Pitanja oko Amazon affiliate sajta

A dobro Monika, ti znaš bolje kad radiš to i tako. :blush: Meni se čini da sam pročitao negdje da sad u zadnje vrijeme čak ni ta metoda nije pretjerano pozitivna. Pogotovo ako se stavljaju postovi na manje dobre web stranice. :frowning:
Ne mislim da ti radiš pogrešno, dapače, pa rekli smo iznad… :blush: :o:

Ja bas pazim kamo stavljam guest postove tako da mislim da sam sigurna od Googla po pitanju toga. Naravno ima brdo webova koji su samo napravljeni da bi prodavali mjesto za guest post a od takvih bjezim :slight_smile:

1 Like

Ako ti se da napisi kako si organizovala homepage za taj najbolji sajt i ako nije tajna koju wp temu koristis?

Soledad tema, a home page je doslovno samo izlistani najnoviji clanci. Bas kao blog najobicniji.

1 Like

A jesi na neki nacin istakla najbolje clanke kroz sidebar i sl ili samo interno linkovanje preko clanaka?
Hvala na odgovorima

Imam jedan widget s najpopularnijim clancima isto na homepageu. U sidebaru nemam nikakve clanke, jedino ispod clanka 3 iz iste kategorije kao “procitajte vise”. I pokusavam linkat kad god mogu na neki drugi clanak iz clanka. Makar vec planiram mjesec i pol proc sve starije clanke i dodat linkove na nove clanke ali me mrzi to da radim. Trebat cu se prisilit jedan dan. Dosta mi je visok bounce rate pa bi to vjerovatno mogla dovest malo na red s dodavanjem linkova u stare clanke.

1 Like

Ako može još nekoliko odgovora:

  • Koliko imaš postova na tom uspešnom sajtu?
  • Koliko reči ti je u postu (neki prosek / min-max)?
    Unapred se zahvaljujem.

Nekih 50-60 postova. Minimalno 1000 rijeci na svakom. Vecinom 1000-1200.

2 Likeova

Evo da i ja nešta pozitivno ovde frljnem nisam vala dugo

Mada ovo se potrefilo, nije redovno stanje

pale su bile i pozicije malo ne nešta strašno (vidiš pred kraj i ovaj šiljak koji je otišao nisko i oko njega tih 7-8 dana su definitivno lošije pozicije), ovo je prosjek za cijeli sajt zadnjih 90 dana. Mislim da nema puno veze sa trendom (možda vrlo malim djelom). trenutno se vratio dio posjete, nadam se da će nastavit rasti. Čini mi se da je bilo i možda do velikog broja reklama i koje su potisnule moj sajt na dole. Mada ni to nije za sve termine.

Evo pitanje za sve pa vaše mišljenje mi dajte. Do sada nisam imao about us pajdž i danas mi je žena to napisala i ok je poprilično dobra šuplja priča :slight_smile: no me interesuje da li da taj članak koji je nekih 350 riječi stavim u sidebar kao text ili da napravim novi page i linkujem ga.

trenutni izgled homepage kod mene je 20 posljednjih postova i u sidebaru adsens reklama i random postovi. Mislio sam izbaciti te random postove sa homepagea i tu staviti taj tekst. I ne znam jel pametno onda taj isti tekst prikazivati na svim stranicama sajta ili samo da ga držim na homepageu (ako ga stavim u sidebar). ako ga stavim u sidebar i bude se ponavljao na svim stranicama bojim se da će biti previše istog sadržaja. na jednom starijem domaćem sajtu imam takav tekstualni sidebar i pojavljuje se na svim stranicama sajta i nisam imao nekih problema zbog toga. Međutim interesuje me šta vi mislite?

Dalje šta mislite o linkovanju najboljih postova kroz meni na stranici gdje bi bili ti postovi u padajućim menijima koji su kategorije (nisu indexovane). Znači meni bi bio mix neindexovanih kategorija i najboljih postova ili postova koje želim rangirat, ne bih pretjerivao možda max 10 linkova ka postovima.

