Pitanja oko Amazon affiliate sajta

@Monika.B @korisnik9758789 vec imam host na hostgatoru gdje vec ima stranica koje se koriste pa tako da cu morati naci neki novi ssl jer taj sto je besplatan je vec iskoristen. Uglavnom hvala vam puno.

Nego sta mislite vi i ostali na forumu o niši gym, fitness, bodybuilding u tom fazonu? Znam da je to fkt tema koja je bas bas iskoristena i puno je ljudi koristi, ali iskren da vam budem ne znam sta bi drugo da imam neke ideje o cemu bi pisao.

Gledam npr sto je Antelof rekao da mu je nicha ako se ne varam aparati za brijanje(elektronski oni, ne znam kako bi ste izrazio ugl vjerujem da ste skontali o cemu vam pricam, pa sad kad bi i ja tako nesto otvorio u tom fazonu za neke elektronska sr***a ili nesto drugo, ne znam sta bi imao toliko pisati o tome a za gym/fitness otprilike znam.

Nije njemu to niche nego je dao za primjer. Antelof je išao na jako tešku niche I uspio se probiti. Pokušaj i ti sa fitness, ali budi spreman uložiti novce, vrijeme i da to kvalitetno uradiš.
Koji host odabrati je najmanji problem u čitavoj priči.

Uredu onda, hvala puno. Pokusat cu pa cemo vidjeti sta bude

Za našeg Kornica nema boljeg nichea od fitnessa kad je cijeli u tome, ja sam mislio da već ima takav website. :blush:
Moguće je da čak može biti i Amazon affiliate sa fitness spravama i potrepštinama, da ne idemo previše u offtopic. :blush:
Kornicu, to bi ti bilo :+1: :o:

1 Like

Hvalaa punoo, dao si mi jos jednu ideju pa cu razmisliti o svemu tome.

Samo imaj na umu da neke stvari se mozda ne prodaju bas olako kao npr u 24h koliko traje Amazon cookie. Ako ces recenzirat opremu za gym koja kosta 1000$, ne znam jel ljudi to samo tako olako kupuju bez prethodnog razmisljanja 15 dana.

1 Like

Vjerovatno si i u pravu sto se toga tice(tj. vjerujem bar da ce 95% ljudi prvo uraditi kako si ti rekao, a ono 5% mozda kupi u 24h), zato cu ja proizvode vise stavljati od 10-100-200$, mozda poneki ubacim da je s vecom cifrom, ali sad za pocetak mislim da pametnije da ubacujem ove sa manjim ciframa. Sta mislite kakve bi proizvode za pocetak bilo najbolje ubacivati tj od koliko do koliko $?

Pocet cu taj site kao blog, kako sam cuo da je bolje blog nego store za prodaju. Sta vi mislite?

Ja imam jedan clanak najbolje ispod 2000$ ima tu i proizvoda od 1300$ i svaki dan taj clanak dobije desetak posjeta vec 6-7 mjeseci i niko nikad nije kupio nijedan navedeni proizvod. Medjutim nije iskljuceno da kupuju nesta drugo na amazonu. Na Income school yt kanalu su spominjali da oni smatraju do 200$ inpulsivne kupovine dje ljudi mnogo cesce kupuju navedene proizvode. Oni spominju jedan clanak koji dobro rangira ali su skuplji proizvodi i da im ne pravi konverziju kao clanci sa jeftinijim proizvoda. Medjutim po meni svaka posjeta je dobrodosla, pa i ta sto ima manje kupljenih bas tih proizvoda ima jer su poskupi. Neke od najboljih zarada za kupljeni proizvod kod mene su proizvodi koji su nevezani za moju nisu. Naravno odlicno je ako imas konverziju, ali svaka posjeta je dobra, jer ko zna kad ce neko kupit uhd 64" tv, šator ili nesta drugo skupo od cega zacakle oči

1 Like

Evo ja sam jucer imao 27 klikova i 6 prodaja,nisu jos svi proizvodi shipped ali zarada ce biti 20tak dolara. Kad bi se tako nastavilo svaki dan bilo bi super,ali nece jer mi fali posjeta,imam oko 100 na dan sto je slabo. Probat cu se malo aktivirat na nekim forumima.

