Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ukoliko neko ima problema kod verifikacije bilo kog amazon affiliate naloga telefonom i ne može da primi poziv od amazona (ja sam prvi put ispizdio i kupio broj na 3 mjeseca na skajpu, večeras potrošio solidno vremena da pronađem rješenje za kanadski amazon) neka instalira aplikaciju Textplus za android, dobiće besplatan us broj i lagano prošlo sve. Tražila aplikacija neke dozvole za lokaciju i sl ja sam sve odbijao sem kod poziva da upravlja pozivima. Ima ikonica tastature i kad se dobije poziv samo se ukuca pin i toeto. Inače nekad ranije je kolega @MojNalog pisao o nekoj drugoj aplikacija koja meni večeras nije radila

Inače ja do sad nisam aktivirao zaradu za kanadu, a za UK samo native (valjda), pošto nisam ubacio onaj kod u footer na sajt, večeras sam to odradio. inače mi je kanada sa 13,4% druga po posjeti iza usa. stavio sam da redirektuje na slične proizvode ako nema isti.

2 Likeova

Danas opet jedna prodaja, a ovaj mjesec i na amazon UK 8 funti zarade. Sad sam se registrirao i na kanadski amazon,od njih dolazi cca 9 % posjete.

2 Likeova

Samo cepaj!
Koliko ti keyword-i imaju mesecnih pretraga? Da li su ti svi clanci “buying”, ili ima i informativnih?

1 Like

Pa kako koji keyword,neki imaju oko 200-300,neki oko 1000. Ima i informativnih naravno. Takodjer na sajtu imam i sekciju sa manualima tako da za svaki proizvod za koji imam review postoji i .pdf user manual na sajtu.

Kad postavljate native ads, da li radite custom ads i dodajete odredjene proizvode u njih, ili idete na recommendation ads ili na search ads pa da sve bude automatika?

Ja stavljam custom, izaberem slicne proizvode kao i clanak sto sadrzi.

Onda me ceka velik posao jer imam 48 clanaka pa je to 48 reklama. Mislim da cu stavit auto recommendation ads. Gasim adsense na tom sajtu jer je u 2 mjeseca donio bijednih 5 eura.

Moja neka logika je da bi trebalo na svaki clanak posebne native reklame da stavis, jer ces tako da povecas CTR, generalno jeste posao da se sve to odradi, ali moze mnogo da donese.

Postavio sam ove recommendation ads automatske. Toliko su dobre da bas pogadjaju proizvode o kojima se govori u postu, kao i one vezane uz njih. Ne treba nista custom tu koliko ja vidim.

2 Likeova

Pogadjaju zato sto prate sve, ako si ranije trazio na amazonu sanke prikazace ti sanke na sajtu sa ronilackom opremom, a po meni je to bezveze (nesta slicno ko sto gugl prati sta si trazio pa te smara mjesecima kasnije). Ja preferiram custom reklame i proizvode koje ja zelim, ako pricam o ronilackoj opremi ocu u reklamama ronilacku opremu ne sanke ili nesta trinesto. I ne bi trebalo da ti previse vremena oduzme kreiranje custom reklame, ne treba vise od 1-2-3min kreacija i postavljanje reklame.

Inace ja medjed nisam aktivirao zaradu za UK i kanadu do preksinoc i juce na kanadskom jedna prodaja na uk dvije.

2 Likeova

Bas to anja, u potpunosti se slazem u vezi native reklama.

Znaci definitivno treba da se aktiviraju svi amazon nalozi.

Trebao sam sutit,vec dva dana nema prodaja :frowning:

Ja šutim godinu dana pa ništa prodao nisam :stuck_out_tongue:

3 Likeova

Prekinuo si cutanje sad mozda krene prodaja :grinning:

Dal itko od vas zarađuje tako što šalje posjete sa društvenih mreža na affiliate stranice?

Jučer sam rješavao nešto oko weba s hostgatorom pa su mi ponudili konzultacije s njihovim SEO temom. Pristao sam na to naravno da čujem neke informacije i da vidim neke moje ideje dal su u dobrom smjeru.
Ono što su mi oni predložili je FB i Twitter marketing za site?

Pa me čisto zanimaju vaša mišljenja ili još bolje iskustva u tome

ne znam zašto seo tim predlaže fb i twitter ali eto

Neznam ni ja… Jednostavno kaže da je praktičnije nego SEO da ako imam stranicu o npr mobitelima jer je to content koji kao nije “stalan” mjenjaju se brzo modeli i tako i da seo nije dobar za to…
Logično mi je da netko ko dođe preko nekog buy keyworda na google stvarno ima namjeru kupiti, no nije mi jasno kako misle da ulovim prodaje dok ljudi čitaju u metrou ili u čekaonici

Nema mi smisla to sto su ti rekli. Drustvene mreze su dobre za portale i informativne webove koji zarađuju od Adsensa a za affiliate i ne bas. Mislim da oni ne znaju bas sta pricaju :slight_smile:

1 Like

Također i ja mislim da lupetaju… Jel recimo mogu boostati npr. neki zanimljiv članak o fotoaparatima gdje nema linkova za prodaju i može imati dobar engagement i s druge strane mogu boostati članak o prodaji fotoaparata koji također ima dobar engagement ali ljudi u tom trenutku netraže fotoparaz za kupnju nego su usput pročitali članak jer iz zanimaju fotoaparati pa da vide kakvih novosti ima vezano za njih, i onda sigurno neće tražiti po fejsu da su na mojoj stranici NAJBOLJI FOTOAPARATI pronašli baš ono što im odgovara dok na google misli mda je puno teže ali dugoročno je glavni način za affiliate. Ma da sigurno se može iskoristiti društvene mreže na jako dobar način da se napravi zarada na affiliate sajtovima, samo treba znati kako

Mozda na fbu neces prodati fotic, ali hoces svakojake dzindze, nakit, jeftinu odjecu, obucu.

1 Like