Pitanja oko amazon affiliate sajta

ni ne treba da pomogne oko seo-a, uopšte nema tu namjenu ovaj plugin

uvijek ima karakteristika koje se traže za proizvode a nisu pokrivene, uvijek ima keyworda za koje može ovo da radi, treba kopat ali mogu se nać te karakteristike i ti keywordi

evo statistike jednog tog članka sa ahrefs

naravno da neće ovo radit za keyworde tipa najbolje trake za trčanje 2018 ili slične vrlo konkurentne fraze, ali će možda raditi za neku frazu tj. karakteristiku koja je interesantna kupcima , a to se može naći ispitujući druge sajtove ili kroz npr pitanja na amazonu, takođe kroz filtere na amazonu ili karakteristike u titlovima ili opisima proizvoda. nije lako naći takve fraze, ali ih ima.

Gledam na ahrefs i sve jače keyworde su pokrili sajtovi koji baš intenzivno koriste pbn linkove, što je najgore ovo što se vidi na ahrefs je vjerovatno samo djelić tih pbn linkova koji su sakriveni. a sajtovi su u 90% slučajeva tematski (url tj. prijašnji sadržaj sajta) niđe veze sa nišom. uglavnom sa homepage se linkuje iz solidnih članaka sa raznim anchorima.

a još poodavno sam dobio savjet od ante
Apr '17
Predlazem da i ti krenes s PBN-ovima. Takvi linkovi ce ti trebati prije i kasnije, zasto bezveze odugovlaciti?

ja realno bez tih linkova ili linkova sa jakih ili relevantnih sajtova (i to solidno mnogo linkova) ne mogu osolit takvim sajtovima ukoliko pokrivam te jače teme, ostaje mi da radim lake i nekonkurentne teme, da pokrijem još nepokrivene teme, da pokrivam under 100 pretrage i to nekonkurentne under 100 pretrage koje mogu rangirati bez iole linkova: Nema prevelike filozofije, a ja sam istrošio tastaturu pišući milion gluposti, Ili imaš linkove ili dobijaš mrvice. Ako već mrvice skupljam onda će mi trebat još bar 100 članaka za malo veću hrpu mrva.

Jebiga ja prao plašim se gugla ali pbn stvarno čuda radi, još kad se spoji sa linkovima sa jakih i relevantih sajtova onda si car.

Neće ti PBN-ovi dugo. Je da će zaraditi u međuvremenu, ali ja se osobno nebih oslanjao na to.

govore to od 2014 god

image

Evo na, malo što se nerviram oko slabe zarede no me još ćeraju u minus. Ima li ko da mu ide od ruke sa amazon affiliate sajtom?

Haha, kako si ovo uspeo druze? :smiley:

Samo treba bit uporan i radit ko konj na kraju sve dođe na svoje bude tu jako lijepa pozitivna nula i mnogo krivljenja kičme i rada ni za ■■■■■

Ljudi ja pokusavam sada da se registrujem na ovaj Amazon Associates… i sve korake sam proso, stigo na poslednji Your Identity Verification gde treba da unesem br telefona da bi mi rekli PIN, i ja sam odabrao za srbiju +381 i na dalje pisem moj broj bez nule na pocetku, i non stop mi izbacuje ovu gresku, ne znam u cemu je problem? :confused:

Ne znam zasto nece da ga prihvate to je moj broj i nisam nigde imao problema sa njim…

Ja sam koristila virtualphone .com. Besplatno je i ful jednostavno.

Jel to samo za 1 dan u minusu ili za cijeli mjesec? Ja sam zadovoljna kako mi ide, svaki mjesec sve vise. U 19 dana 3.mj sam zaradila 362$, nisu neke ogromne svote jos ali glavno da raste. Nadam se da cu do kraja mjeseca doc do 500.

Ja sam u ovom mjesecu na 50 dolara zarade. Fali mi backlinkova a nemam para da bi ih kupio.

ma za jedan dan, nije ništa strašno, više interesantno. ne možeš otići u minus inače, no je neko naručio neki proizvod, pa vratio i što si ranije zaradio, sad se oduzima.

čestitam na napretku, lijepo je to viđet. šta radiš na sajtu, koliko često objavljuješ koje tipove članaka, kolko dugačke, radiš li beklinkove, kakve beklinkove imaš, na koji tip članaka dobijaš najviše posjete, zašto dobijaš posjete i ostalo, sve šta činiš i zašto rangiraš ako ti se da ispiši, vrlo bih cijenio.

kod mene inače od apdejta malo se povećala posjeta ali mi je pala konverzija, prošli mjesec zarada bila 388$ ovaj mjesec za sad 288$. Iskreno koliko vremena provodim na sajtu i radeći oko njega ovo je baš baš loše. Nešta se tješim da će krenuti na bolje. I baš imam volje zadnjih 20ak dana za rad.

