Ovaj mjesec je dosta dobar i za mene, oborit cu rekord u zaradi makar je to jos daleko od nekog velikog iznosa. Za sad imam 73$ na Amazonu i 60$ na drugom affiliateu. I jos se nekih 15ak proizvoda tek treba poslat.

1 Like

Pa ko joj je kriv kad je studirala nemacki jezik :smiley: Bar da bude neka korist kad je vec u skolama mala plata.
Ma kod mene ona nije problem, ja sam najveci problem, jer mi treba 100 godina da postavim nesto kad mi napise.
Evo bas danas mi napisala dopunu za ovaj clanak sto se dobro kotira, sad cu da dodam poredjenje sa proizvodom istog proizvodjaca. Kad je uspeo da se rangira tekst sa 350 reci, sa ovih jos 300+ reci cu valjda da ucvrstim poziciju.
A posto imam i taj proizvod na sajtu, onda cu tu dopunu da dodam i na taj tekst. A u narednim danima ima da dodam poredjenje i sa ostalim popularnim proizvodima u toj nichi, tako da ce tekst da ide na 1200-1300+ reci i ucvrsti prvu stranu. I tako cu svaki porizvod koji krene da se dobro kotira guram kroz updejtove. I naravno dodavacu nove tekstove, imam jos nekoliko tema koje treba obraditi.

Pa dobro bar je njemački, bolje no japanski ko moja žena. Ne mogu vala na japanskom pravit sajtove nikako. Sreća pa zna engleski dobro.

poslan tv zarada oko 69$ čini mi se, lijepo je što je uzeo i onu garanciju 5 godina za taj tv oko 250$ tu je provizija 4,5 % što mi baš i nije logično, al dobro.

540 sesija juče, po tome kako se kreće i danas će biti preko 500 i time sam baš zadovoljan. bilo bi dobro da ostane iznad 500 a neću se naljutit i ako se poveća narednih dana.

za sve što sam naumio će vjerovatno trebati da bude dnevno oko 1000 sesija možda i malo manje ako bude to u okvirima u kojima je ranije bilo. tj. postotak klikova i konverzija ako se ne promjeni.

Imam tri članka gotova za objavit još jedan sam dobio al nisam zadovoljan pretjerano pa sam ga objavio na blog na blogspot, tamo imam nekih 5 članaka kojima nisam bio zadovoljan pretjerano. Imam i jedan članak od 4500 iljade riječi pa nikako da se nakanim da ga krenem obrađivat, trebaće mi dva dana sigurno.

Žena mi je napisala prije nekih dvadesetak dana jedan članak koji je uglavnom sa proizvodima od 500+ $ i tu su bile dvije prodaje do sad i to me ponukalo da malo više pažnje obratim i na skuplje 1000+ proizvode pa ako kad uleti prodaja budu malo konkretnije pare iako je tu manje pretraživanja i samim tim i manje kupovine, ali je i veća konkurencija. Ipak ću ja tu probat uletit malo.

Ubjedljivo najbolji mjesec, a ja ni blizu cilja. Ništa, moram više zapet.Tek sad vidim jebote koliko sam daleko od cilja. Nisam baš razmišljao o tome

2 Likeova

sve je to dobro, ako nastavis raditi ovim tempom sljedece godine si na cilju, bez brige

@anja1 već dugo pratim ovaj topic i tebe i vidimo svi da ides u pravom smjeru ali mi nije jasno zasto “nepodebljas” to ulaganje i malo ubrzas taj proces??

Ja bi vise zanemario ostale stvari koji mi donose manje novaca i posvetio se ovome maximalno neide na 5 strana :wink:

Nista drugo sem ovog sajta ne radim, ostale sajtove sam zapustio poprilicno.

U sta bi ti ulozio vise? U linkove ne bih pretjerano para gurao. Preskupe guest postove ne mislim kupovat, pbn ne mislim pravit ni kupovat, ostali linkovi su ok ponekad i ne iziskuju pretjerano novca. Mogao bih angazovat bolje i skuplje pisce i krenut sa zajebanijim temama. Al mi i tu zao dat za dobar clanak lupam oko 80-100$. Ajd to bi i nekako mogao i ima smisla. U zadnje me cesto odvuce net na drugu stranu pa izgubim vremena bas mnogo, eo 3 dana gledam action kameru da kupim i onda yt pa citam gledam uporedjujem i odu tri dana i ja odustanem od kupovine jer mi ne treba ta kamera realno nit bi je vise od dva tri puta koristio. Ili pocnem izucavat kripto valute pa mi i tu dan ode, pa onda vijest o ukidanju neutralnosti interneta u usa pa malo to vidim sta je u pitanju i ode vrijeme. Imam tri neobjavljena clanka i trebao bih objavit, al volje za rad ovih dana nemam bas. Vrnuce se brzo

1 Like

Prvo kažeš da ne radiš ništa drugo osim ovog sajta, onda nabrojiš da radiš sve osim ovog sajta. Ostavi se BTC-a ti imaš dobrih 10ak komada u ovom sajtu, ako daš gasa.

Ne ulaži u linkove više nego si do sad, ulaži u sadržaj. Pojačaj broj članaka, ako si prije objavio 10 mjesečno, sada to digni na 20, nađi još jednog pisca. U tvom slučaju 80-100$ nije puno za dobar članak jer ti je povrat velik, ali opet ne mora ni biti toliko, ne moraš se razbacivati, vjerujem da za 30-40 možeš dobiti dobre članke. Dobio si 700eura ovaj mjesec, uloži u članke barem 500, ako si prije mogao ulagati u sajt od svoje ušteđevine,sad možeš ulagati samo od zarade sajta.

