Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Moj slučaj je sličniji fotiću nego tim đinđama

Odbili su mi zahtjev. Kazu da ta usluga nije dostupna na moj account. Cini se da cu ipak trebat čekovima primat. Tlaka.

Neznam zašto, ja sam prilikom registracije bez problema dodao još eure i funte za svaki slučaj nek se nađe :slight_smile:

Ja sam video na youtube kanalima affilate amazon link u opisu video snimaka.Youtube je dobar SEO.Ne znam koliko je to dozvoljeno i od strane amazona,ali i ja bi stavljao link gde nemam monetizaciju na youtube video snimke.

Na Twitch.tv sad stavljaju affiliate linkovi kao ludi jer je amazon kupio twitch

1 Like

Ne igram igrice,pa nemam tamo nalog. Evo sta lik radi:

Ceo kanal mu je takav od amazon prodaje

Ne znam da li je to dozvoljeno od strane amazona?

Takvih na YT ima koliko hoces, od tehnike do rinfuze za nakit, a jel dozvoljeno, ne znam, ne radim sa amazonom.

Jeste dozvoljeno imate cak i Amazon Influencer Program koji je iskljucivo namjenjen za YouTube, Instagram i Twitter.

3 Likeova

Ovo mi deluje kao da su unikatni klipovi tj ovi traileri za produkte al deluje mi suludo da pravio unikatne video klipove pa sad ne znam dal krade ali pokusao sam da nadjem original trailere od tih firmi koje on reklamira i ne mogu nigde naci identicne video isecke koje on koristi u svojim video klipovima sad ne znam suludo je da ih radi od nule.

Zasto bi bilo suludo ako zna da ce od svakog videa imati prodaje i zaraditi?

2 Likeova

Točno to. Ništa što donosi zaradu nije ludo :slight_smile:

Reuploadovacu njegove snimke pa cu videti da li ima content id opomenu i znacu da li uzima i pravi kompilacije jer i meni je malo previse profi i cini mi se da su to oficijalne reklame od proizvodjaca koje su negde drugo postavljene.

Evo njegova reklama: https://youtu.be/Ekb9_GXP4yw?t=39

Evo originalna reklama: https://youtu.be/a3XKs1PKS3U

Pravi kompilacije od originalnih snimaka.

2 Likeova

Kako ide ljudi? Ima li para od tog amazona? Kakva vam je posjeta?

Ovde se treba registrovati preko drustvenih mreza: https://affiliate-program.amazon.com/influencers/signup

1 Like

Da, taj link i samo mislim da te mogu odbiti ako im ne odgovara tvoj sadrzaj ono nije prihvatanje po automatizmu ako nesto nisu mijenjali u medjuvremenu.

1 Like

Da skontao sam to samo ne znam sta je to po njihovom da im odgovara ili ne !? Nisam jos aplicirao preko toga.

Posjeta raste. Prosli mjesec sam imala isto posjetitelja s Pinteresta ko i s Googla i poprilicno su dobri ti Pinterest posjetitelji, klikcu na linkove, manji je bouce rate. Zarada s Amazona svaki mjesec veca makar i dalje to nisu neke ogromne pare ali covjeka veseli :smiley:

2 Likeova

Nadjoh jedan zanimljiv sajt koji rangira solidno za neke termine i uzima posjetu, da objasnim što kraće šta radi:

rečenica sajt taj i taj donosi listu 25 najboljih tih i tih proizvoda

Naslov slika i 3 rečenice na temu

top lista 25 najboljih proizvoda

i bulkvalno izlistani najprodavaniji proizvodi grupisani oko jedne tema sa featuresima uz pomoć ovog plugina


skrolujte malo i vidjećete kako izgleda bestseller lista

i lijepe posjete dobija. inače nema linkova ka tim člancima a i inače domena nije neka jaka pa da na osnovu toga rangira. on tu nema posla nikakvog sem tog malog uvoda i pametne grupacije proizvoda. jasno je da ne može ovakav članak proći za neke prejake teme, ali prolazi za neke manje pokrivene i vjerovatno donosi dobru konverziju. i da da napomenem da na kraj liste uvijek ubaci jedan youtube video relevantan. eto možda nekom valja ova informacija. ja ću razmislit o korištenju ove taktike pošto ne volim imati isti sadržaj kao i na nekim drugim sajtovima. inače već sam razmišljao kupiti ovaj plugin zbog tabela, oko 30e je bio. preporučili su ga i ovdje, a valjda je ovo neka zvanična amazonova stranica

3 Likeova

Ovo sam i ja vidjao na nekim sajtovima takodjer ne previse jakim. Pitanje je koliko je ovo kvalitetan sadrzaj,recimo u mojoj nisi sa ovim nema sanse biti u top 50.

Vidjao sam cesto ovaj plugin no iskreno mislim da nece bas pomoci sto se tice SEO-a, ali konverziju moze podici. Po mom misljenju vise se ne isplati praviti sajtove koji ce ganjati brzu lovu i da je danas minimum clanka 2k rijeci.
Posto su popularne top liste i kod “autoritativnijih” stranica i odlicno rangiraju sta mislite o pravljenju clanka koji ce za svakog posjetioca praviti unikatnu listu. Tipa, ako je lista best laptops na pocetku clanka sa ponudi nekoliko parametara, za kakvo ce koristenje taj laptop biti gaming, student, working pa onda price range itd. Mislim da bi se podigla konverzija a mogu se ubaciti i neki kraci opisi od 150-200 rijeci. Nesto tipa backlinkovog clanka


Takve clanke je lakse i napisati a nudi i vise mogucnosti korisniku. Nisam siguran kako se to moze izvesti na stranici, isprogramirati ili mozda sklopiti pomocu nekih plugina.
Doduse ovaj tip clanaka ne bi bio ni jeftin i najbolje bi ih bilo koristiti za neke jace keyworde. Mozda bi i privukli i backlinkove.
Volio bih cuti i vase misljenje u vezi ovoga.