Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Iskreno brate, kod nas je dosta ljudi “zalupana”, koliko sam samo puta cuo nemoj unositi broj kartice uzet ce mi sve sto imam na njoj… tako da ne vjerujem bas da bi islo nesto posebno, a i nemaju ljudi kod nas para nesto posebno.

Mislim da Amz ne bi bas prosao, ali Aliexpress mislim da bi mogao, cini mi se da ljudi imaju vise poverenja u Ali, verovatno zato sto znajj ljude koji su narucivali.

Plus na većinu stvari je skuplji shipping nego proizvod :smiley:

Znam. Kazem ovo za BiH. Ne znam kakvo je stanje za HR. Za SR predposavljam da je isto kao na BiH.

Kolko ja znam ti znas engleski i imas hobi pravljenje svega i svacega od drveta. Ti lagano mozes oko te teme napravit amz aff sajt. Jos imas podrsku svojih video klipova sa yt, volis to, vjerovatno si vec bolje upucen u temu obrade drveta, o alatima vise no vecina drugih koji pocinju u neku odabranu temu za amz sajt. Besmisleno je ako znas eng pravit sajt na nasem jeziku, po meni, pogotovo aff sajt.

Sto rece jeronimo sem domene i hostinga, mozda ahrefs za analize i keyworde, nista ti drugo ne treba sem tvog vremena. Ako bi beklinkove skoro zanemario morao bi ici sa lakim keywordima i manje trazenim terminima da bi dobio posjetu. Ukoliko bi isao sa zajebanijim terminima morao bi izdvojit jos para i vremena za beklinkove, mada ukoliko se za neki termin probijes jaca je i nagrada no za ove sitne termine.

Meni najveci minus aff sajta za nase trziste je jer ljudi tesko trose pare onlajn, bas tesko, nema dominantnog sajta ko amazon, ima aliexpres, ali tu su gearbest, banggood i ostali, ako neko kupuje, a to je minoran procenat kupi jednu stvar i to jednu u par mjeseci i to ajmo rec ovakvi likovi ko sto smo mi na ovom forumu, a to je minorna grupacija. Na amazonu cini mi se da svi ameri kupuju i to kupuju sve redom, od tv do kisele vode i sampona.

Dalje nasi sajtovi se vrednuju mnogo manje pri prodaji no na eng jeziku. Rijetko koji nas sajt se proda za dvogodisnju zaradu. Dok nije neobicno da sajt na eng ode za trogodisnju.

Sa nasim sajtovima je lakse zaradit 20-50$ mjesecno, sa eng 200+. Moje misljenje

Uglavnom moj savjet je da krenes i sam pises clanke i radis ih da budu dobri i bolji od konkurencije. I ako krenes da budes strpljiv jer ces duze cekati na posjetu no na nasim sajtovima

@bobo_1 evo ja ti prodam 2 god. star sajt koji je u tvojoj nichi, ako si zainteresovan javi se na pp.
Sajt rangira i ima nekih 10tak poseta dnevno sa trazilice, treba mu malo novog sadrzaja da zivne, dugo bas nije radjeno na njemu. Skoro sam ga uzeo ali sam se zaleteo jer imam dva koja junacki guram i ne mogu da izguram i ovaj finansiski ( posto ne pisem sam tekstove)

Ovo je situacija kod mene sa sajtom koji sam postavio krajem aprila. Ovo su glavni KWi koje ja pratim, oko 100 plus ima dosta sporednih za koje me G rangira i koji imaju top pozicije.


E sad sta je problem, CTR! U odnosu na pozicije i prikaze, CTR je jako mali, dobijam svega 10tak poseta dnevno, a ima dosta jakih KWa sa 2-3 k mesecnih pretraga. Dajte neki savet kako da povecam CTR.

1 Like

Moguće je da to što gledaš ustvari te pozicije za koje pretpostavljaš da jesu, ustvari se očitavaju tebi, ali ne nekome npr. u Americi, pa zato imaš i manje posjeta (jer zapravo tamo nisi npr. na poziciji 15 nego 50). :frowning:
Oprosti, ovo možda nije bio optimističan odgovor, a nije niti rješenje. :frowning: No biti će pomak ako ti pomogne početi gledati situaciju iz šireg kuta. :o:

Gledaj posjetu i gledaj da ti u seach consoleu rastu prikazi a ne te pozicije, to je po meni glupst gledati. Skočiš za 50 mjesta za neki pojam, dobiješ 0 posjeta. Taj program preko kojeg gledaš možda nije ni pravo stanje, i da je ne znači ništa ako posjeta ne ide gore.

Ako misliš da je problem CTR probaj ubaciti u title keyworde kao što su now, today, 2018, top itd.

Tool koji koristim (serprobot bivsi serplab) nastelujes i pokazuje ti poziciju za zemlju koju ti odredis a i poklapa se sa WMTom, tako da su pozicije te.

@bugi bas rangira za takve termine gde je u naslovu uglavnom “best” i ti “best” clanci najbolje rangiraju. npr “best kids (ime proizvoda)”.

Evo da pokucam, prosli mjesec 100 $ a ovaj vec do danas 100 $. Al ne smijem puno hvalit da ne ureknem :smile:

4 Likeova

Bravo! Definitivno treba da se ceka da sajt “proradi”, evo u ovom klipu bas ovi pricaju o tome.

Ja i dalje kuburim sa CTRom i u narednoj nedelji cu morati da se pozabavim time. Imam impresija, imam pozicija ali ne klikova koliko ja smatram da treba da imam. Doduse ovo je tek treci mesec a imam za sada 4 prodaje, mozda to i nije tako lose, ali ja nisam zadovoljan. Sa 7-10 poseta dnevno sam sada na 12-13. Za sada mi je konverzija na oko 3.5% i to moram da poboljsam nekako.

Meni je ovaj mjesec konverzija (konverzacija znaci razgovor) na 10 %. Nadam se da ce se uzlazni trend nastaviti i da ce iduci mjesec biti jos bolji.

Lapsus… 20 karaktera

Pozdrav,

Je li netko iz HR uspješno aktivirao Amazon affiliate account nedavno? Zapinjem na phone verification, tj. ne dobijem poziv ni na jedan mobilni ni fixni broj. Probao riješit preko supporta, ali ne zanimaju ih alternativne metode.

Znam da su neki koristili TextNow, no sad vidim da ne primaju korisnike iz HR.

Ja sam zapeo na istom problemu kad sam otvarao novi racun prije 3 tjedna.

Preporuka: Instaliraj si Hushed na mobitel, uzmi USA broj i routaj na svoj HR mob. Dobijes poziv od amazona na US broj, zvoni tvoj mob, i verificiran si kroz 2 minute.

Hvala, prošlo bez problema!

1 Like

Sta koristiti pages ili post kad pisemo neki clanak itd. Na ovom tutorialu sto sam kupio na Udemy, covjek govori da je bolje pages koristiti, a nedavno sam ovdje negdje procitao da je covjek sve sa pages prebacio na posts. Pa me zanima koji je razlog?

Ne znam,ja uvijek koristim post.
Btw. cim se tu malo pohvalim oko svog sajta stanu prodaje. E vise se ne hvalim od danas.

3 Likeova

Sve jedno je dal je page ili post mada sto se tice rangiranja cak mozda bolje je imati posts jer je vise user friendly s obzirom da postovi imaju author podatke, ali ja na svim sajtovima koristim posts, a page samo za contact, about, privacy itd…