2 Likeova

https://advertising.amazon.com/ad-specs/en/policy/brand-usage

Hvala ti pokusat cu i ja tako slicno poput tebe pa cemo vidjeti. Hvala na savjetu

Mislio sam pitati da li je samo taj nacin zarade kad neko nesto kupi da se zaradi ili bi mogao jos kakve reklame ubaciti kao sto je google adsense itd, ako moze kakav savjet kako vi radite, koje reklame koristite, koje sve nacine zarade koristite.Hvala

Kako ide Amazonci ili Amazoneri? Ima li para i posjete? Sad ću sve isprozivat redom
@komentar kako tvoj amz aff sajt? ima li šta od njega?

@Kornic jesi krenu sa sajtom? kako ide?

@monika jesi prebacila magičnih 400-500 posjeta na najboljem sajtu? kako idu ostali sajtovi? raste li posjeta i zarada?

@drmrgood koliko ti imaš amz aff sajtova? radiš li šta na njima?

sa jeronimom sam u kontaktu pa sam u toku

@start77 čini mi se da si pričao da imaš na umu da uđeš u amz aff sajtove, jesi li ušao? kako ide?

@c3po kad ćeš nam se ti pridružit sa amz sajtom?

@Makica ja ili sam permutovao sa nekim ili si ti odavno u ovome a nema te na temi često, a to je nedopustivo. Ide li kako tebi?

@m1l4n dokle si ti došao sa posjetom i sajtom?

Malo da isprozivam ljude da oživimo temu. Ako sam nekog preskočio u prozivanju nek se osjeti prozvanim i napiše kako ide.

Svakako ću vam javiti kad se to dogodi. :blush:
Do tada vas podržavam svih. :+1: :o:

Nisam ništa radio već dugo… Nema ni posjeta, pa tako ni prodaja :slight_smile:

Trenutno guram jedan domaći site, pa kada krene malo bolje vidjet ću kojim putem dalje. Imam 2-3 projekta na čekanju (među njima i taj Aff site), pa ću razgledati stvari i odlučiti…

Jos nisam ni poceo. Malo sam se pozabavio citanjem i tutorijalima itd jos kupim informacije. Mislim da bi bilo glupo da ista ulozim a jos trenutno nemam blage veze, cak ni prepoznati dobar kw iskreno haha . Uglavnom cim skontam kako sta ide pocet cu(vjerovatno u sljedecih 30dana).

Kako ide kod tebe?

ja trenutno krećem sa dva nova aff sajta koji će nadam se biti na boljem nivou od predhodnog, kao i da ću na njima imati bolju posjetu i zaradu. Valjda sam nešta naučio za ovijeh godinu i po, pa se nadam da ću neke stvari ispravit, neke bolje napravit, kao i da ću malo više pažnje obratit na beklinkove nego što sam na prvom sajtu

stari sajt je po posjeti i zaradi đe i bio.

1 Like

Najjaci sajt prosle godine, vlasnik sajta odlucio je prodat 10B za pola milje EU, nakon toga sajt biva penaliziran by google… imas cijeli case study… luda prica oko ovoga… Sretno momci sa sajtovima.

da čitao sam ja to već i stavljao je na forum igor tomic tu priču. uglavnom vrlo brzo su on i ta žena koja je kupila uspješno riješili penal uklanjajući schoolarship beklinkove

ovo je http://nichepie.com/ sajt bivšeg vlasnika tog sajta kojeg sam ja stavljao ranije i čini mi se da je tu case study za 10beast

1 Like

Evo, baci oko ako ce te zanimat, Matt Diggity vodi razgovor oko sajta gdje bivsi vlasnik, mlad decko iz Pakistana pomno objasnjava slucaj.

Objasnjava from scratch, od same ideje za sajt do transfera. Svakako preporucujem. :slight_smile:

2 Likeova

čitao sam neđe transkript ovog razgovora :slight_smile: čini mi se kod Meta na sajtu

interesovao sam se ranije dosta oko ovog lika pošto me prvo vrlo zainteresovao sajtom onim nichepie pa onda i priča oko 10beasts pa tako da sam većinu stvari pročitao

1 Like