Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Hvala drug, procitao sam bas od njega i prije sam citao ali opet sam naisao na dosta toga sto uopste ne znam ni sam sta je to, kako se radi itd pa sam pitao ovdje.Trenutno nemam bas toliko novca al uglavnom poceo sam raditi i jos nesto zaradim preko interneta pa bi mogao odvojiti nesto novca za to. Uglavnom nisam onaj tip koji misli da ce u mjesec dana zaraditi veliku sumu novca, jer znam da bas ne ide tako, zato bi pokrenuo aff site i radio tu, ujedno ucio jer sam trenutno na nekoj nuli tj znam neke sitne osnove, cak ne znam ni da li bi to bilo dovoljno. Zbog toga planiram s vremenom raditi pa kad bude bude, bitno mi je da naucim dosta o tome skontam kako se sta radi pa ce i zarada doci s vremenom. Pozz

Edit: Sta mislite o ovom kursu na Udemy? Da li ga je neko vec kupio? https://www.udemy.com/seo-complete-guide-to-building-amazon-affiliate-sites/

kao da se vraća u neku normalu. ništa na sajtu nisam dirao. bukvalno.

ja ne znam kako drugi podnose ove apdejte ali meni je bukvalno muka u stomaku i mislim da imam proliv konstantno zbog gugla. ■■■■ me pas kad krenuh sa ovim sajtom i uložih toliko truda pa sve doživljavam na kub.

https://www.authorityhacker.com - prijavi se na newsletter, taj free training webinar objašnjava sve veoma lepo. Ne spamuju. Ako bih morao da biram jedan sajt, ovo bi definitivno bio taj.


2 Likeova

Nisam siguran, ali po prvom i zadnjem screenshot meni izgleda da nemaš problema sa Google. Više mi nisi na trend pretraživanja.

Pozicija ti je ok, samo moguće da u jednom periodu ljudi nisu baš tražili pojmove po kojima ti dobiješ posjetu

Za početak ne vidim probleme za pokrenuti aff site. Odaberi niche, to ti je najvažnije. Plati 20 dobrih članaka, instaliraj wp i objavi članke.
Uradi onpage i offpage SEO, i apliciraj na Amazon za affiliate.
Onda lagano dalje, prati što se događa, koje članke možeš pogurati, neke popraviti isl… Stavi aff linkove i prati stanje. Nakon nekog perioda kreni sa objavom novih članaka, kako si vidio koji pojmovi idu a koji ne.
Sretno…

1 Like

@igortomic @komentar hvalaaa vam puno

Znaci skoro sam infarkt dobila kad sam usla u Amazon i vidjela ovo:
image

Sa 800$ u minus?? Nadam se da je ovo neki bug. Wtf

1 Like

Mislim da je bug, jer se i meni desavalo da nulira iznos i na kraju dana ili sljedeći dan se sve vrati u normalu.

Inače svaka čast na zaradi, dobro ti napreduje sajt.

Kod mene ide dobro, tu i tamo se dobije prirodni backlink. Nemam puno posjete ali to malo što imam konvertuje fantastično. Primjetio sam da mi je najbolja zarada na tekstovima gdje su neka nabrajanja, npr. Top 10 nečega za to i to… i onda kao recommended stavim najskuplji proizvod, i što je najzanimljivije ljudi to kupuju.

Odnedavno sam počeo u tekstove dodavati kratku recenziju o neki dodacima za proizvod. Npr. ako je proizvod dron, negdje na dnu teksta stoji nekoliko rečenica o rezervnoj bateriji za dron i link ka amazonu. Velika većina koja kupi dron, kupi i bateriju. (dron je samo primjer, najlakše mi je bilo za objasniti)

Vratilo se u normalu sad, sva sreca. Vec sam mislila da sam prekrsila neko Amazonovo pravilo pa da su mi ukinuli svu ovomjesecnu zaradu. Nacitala sam se takvih primjera po internetu.

Trebala bi ih tuzit za izazivanje dusevne boli :smiley:

2 Likeova

Oprostila sam Amazonu za ovaj šok posto sam danas oborila rekord u dnevnoj zaradi ^^ Vise od 100$ u 1 danu. Nije lose.

Amazon com

1527672734804_image

Amazon co uk

1527672723185_image

I 2.27 CAD na amazon ca

9 Likeova

Bravo! I ja bih mu oprostii :smiley:

1 Like

@Monika.B Mogu li neki saveti o link building strategiji ? :slight_smile:

Svi me uvijek to pitaju a ja ni nemam link building strategiju xD Jedino sta radim vise manje po pitanju backlinkova je da objavim guest post na nekom kvalitetnom blogu iz moje nise i komentiram clanke iz moje nise pa pustim web stranicu u onom polju za web. Ugl nista spektakularno. Link building mi je oduvijek bio najveca tlaka tako da ga debelo zanemarujem.

Da da kapiram, a jel linkovi idu ka homepage -u ili ka prodajnim artiklima?

Odlično Monika, a što je to nego link building strategija? Znači, radiš ispravno, definitivno. :+1: Bilo bi dobro da nam kažeš detaljnije samo malo; na koji način dogovoriš tu G Post suradnju (kako, s kim)?
@Makica to nije primarno, glavno je početi. Vidi se da ti još nisi, kao ni ja. :blush: :o:

Ja izlude sa mojim novim sajtom. Ima vec mesec ipo kako je online, a ovakav G dance nisam jos video. Pozicije svaki dan idu ±50. A ono sto je najjace po svim tool-ovima je nicha easy… Bas me nervira, uglavnom do sada svi sajtovi su stabilno startovali, ali ovde to izgleda nije slucaj…
Prosle nedelje sam kupovao i neke PBN linkove i neke 2.0 pa cemo da vidimo kako ce to da izgleda kad ih G ocita. Sad cu malo jos da prosaram, da uzmem i neke comment i forum linkove. Pa cu da se primirim jedno mesec, dva da vidim rezultate.

Istina da, i to je neka strategija. Ja uvijek zamisljam broken link building i slicne stvari koje rade oni SEO strucnjaci kao strategiju a te stvari ne radim jer sam prelijena i previse vremena to traje.

Ugl guest postove pronalazim ili na googlu tako da pretrazim moju nišu + write for us, submit guest post i sl. Tako npr googlam “housekeeping write for us” - bubam neki primjer bzvz. Osim toga, sta sam vec spominjala, u Facebook grupama gdje se okupljaju blogeri iz moje niše isto znam nac tako da npr netko kaze da trazi guest postere, ili im odem pogledat web pa vidim da su objavljivali guest postove pa ih kontaktiram na fejsu.

I da, linkovi su uvijek na homepage s author box-a ili dijela clanka di pise o autoru.

3 Likeova

Jel imas jedan ili vise amz aff sajtova?

Je, ispričavam se, i to sam te ja pitao, pa zaboravio, vidiš. :smile:
A ovo za tražit na Googleu mi ne izgleda previše dobro, jer tada i Google sigurno zna za te Guest Postove. :frowning: Ovo zadnje ne govorim iz iskustva nego pretpostavljam… :o:

Hm pa ne vidim zasto je lose da Google i zna da objavljujes guest postove. To nije zabranjeno. White hat metoda :smiley:

Imam 3 weba ali glavninu para 90-95% donosi 1 web.

2 Likeova