Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Malo sam razmisljao: kod mene na sajtu svaka slika proizvoda je ujedno i amazon affiliate link. Da li je moguce da to povecava bounce rate? Jer ako korisnik klikne na sliku on ne ocekuje da ga ta slika vodi na amazon i kad mu se amazon otvori on jednostavno stisne close. Doduse ja sam postavio da se svi aff linkovi otvaraju u novom prozoru.
A opet kad se gleda sa druge strane ako je korisnik i zatvorio taj tab u browseru gdje ga je odvela moja slika sa aff linkom njemu ostaje upisan moj cookie 24 sata pa ako i zatvori prozor pa nesto kasnije i kupi ja sam opet tu zaradio.
Kako je postavljeno kod vas na sajtovima?

Ja ne volim da stavljam linkove u slike proizvoda. Za svaki proizvod radim dugme koje vodi na Amazon. Generalno i jedna i druga i treca (anchor link, ja ih ne volim jer nema potrebe davati link takvog tipa konkurenciji) je ok ukoliko konvertuje.

Ne razumijem ovaj dio ‘nema potrebe davati link takvog tipa konkurenciji’. Na sta mislis?

Pa npr vidjao sam aff link iz texta sa anchorom npr “panasonic gx900” (lupio sam oznaku). Pises npr o telefonima sa velikim dometom od baze, a u title na amz ovaj model ima i “long range”. Dajes mu relevantan link i samim tim ga guras napred.

Aha to, to ne radim. Jedini linkovi iz teksta prema amazonu kod mene imaju opcenite anchore,u stilu ‘check price on amazon’ i sl.

@anja1 S obzirom da si nedavno prodao aff sajt na Flippi, možeš li mi reći ako si novac primio na Payoneer (ako postoji ta mogućnost) ili na svoj račun u banci? Ako primimo pare na lokalni račun trebalo bi i porez platit jel.

Na Flippi nema opcija Payoneer. Ima Paypal i banka. U principu bi trebalo platiti porez ali ako znas da se snadjes onda “nisi” u obavezi :smile:

Imam pitanje za one koji primaju isplatu preko cheka od Amazona, koliko traje da vam stigne, kad obicno stize (datum). Kakva je procedura za podizanje tj unovcavanje cheka.

Eh bas steta. A na koji nacin se mogu snaci, imas kakav prijedlog? :smiley:

Pa isto kao sto sa Payoneer-om radis, radi sa Paypal-om.

Hm, nisam nikad koristila Paypal na taj nacin. Ja sam mislila da je Paypal samo posrednik. I te pare onda ne bi ni mogla koristit ovdje kod nas kad nemam karticu nego samo account. Malo cu istrazit o tome.

Možeš možeš Monica koristiti Paypal i ovdje. :slight_smile: Samo će ti banka biti lokalna u tvom gradu, a ne US bank account. Jedino što sve neće biti toliko incognito. :flushed: :o:

Da, znam da mogu prebacit s Paypala u svoju banku ali onda se mora platit i porez :smiley: Platila bi ja i porez ali 25% je stvarno previse.

Ako sam dobro skuzila Jeronimo zeli rec da mogu drzat pare na Paypalu da izbjegnem poreznu.

Bojim se da to više ne ide. :roll_eyes: :o:

Ja tako radim, i svakog meseca onoliko koliko mi treba prebacim.

otvorio sam račun na ženino ime devizni račun i kod nje su pare, ako poreska se javi nju nek vode u zatvor :slight_smile: nisam želio da ide na moj račun da me zbog ranijih zarada ne zezaju. Do sad ni zenu ni mene nisu kontaktirali, nadam se da će tako ostati.

Nema inkognito preko pejpala da ja znam, bar kod nas u Bosni, a kad je tako u Bosni svuđe je tako. Samo je pitanje koliko je poreska ažurna i koliko su strogi zakoni po državama.

Ovako moj ti je predlog da ako imaš koga od povjerenja u Bosni nek otvori devizni račun i nek primi uplatu a tih 10 posto poreza ako želiš sve da bude čisto plati opet ti je bolje nego 25%. Mada vjerujem da bi mnogi primili novac i rizikovali sa poreskom za sto maraka nadoknade.

U bosni se ne mogu držati pare na balansu na pejpalu ide svakog prvog automatsko povlačenje na karticu, ne znam kakva je procedura za srbiju i hrvatsku

2 Likeova

Sta ti ne dođe na isto? Samo umjesto da npr odjednom povuces 1000$ povuces 10 puta 100$ ali opet pare sjednu na racun i porezna moze vidjet.

Nazalost nemam nikog u Bosni, ali to ne bi bilo lose. 10% je svakako puno bolje nego 25%.

Budem razmislila jos sta cu i kako cu :slight_smile:

Ako povuces veci iznos upadas u oci, ako povlacis manje i ne.

1 Like

Payoneer molže da se poveže sa PP :blush:. Nisam ja to uradio, ali ima ko jeste. Jedino što nisam skontao da li se morati imati firma ili može i kao fizičko lice. To su uradili iz SR i BiH, što znam. Kako da se to odradi imate na Fb grupi “Payoneer Serbia”.

Pare uvijek mogu biti na balansu PP accounta (tako je barem u hr), a povalcenje na payoneer mastercard je nemoguce. Tako je barem bilo prije kojih 3-4mj kada sam kontaktirao paypal support.

u bosni ne mogu već se automatski povlače pare na karticu prvog u mjesecu. čini mi se da to da li je moguće pare na pp balansu da leže ide od države do države