I još sam mislio npr imam kategoriju komercijalne mašine za šivenje i imam mnogo postova koji su upoređivanje dvije ili više mašina i sad ja bih napravio page i tu bih ubacio linkove ka npr 10 članaka poređenja komercijalnih mašina za šivenje i dodao bih po nekoliko rečenica za svaki članak ispod linka. Vidio sam da to jedan dobar sajt iz moje niše radi, samo ne dodaje opise za članke. Sad zanimljivo je da ti pajdževi ne rangiraju (njegovi) ali vjerovatno linkovani članci iz pejdževa dobiju solidan boost jer posredno preko tog pejdža dobiju link sa homepage. Šta o tome mislite? jel ispravna ta taktika?

Ponekad mislim da gubim previše vremena na svakavne nebitne gluposti i to je tačno, mora bit.

Nekad na yt slušam Doug Cunnington i ok je lik zna dosta odgovara na pitanja oko amz aff sajtova i sl. I slučajno nađem prije neki dan kad sam kopao po ahrefsu njegov amz aff sajt koji je po alexi neđe međ 300K (čisto okvirno da znate) i taj sajt je kad ga neko pogleda ništa posebno. ima sadržaj dobar, ali ništa šta bilo ko očekuje kad sluša nekoga kome ide baš dobro. Međutim dobar odabir tema dosta guest postova sa solidnih i jakih sajtova izdvoje sajt lako.

Odabir tema, članak i beklink da su dobri, a sve ostalo je dosta manje bitno, bar po meni. Tu neđe poslije su dosta manje bitni brzina sajta i organizacija homepagea i interno linkovanje. Međutim mene sve ove onpage stvari više zanimaju od beklinkova jer sam užasno slab u gradnji beklinkova.

@Jeronimo034
image

evo ti na slici kad je sajt krenuo dobijati posjetu, startovao u decembru, tek neđe u maju je nešta krenulo pomalo. ti si u aprilu krenuo, moraćeš malo vjerovatno se strpit. strpljen spašen znaš kako kažu :slight_smile: šalim se znam kako je teško radi i čekat, a da se ništa ne događa. Probaj kao što Monika kaže ako možeš koji guest post još ako bude iz tvoje niše to bi bio pogodak. Onaj spomenuti Doug Cunnington predlaže prije kontaktiranja za guest post dva-tri dobra komentara pa onda kontaktiranje za guest post. Ovo na tačno nisam dobar ne radi beklinkove, a dajem savjete o njima.

Meni je najgore od svega što mi engleski nije dobar i tačno bi se išibikao po leđima jer nisam učio engleski kad je trebalo i nikakvu osnovu nemam. Osnova mi je trojka iz škole, prilično jadno. Napredujem u zadnje pomalo, ali baš malim koracima i gramatika mi je prilično očajna. I sad ja trebam kontaktirat nekog za guest post na mom engleskom. Da koristim gotove forme neću nema šanse jer kad ih ja vidim muka mi je. Da nekom plaćam za outreach neću jer će koristit gotove forme ili nešta slično pisat kao i njima i skupo mi naplatit. Dva dogovora preko mejlova su bila izuzetno kratka i mukotrpna za napisat i držo sam se da ako bude kratak upit da ću imam manje grešaka. Najgore kad je prvi put priupiato lik nešta pa ja objašnjavat moram. Da i ja koristim metodu što je @c3po spomenuo pod navodnike u gugl pa ako vidi da se koristi tako onda može. Al to uzima vremena baš onako lijepo.

Mene su počeli kontaktirat kinezi za proizvode da pišem review i zadnji put tražio im da pošalju proizvod i da mi daju link ka tom reviewu sa njihovog sajta koji je na engleskom. Nekako sam opušten sa Kinezima jer su ljudi od biznisa i lako se dogovorit s njima. I parlam s njima na ovom mom krš engleskom. prije desetak dana sam dobio mašinu samo je za usa tržište pa ću morat nać konvertor 220 u 110.