Kod mene se osjeti blagi rast iz mjeseca u mjesec, s tim da tu i tamo ima dana kada posjeta padne.

Uzeo sam nisu sa velikom konkurencijom pa je rangiranje malo tezi proces, medjutim, u drugu ruku, treba mi manje posjeta za neku vecu zaradu, jer su proizvodi skuplji.

E sada, konverzija je najbolja na review tekstovima. Na blogu objavljujem tekstove da malo razbijem sadrzaj, da ne budu sve same recenzije.

Najbolje se pokazalo da recenzije radim za proizvode koji su tek izasli ili su u usponu i da rangiram za njih, vremenom te recenzije pocnu donositi $$.

Sto se tice backlinkova, ne znam ni ja vise kako ih nabavljam, na sve moguce strane saljem mejlove, ostavljam komentare…

Uspio sam dobiti link na wikipeida, ali na informativni clanak na blogu, i link stoji skoro dva mjeseca. Medjutim, pored tog linka sam dobio sigurno jos 10-ak linkova sa sajtova koji kupe sadrzaj sa wikipedije, pa ni to mozda nije lose kao link building. Primjetio sam da mi je taj tekst poceo dobijati posjeti, sto znaci da proces radi i da backlinkovi imaju uticaja. Inace, najteze dobijam posjetu na blog, jer su tekstovi preopsirni i tema koju pokrivaju je prevelika.

Nakon ovog apdejta malo mi se posjeta “ljulja”, ima previse oscilacija iz dana u dan, razlika je i vise nego duplo, vjerujem da ce vremenom to sve leci na svoje.

Kako linkuješ proizvode? jel batoni ili tekstualno, kroz sliku… U jednom review članku koliko imaš linkova ka proizvodu?

da i ja sam ovo spominjao ranije. jer ako prvi objaviš review imaš veliku prednost ostalima koji poslije tebe pišu o istoj temi

Prije sam pisala članke sama ali sad sam krenula s jednim novim webom gdje će bit samo moji članci i više je blog tip weba nego affiliate web. Pa pošto više nemam vremena za ovaj sam angažirala 2 pisca koji pokrivaju 3 kategorije na webu i objavljujem 4 članka koji one napišu na mjesec, svaki tjedan jedan članak. Članci su minimalno 1000 riječi pa do nekih 1500.

Odlučila sam uzet jedan drugačji pristup i prestala sam pisat “review” i “best” članke, te sad samo objavljujem neke ajmo reći “how-to” članke koji stvarno ljudima pomažu, a unutar njih onda spomenem neki proizvod koji bi im koristio za to. Npr članak je kako brati gljive i onda u članku linkam na neki alat s kojim se lako beru gljive (ovo je samo primjer, nisam u toj niši). Nekako su mi draži takvi članci jer i pomažem ljudima da nešto nauče, a usput i dobijem provizije. I masu ljudi klikću i na takve affiliate linkove makar nisu striktno buying keywordi.

Targetiram zadnje vrijeme većinom neke manje keyworde koji valjda drugima nisu zanimljivi iz toga razloga jer imaju par stotina pretraga, ali bez beda ih mogu rangirat i bez backlinkova u mjesec, dva.

Od backlinkova sam odustala jer mi to najveća tlaka, pa nek rastu organski. Prije sam objavljivala guest postove kad sam vidjela da netko iz moje niše traži ali sad već neka 2 mjeseca nisam uopće nikakav backlink radila.

Najviše posjeta s Googla mi dolazi na par “best” članaka koje sam objavila još na ljeto kad sam tek krenula s webom. A s Pinteresta dobivam 100-200 na dan na te “how-to” članke i ljudi rado klikaju na affiliate linkove. Uglavnom posjeta mi je samo s Googla i Pinteresta.

Hvala puno na odgovoru. Svaka čast na posjeti sa pinteresta. Ja ne znam šta je sa ovom mojom nišom baš se mora kopat da se nađe tema koja nije pokrivena, za neke smiješne termine koji se par puta mjesečno traže o prilično jeftinim proizvodima su, zna se gurat dvadesetak sajtova. A ove teme sa 300+ traženja milion sajtova ima da ih pokrivaju.

Koristim narandzaste buttone, najbolje su se pokazali, jedan stavim negdje u sadrzaju a drugi na kraj teksta. Onda gledam, ako sa proizvodom ima jos nesto povezano, tipa rezervni/zamjenski dio, onda za taj dio ide par recenica i dodatni btn koji vodi na amazon.

Ja sam valjda baš pogodila nišu koja je poprilično nepokrivena. Niša mi je zapravo poprilično široka i ima se za pisat 30 godina članke koliko toga ima, a zapravo je vrlo mala konkurencija.

ako neko koristi ove image preko sitestripe za tabele ili ih neđe drugo stavlja, da zna da su dofollow, ja eto nisam znao, pa ću sad đe imam ovakve reklame dodat nofollow tag, ne dam im soka imaju ga i previše