Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Imam jedan sajt,imao sam tri,jednog sam prodao a jednog pustio da istece domena i hosting.
Ovaj mjesec sam dosao do 100 eura zarade od tog jednog sajta,medjutim i dalje mi fali posjeta. Probati cu se malo aktivirati na poznatim forumima iz moje niche pa cemo vidjet da li ce biti poboljsanja.

Evo i kod mene situacije, sajt postavljen polovinom 4. meseca, posle standardnog pocetnog drzanja u pecini, malo sam izasao. Doduse polovicno jer mi je neke clanke pustio a neke jos uvek drzi u pecini. Jos uvek cekam prvu prodaju, klikova ima.

Ja sam uzimao na BHW-u neke PBN linkove i mogu da ti kazem da su mi ti linkovi lansirali pojedine KWe i vrh. Ako hoces javi se da ti pustim link teme. Mislim da sam 59$ platio za 5 linkova. Takodje sam uzimao tamo i 50 komentara (koji sasvim pristojno izgledaju) za 10$. Tebi je star sajt, ima vec posete, tako da gradjenje ovakvih linkova ne bi trebalo da ima nikakav los uticaj.
Ja sam malo vise rizikovao jer je sajt nov, ali eto mozda se i isplati na kraju.

I dalje se vrti oko 500tinjak posjeta i ne ide dalje ali vjerujem da je to i zbog “Summer slump”. Po ljeti sve ide malo slabije, ljudi su po vani a ne toliko za kompovima. Zarada ce isto bit dosta manja nego prosli mjesec (oko 800$) tako da se nemam previse cime pohvalit. Konacno sam disawovala neke spamerske linkove prema webu pa se nadam da ce i to malo doprinijeti.

Ostala 2 weba su i dalje na istome. Malo sam se zalijenila po pitanju Pinteresta i promjenili su algoritam pa mi od tamo slabije ide posjeta, trebat cu se prisilit da se aktiviram opet.

Pogledao sam ovaj video pa mi nije jasno posto nikad nisam radio affiliate sajt kada ga ovaj pita razlog prodaje i on kaze nije ima vremena da odrzava sajt pa me zanima da li stvarno ima toliko posla na affiliate sajtu koji je vec razvio i donosi mu dobar novac?

na svakom pravom sajtu vazda ima posla jer kako reče nil patel nije uopšte pitanje da li će vaš sajt igubiti pozicije na guglu, samo je pitanje kada će se to desiti.

2 Likeova

Steve Kang vodi intervju sa naocitim gospodinom Jeffom koji je “nepoznat” javnosti, ono sta on radi je SEO Affiliate, evo sta kaze…

Evo i intervju sa “klincem” Darly-em i strikom iz priče. :slight_smile:

Ovo saljem da shvatis pricu koja stoji iza velikih sajtova, sa velikom zaradom.

aaa bi prodao sajt? upravo to sta @anja1 kaze, samo je pitanje vremena kad ce se to dogodit… covjek je koristio PBNs i pun kufer backlinkova, doduse imao je content preko 9k rijeci po objavi… tako da je relativno brzo poceo sa rankanjem, zaradio i prodao dok je trebalo prodat… vjerujem da je koristio jos hrpu toga, no o tome cemo vec… :slight_smile:

@anja1 kod mene ide solidno, nije ni blizu cilju ali kontinuirano rastu pozicije i broj klikova.

Slika klikova od poslednjih 12 mjeseci, vidi se blagi rast, što je u neku ruku dobro, međutim, kao što sam rekao rast jeste blag, ali je primjetan.

Trenutni plan mi je pokriti neke teme koje nisam obradio do sada sa novim tekstovima, dobiti nove backlinkov-e i napraviti nekoliko serija infografika preko kojih ću dobiti dodatne backlinkove i promociju sajta. Isto tako, postaviću infografike na reddit, i uplatiti preko BHW promociju reddit posta, sa ciljem da dovučem odjednom veliku posjetu i da na neki način uradim promociju sajta.

Uspio sam dobiti backlink na Wikipedia, ali na kratko (nesto malo više od mjesec dana se zadržao), jer je neki korisnik obrisao link ka mom sajtu. I pored toga što je link uklonjen, taj tekst koji sam linkovao nije toliko izgubio pozicije.