Tako da predlažem svima da kontaktiraju Kineze jer sigurno Kinezi proizvode bilo šta o čemu pišete pogotovo ako imaju sajt odakle mogu linkovat ka vama da vam pošalju proizvod i poslije linkuju na vaš review.

Šta mislite o konvertovanju starih postova u pejdževe koji uopšte ne rangiraju. Tako bih ih izbacio da budu linkovani sa sajta uopšte, kroz stranice sajta, kategorije, random postove… jer mi ne donose ništa a uzimaju sok.

Šta mislite o pravljenju pejževa (ne postova) koji su samo linkovani isključivo kroz glavni članak i oni bi imali link ka glavnom članku. Npr imam članak na temu Najbolje dječije sjedalice za auto koji pokriva baš dosta, ali ima još neke stvari koje bih obradio a ne bih da ih naguravam sve u jedan članak, lupam zakonske odredbe vezane za sjedalice, da li se isplati praviti takav pejdž. Malo mi je besmisleno praviti post koji će biti izlistan kao i bitni članci koji će dobijat jednak sok kao taj članak Najbolje dječije sjedalice za auto

Nadam se da vas nisam satro sa ovolikom tekstom. Svako vaše mišljenje na moje nedoumice je dobrodošlo

2 Likeova

Dobro, kad me već spominješ, evo i mojih 2 cents; :blush:

Pa postavi taj text u About Us page, ne sidebar. Moj jedan About Website page ima oko 1000 riječi. :blush: Istina, možda možeš reći da to i nije mjerilo (dapače), ako website nije jako uspješan, ali jeste barem za diskusiju.

(Ono gore boldano mi je duhovito, he he) :slight_smile: :o:

1 Like

I ja sam njoj rekao bar 600-700 riječi al ne jebe ona dva posto, mada realno kad pročitam nema se šta više reć. I to je previše što se mene tiče, no vidim svi imaju pa ajde. Uglavnom može se taj about us proširit na više strana, ali vidim da mnogo bolji sajtovi od mog imaju i manje od 350 riječi.

No koji je razlog što bi to trebalo ići u odvojen page a ne homepage. Možda ne bi zgoreg bilo (to takođe masovno viđam) bar neku kraću verziju na homepage 100 riječ nešta kao

Ja sam Džon i još ko malo djete sam sjedio uz baku i gledao je kako šije. Od tada moja pasija su šivaće mašine. Danas želim da podjelim sve trikove koje sam godinama učio, uputim vas u svijet mašina za šivenje i naučim vas kako da izaberete pravu mašinu za vaš dom.

Ovakve stvari redovno viđam da stoje na svim stranicama sajta. Biće da to tako valja. Meni je malo bezveze, ali šta ja znam.

A ostala pitanja ništa?

@anja1 znam ja sve to, al znas i sam kako je kad si nestrpljiv :smiley:
Evo ovaj nemacki sajt je tek sada poceo da skace po malo, tek sada je G poceo da mi daje vise impresija, to povezujem sa dodavanjem clanaka, u zadnje vreme sam ih dodao par, a u planu mi je da nastavim ovim tempom, tj i da pojacam, bar 1 nedeljno da dodam.


I sa ovim brojkama je pravio po neku prodaju mesecno, nadam se sada kad pojacam sa sadrzajem da ce da ide to dosta bolje. Ja na ovom sajtu nista nisam radio sto se tice linkova, malo nesto komentara, forum profila i direktorijumi. Mnogo mi je komplikovano da dodjem do linkova za nemacki sajt… I jedan link sa onog sajta koji sam oziveo.

Ja bih dodao About us na svaki clanak, tj da bude u sidebar-u na svakom clanku, nista to ne moze da smeta., cak izgleda i lepse, relevantnije. Ostvaruje se kontakt sa posetiocem sto je dobro za poverenje, a samim ti i prodaju. Ja to treba da odradim, posto jos nisam.

