Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Aha, rado bi nesto iz svoje niše ali mi se ne da ljude vuc za rukav da linkaju na mene pa sam mislila platit 1-2 linka s neke popularne stranice da vidim ako ce bit sta od toga.

Nema sta da vuces za rukav, isto ponudi suske za linkove iz svoje niche. Mislim da bi ti vise doneli srednje jaki linkovi iz tvoje niche nego top linkovi sa news portala.

Sve je moguce. Koji ti je budget?

Onda mi je bolje nudit guest postove posto je to besplatno :smiley: Najveci problem je sta mi se ne da trosit vrijeme na kontaktiranje hrpe webova da nađem nekog tko je zainteresiran. Ali nema mi druge nego zasukat rukave i bacit se na posao. :slight_smile:

Pa dala bi kakvih 100-200 dolara po linku ako stvarno vrijedi.

Nemam pojma jel se moze dobit sta dobro za toliko para uopce. Ili se linkovi vise vrte oko 1000$ hah

Baci oko na ove: https://nobs.link/pricing/

Koristio sam ih prosle godine dosta (stotine linkova) i moram reci da su rezultati solidni. Nakon sto kreiras account, dobiti ces sajtove koje mozes probrati i odabrati odakle hoces link. U velikoj vecini ce biti relevantan za tvoju nisu i sajt sa pravim trafficom i engagementom.

Cijena po linku na kraju izadje oko $150ak.

1 Like

Hvala na preporuci. Budem ih checkirala.

Zar vam nije greota dati 150 dolara na link? Za 3-4 linka bukvalno možeš kupiti toliko članaka da napraviš sajt. Ja se ne mogu oduprijet utisku da je to puno para za link. I što je najgore taj link lako moguće ništa napravit neće, da napravi nešta moraju i linkovi i drugi parametri biti dobri tj bolji od konkurencije (valjda).

A razmišljam da vrijedi probat pošto mi užasno sporo raste promet s Googla, a mislim da jedino šta mi fali trenutno su backlinkovi koje mi je najveća tlaka gradit sama :smiley:

dobiti kvalitetan backlink sa high authority stranice, kao što je the verge, cnn itd… nije poanta samo dobiti backlink od njih, nego je poanta ta da će mnoge druge web stranice napisati članak na istu tematiku i u source staviti njihov site, a dosta njih će staviti i vaš url u članak. tako da sa jednim backlinkom od high authority stranice, možete dobiti puno puno više još backlinkova od drugih. barem je tako bilo u mojem slučaju. jednom prilikom the verge je napisao članak i stavio source moju stranicu, nakon toga dobio sam još cca 30 backlinkova sa različitih high authority stranica. win win kombinacija

p.s. - ja nisam kupio backlink, nego je the verge samoinicijativno saznao za moj članak i napisao svoj na istu tematiku.

1 Like

A taj sto je pisao clanak na verge te nije sigurno nasao na petoj strani gugla kad je trazio informacije. Linkovi prirodno dolaze ako pruzas dobre informacije, ali jos vaznije od toga je da si na dobroj poziciji.

tako je. vjerujem da je pročitao moju objavu na Twitteru.

Amazonci, kako ide kod vas? Meni nov sajt stoji vec 2 meseca i ne mrda. 10 impresija dnevno u WMTu i tjt. Nemam pojma koj mu je…

Malo istrazujem i odem na 10beast sajt pa ga provukoh kroz Ahrefs da vidim kako je gradio anchore i videh da su pokusavali sa adult anchorima da da ga obore ali bezuspesno. E sad je meni tu interesantno, kako npr ja kad odradim jeftine PBN linkove popijem ban, a kod ovog sajta stoji i ne mrda, cak i raste poseta.

pa ti napadi na sajt uglavnom krenu kad je već sajt poznat i kad drži renking dobar i kad ima autoritet ili kako se već to zove kad te gugl zavolio. niko ne napada sajtove na 60oj poziciji. i onda gugl vjerovatno zna da šta god je od linkova urađeno da je uradio onaj što rukovodi sajtom. nemaš ništa što bi te odbranilo od negativnosti, 10 beasts ima vjerovatno jake linkove, zadržavanje na stranici i sl. stvari koje ga štite od ovakvih linkova. ona dva lika iz income school svoje sajtove dijele na youtube i otvoreno pokazuju koji su ti sajtovi koje imaju, ali nove sajtove nikad ne govore dok ne prođe određeni period i dobiju vjerovatno pozitivne signale koje ih mogu sačuvati od negativnih signala.

2 Likeova

koji je tvoj site, pa da ga zbombardiram sa backlinovima :smiley:

nikad neznaš s googleom

Ima li ko da radi amazon affiliate sajtove bez fokusa na beklinkove i da mu ide bar solidno?

Mozda sam ja taj,ovisi koliko je solidno oko 100 $ mjesecno.

2 Likeova

zavisi koliko je vremena potrošeno na sajt, ako nije previše vremena to je solidno, ako je solidno vremena potrošeno onda nije solidno.

Dobro je to, čestitam Mrgoode. :handshake: :blush:
Napiši molim te, tih otprilike $100 na koliko je to unikatne posjete mjesečno? :thinking:
Sve govorimo o aproksimativnim ciframa, jasno je. :o:

To je na cca 120 uv na dan,znaci mjesecno oko 3500 uv

2 Likeova