Nakon što završim sa ovim planovima, analiziraću konkurenciju i prestizati ih na određenim keyword-ima koji mi se čine zanimljivi.

Što se tiče zarade, ne bih baš taj podatak iznosio javno. CR je od 6% pa negdje do 8%, ne čini mi se da je loše, s obzirom da su u pitanju ne tako jeftini proizvodi, pretežno svaki dan bude minimalno jedna prodaja.

Sve u svemu, zadovoljan sam jer sve ide ka gore, ali ne i brzinom kojom to ide.

1 Like

I kod mene slicno,evo gledam malo posjete, vidi se lagani rast, prodaja se nastavlja ali sporo ide taj napredak. Sajt ima vec godinu i pol a jos uvijek nemam neku konstantu, ovaj mjesec svega 100 € zarade. Bio bi zadovoljan kad bi recimo bilo 500 € mjesecno. Ne treba mi vise od toga. Kod mene postoje proizvodi od 10 dolara pa do par tisuca dolara a najvise prodaje ima preko native shopping ads.

2 Likeova

Pozdrav svima ja sam svoj glavni sajt prodao za petocifrenu cifru, a isto je toliko i zaradio u protekle 2 godine.
Sada sam pokrenuo 2 nova sajta jedan u istoj nichi a drugi u novoj nichi, svakako do sredine 2019 godine planiram imati oko 10 sajtova, vec 24 meseca sakupljam niche i kvalitetne sajtove (konkurenciju) jer naravno kao i u zivotu ako pratis nekog uspesnijeg od sebe i radis isto sto i on samo za nijansu kvalitetnije u najgorem slucaju bices rangiran kao on, a u mom slucaju i bolje od njega, tako da sam spreman sto se svega tice jedino malo finansije jer za 10 sajtova mi treba 20k$, jedan sajt je vec pokrenut polako ulazim u top 10 pozicije, drugi startujem ovih dana tekstovi su zavrseni.

Sto se tice Luqman Khana sa njim sam u kontaktu, momak je pokrenuo sajt prosle godine kupio je exipred domen za 2500$ sa vec postojecim backlinkovima, i zarada mu je krenulo vec nakon drugog meseca, mislim na zaradu preko 1000$+ vrlo brzo je dosao na 10000$ mesecno a onda i vise, pa je sajt i prodao sto bi svako normalan i uradio.

Evo ga sajt od njegovog ucenika stellar10 . com pomaze mu oko tog sajta bas dosta, trenutno ima oko 16 backlinkova po artiklima ali jos nije ni u top 10, a dosao je vec do zarade od 100$ dnevno samo preko long tail keyworda, uglavnom ako hocete jaku zaradu morate pucati i na jake keyworde ili relativno jake, iskreno meni po prosecnom sajtu treba oko 2000$ ulaganja (konkurencija 15-20 sajtova) a za jace keyworde kao sto je npr ovaj stellar10 ili 10 beats treba otprlike 4000-5000$ za rangirati 2-3 artikla u top 5.

Sto se tice backlinkova ja prvih 6 meseci dodajem samo whitehat linkove sa jacih blogova kao sto su




techwalls.com
readwrite.com

Nakon 6 meseci dodam 60% backlinkova sa PBN-a i to je to nema sta nisam uspeo rangirati na taj nacin :slight_smile:
Ukoliko nemate novca kupvati jake linkove onda je najbolje dodavati linkove sa blogova koji imaju preko 500-1000 poseta dnevno sa googla i da sajt bude u top 2M na alexi, linkovi takodje ne moraju biti sa relevantnih blogova ali je bitno da tekst bude relevantan i da u strukturi linka bude npr ako prodajte telefone bude mojsajt.com/mobile-phones-guide-for-android, znaci da se pominje relevatna tema u linku.