1 Like

Ja sa svojim sajtom nikako da skocim neku stepenicu vise. Bude oko 70-80 $ mjesecno ali to je po meni jako slabo.
Dosta review clanaka mi je na prvoj strani googlea medjutim prodaja ima slabo. Mjesecno bude oko 500 klikova na proizvode a conversion rate mi je oko 5-6 %. Ova niša u kojoj radim je prilično zasićena i ima dosta jakih sajtova međutim unatoč tome sam se probio na prvu stranu bez nekih jačih backlinkova.
Koji je slijedeći korak i što da radim? Tražiti negdje guest postove?

Ti bome duboko razmisljas i o najmanjoj stvari na webu :smiley: Mislim da vecina tih sporednih stvari kao sidebar i sl Googleu uopce nije bitna tako da ja previse ne razmisljam o tome sta tamo stavit. Ali evo kako sam ja napravila. U sidebaru imam par recenica o nama cisto da bi ljudi mozda stekli vise povjerenja u web stranicu. Na about page imam nekih 600tinjak rijeci i tamo sam napisala info o svakom piscu posto moji pisci pisu pod njihovim imenima.

Ovo sto pitas da stavis najbolje pageve u meni. Ne znam bas koliko to ima smisla ali sam vidjela da dosta ljudi bas napravi novi page kao Start here npr i tamo linkaju na najbitnije pageve. To mi ovako djeluje dosta korisno jer su svi najbitniji pagevi na 1 mjestu.

Sad kad si dibio masinu za review preporucila bi ti da uslikas svoje slike pa makar i ne bile vrhunske ali mislim da bi ti to podiglo clanak na novi level i izdvojio bi se od konkurencije. Ljudi ipak najvise vjeruju kad je netko stvarno koristio proizvod.

Ne razumijem se u te sokove pretjerano ali mislim da ako bi clanak bio koristan ljudima da bi se isplatilo ga napravit. Duze bis zadrzao posjetitelja na webu i mozda bi s tog clanka jos otisao na neki treci pa kliknuo aff link. Mozda bi se cak Googlu i svidjelo da imas i neki clanak koji nije prodajni s brdo aff linkova. Ali kao sto kazem, ne razumijem se bas u te sokove. Ja npr objavljujem povremeno cak i clanke koji nemaju uopce aff link ali linkaju na clanke koji imaju.

2 Likeova

Meni da je do reviewa ne bih skoro ništa zaradio. Ili vrlo malo. Naravno beklinkovi će pomoć ako su dobri ali može pomoć po meni i dobar odabir tema koje su nepokrivene. Možda da probaš članke proizvod vs proizvod pogotovo ako su neki proizvodi trenutno aktuelni ili sponzorisani na amazonu i ima cjenovno sličnih i akuelnih, popularnih proizvoda, a nema poređenja. to u mojoj niši radi, možda će i kod tebe. Ili grupisanja proizvoda po određenim karakteristikama koje takođe nisu masovno pokrivene, a poneko ih traži baš takve proizvode sa takvim karakteristikama. Sve jače teme kao i bolje pozicije za vrlo kompetitivne reviewe bez linkova teško se može postić po mom mišljenju.

Ništa mi to dobro donijelo nije samo mi je oduzelo tonu vremena.

naravno, podrazumjeva se.

i ovo za članke bez aff linkova. imam ih i ja, mada u njih ponekad ubacim 2-3 adsens reklame.

Koji host uzeti za pocetak aff marketinga, da je neki normalan host da ima sve sto je trenutno potrebno?

Bilo koji solidan host,ne kuzim sto je to trenutno potrebno?

1 Like

Pa nezz jer fkt sam novi u aff marketingu pa vidim ima hiljadu neki stvari pa kontam da nema sta jos da se mora bas gledati uz taj host. Hvala puno

Samo gledaj da ima besplatan ssl certifikat da ne trebas placat za https. Cini mi se da Blue Host nakon 1 godine naplacuje ssl.

1 Like

povežeš cloudflare i imaš certifikat for free forever

1 Like