1 Like

Slažem se s @bugi uložio bi definitivno više u sadržaj i pojačao taj tempo (obradio bolje i zajebanije teme i proširio paletu proizvoda), izgradio par linkova mjesečno,pojačao aktivnost na socialnim mrežama i pokoji guest post jer očito imas posjetu, imas zaradu e sad iskoristi tu što prije jer za godinu - dvije tko zna a sad bar imas zaradu od sajta tako da ju samo vrati nazad…

Ja još nemam ništa opipljivo osim plana i ideje na papiru pa kontam da pravu lovu uložim samo kad vidim 1 znak tog “uspjeha” a na tvom mjestu nemas sta cekati RISKIRAJ :slight_smile:

Tko neriskira ne profitira :wink:

a jebiga ne mogu vazda riljat, a rekao sam oko svojih sajtova da nisam na masu strana, no sam na ovaj fokusiran. kad mi se ne radi ne mogu vala pa puškom neko da me ćera. ja nekad radeći na sajtu sedmično znam provesti 80 sati bez pretjerivanja i ne vidim prevelik problem kad nekad ne mogu radit, samo mi nekad zna predstavljat problem fokus jer odem na 20 strana kad krenem dumat oko nečega, ali sve to računam da koristi, možda ne danas ali nekad oće, možda i neće ali eto volim izučit i ne želim sebi priznat da imam koncentraciju ko Homer.


što se tiče članaka teško mogu za 30-40$ pokrit neke jake teme. sve te teme iziskuju dužinu i kvalitet a ne mogu dobiti spektakularan kvalitet sa 1$ 100 riječi znači treba mi od 1,5 do 2 $ da bi porastao kvalitet. ja ne mogu ući u teme đe su na prvoj stranici članci 3000+ riječi + kvalite + mogući jaki linkovi bez članka od 5000 riječi vrhunski organizovanog i optimizovanog koliko god znam i umijem ga optimizovati i za ljude i za gugl. možda griješim što insistiram na dužini, ali ja primjenjujem ono što vidim, ako rangiraju dugački ne mogu ja uletiti tu u priču sa 2000 riječi. možda neko može ali onda treba jakih ili mnogo linkova, meni je lakše insistirati na obimnijem i recimo bolje optimizovanom sadržaju jer sa linkovima uopšte nisam načisto i teško je (bar meni) nabaviti po meni kvalitetne linkove.

nisam naravno batalio linkove i socijalne mreže, radi se i na tome, ne nešta pretjerano, ali radim.

Ja kad se prebacim na spavanje u neki regularno ljudsko penzionerski mod oko 23h da liježem obavezno ustajem u 05h i budem tako slomljen da je to užas, kao da me traktor pregazio. Tako da posljednjih dana sam vas nikakav, kao leš. Gram volje u mene nema. Ništa ne radim zadnjih dana.

Često mi se malo volja probudi kad ođe izdjelim kako ide pa da probam opet. Evo je konačna zarada u novembru.

Evo zarade u decembru do sada

evo posjete

imam 4 članka mrzi me uredit i objavit. uh matero moja kako volje zere nemam. A lijepo sam radio dobar dio oktobra i novembra

evo iz bližeg ugla posjeta od 1og oktobra

i tačno ovaj gugl mi ne da malo vremena da odmorim no mi snizi posjetu da se ne opuštam previše. reko sam poslije ovih blek frajdeja i sajber mandeja da bih bio zadovoljan da ostane na iznad 500 sesija i bi tako, ali ne moš odmarat ko čoek i niš ne radit a gore da ide posjeta.

savjet:nemojte pravit članke ako ne možete napravit da vaš članak bude bar jednako opširan i dobar kao i članak na prvoj poziciji.

najbolje se osjećam oko 08 pa do 15 da spavam, ne znam što to mijenjam.

nemoj sad usporavat kad si na dobrom putu, sad trebaš zapet, poslije spavaj kad oćeš, puštite me s mirom, umoran sam.

zbog čega je rasla posjeta u odnosu na septembar i oktobar? radilo se, dodane su dobro obrađene teme, opširno obrađene teme, apdejtovani su neki stari postovi i oni su počeli donosit više posjete. ima faktora to što je žena počela pisat za me pa se više trudi od ostalih pisaca pa bolje obradi teme.

toliko sam bezvoljan bio da sam juče krenuo ovo pisat i nisam završio do danas. danas ustadoh u 6 i 40 pa se malo bolje osjećam. biće danas malo rada vidim.

7 Likeova

Vidim napetost u tvom pisanju, mislim bi ti trebao baciti na rostilj kilo mesa, pustiti sebi kakvu dobru muziku i sve to zaliti s par piva ili s necim ljutim…Sto bi nas narod rekao: DAJ SEBI MALO ODUSKA!

Cestitam na zaradi…

2 Likeova

Jel zna neko kako da mi se prikaze “Updated” kada apdejtujem clanak?

1 Like

Nisam na searchu našao ništa po pitanju “Amazon ban” ili “Amazon block”, a i ne sjećam se da sam vidio u ovom topicu da je netko pisao o tim temama.

Ugl, ja bi spriječio probleme ako je moguće, a vidim da po drugim stranicama ima malo dileme / diskusije što se smije a što ne. Pa me zanima što misle ljudi s foruma?

Npr, da li linkate bez cijene? Da li na svim stranicama imate navedeno da ste “participant in the Amazon Services LLC Associates Program”? Da li koristite “buy buttons” i da li sadrže Amazon logo?

Cijenu mozes linkati samo ako se povezes preko njihovog API-a jer cijena mora biti 100% tacna. Ja sam stavio u sidebar widget “participant in the Amazon Services LLC Associates Program”. Ne smijes koristiti custom buttone sa Amazon-ovim logoom, ako zelis tako mozes izabrati neki njihov:

https://affiliate-program.amazon.com/help/node/topic/202094750