The best tip I’d give someone who is struggling to make money through their niche sites (specifically via Amazon affiliate) is to target “Products that expensive, oftenly bought, even if the competition is high”

Pozz i srecno :slight_smile:

9 Likeova

A ja sa novim sajtom samo po stativama bijem…
Screenshot_2

Bogami 3 dana necu da proveravam ni statistiku, niti cu bilo sta da radim, ovo bas zna da iznervira coveka :slight_smile:

stellar10 zatvoren, pise suspendovan kada se ode na sajt. sta li mu je moglo biti.

Rekao bi da je ovo najbolji post u ovom topicu…

ekipa, koliko vam u postotku zarade donosi ono sto gurate preko sitea, a koliko neke nevezane stvari sto ljudi kupe jednom kad preko vas odu na Amazon?

Meni je otprilike 50-50 odnos proomoviranih i nevezanih. Btw. sesti mjesec sam zavrsio sa 110 $ zarade, nadam se da ce sedmi bit jos bolji :slight_smile: .

2 Likeova

Da li krenuti siloed site ili niche site, gledam na nekom tutorijalu kaze za siloed da se moze po 100-150 stranica napisati a niche ima oko 35-50 stranica, s tim da je sa siloed lakse rangirati i valjda je veca zarada. Sta vi mislite?

Edit: Uzmimo u obzir da sam ja pocetnik, pa s tim vjerujem da bi mozda bilo niche site, bez nekog komplikovanja da se malo ubacim u to i skontam kako sta ide, ali eto opet me zanima vase misljenje

Niche i silo su dva pojma koja nisu nužno vezana jedan za drugi. Tj. sajt može da pokriva jednu ili više niša, i da njegova struktura bude silo.

Niche ili niša je oblast koju pokrivaš, tj. mali deo te oblasti. Recimo ‘health’ je velika oblast, dok su ‘vegan weight loss’ ili ‘no equipment workouts’ ili ‘low carb diet’ niše ili pod-oblasti u okviru oblasti ‘health’ i možeš samo tim pod-oblastima da se baviš na sajtu, ili čak nekim pod-pod-oblastima u okviru tih oblasti, ukoliko proceniš da ima dovoljno potencijalne publike za to.

Silo je način na koji postaviš strukturu svog sajta, po kategorijama. Da se site bavi temom ‘health’, silosi bi bili kategorije ‘weight loss’, ‘exercize’, ‘healthy food’, ‘natural remedies’ i ko zna šta još. Mnogi koji imaju affiliate sajtove ne rade interlinking između kategorija u silos.

Ili, recimo da ti se sajt bavi sportom, silosi bi mogli biti ‘fudbal’ ‘košarka’ ‘vaterpolo’ ‘rukomet’ itd… gde je i relativno logično da nećeš članke sa jednog silosa linkovati ka drugom, i obratno.

Sajt koji se bavi isključivo fudbalom može da ima silose po ligama: ‘engleska’ ‘španska’ ‘italijanska’… to je već na tebi da osmisliš kako da uradiš organizaciju.

Ovo je dobar post na tu temu: https://www.authorityhacker.com/site-architecture/

Možeš pokrenuti niche sajt koji će za početak imati samo jedan silo, pa ga posle širiti na više podniša koje će biti u drugim silos.

9 Likeova

Hvala drug, svaka cast

Divim se ljudima koji ozbiljno krenu sa affiliate sajtovima cisto zbog velikih pocetnih ulaganja. Ipak treba nekoliko hiljada $ da bi imao solidnu zaradu. Meni je to i dalje previse novca za izdvojiti, jer se ne mogu full time posvetiti tome.

Svaka cast svima koji su ozbiljno usli u ovo.

Gresis, ne moras da udjes toliko. Ulaganje moze da ti bude samo hosting, domen i npr Ahrefs preko neke grupne kupovine. Sam pises clanke, sam radis SEO i eto ti posla za 25-30$.

Nije da se izvlacim ali sto mi je anja1 jednom rekla “razvuko si se na 100 strana”. Adult, adsense, yt… Ionako ni to ne stizem da radim kako treba. Nemam jednostavno vremena za sve. Adult sam napustio.

Nego, mozda ce zvucati glupo ali da li iko razmislja o nekom domacem amazom afiliat sajtu? Znam da je problem postarina ali je i konkurencija sigurno manja + clanci na domacim jezicima? Provizija ioako dolazi od amazona.