Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Jel te mrzi više reći malo o sajtu npr koliko ima članaka, koliko si radio na njemu, ima li kakvih beklinkova, kakav tip članaka ti donosi posjetu i sl stvari

Sajt ima oko 70 clanaka, najvise donose posjetu review clanci mada ima i tips&tricks clanaka,razni savjeti itd. Ima nekih backlinkova koje sam ja radio ali to je nesto sitno,sa foruma,iz komentara i sl. Konkurencija je zestoka u ovoj tematici pa je zato tako mala posjeta, a nisam htio ulagati stotine dolara po jednom backlinku. Trenutno posjeta ima tendenciju rasta prema 150 uv na dan. U 12 mj. zarada je bila 260 $ ali to nije mjerilo.

1 Like

neću vala ni ja pa taman propao. meni je to previše, svaka čast svakome kome nije. što je najgore ni link od 100 dolara uglavnom nije nešta posebno. da sam ja ubijeđen da će donijet nešta pa da pazarim no vala nisam siguran. ti si spominjao da krećeš sa novim sajtom. jesi li ga pokrenuo?

ja imam 6 amz aff sajtova ni jedan ne prebacuje 100uv dnevno. doduše uglavnom malo sadržaja imaju, sem ovog jednog, u koji nade sam bacio, a on je iz oktobra, pa će valjda nadoć

Napravio sam ja novi sajt,zasada ima nesto keyworda tek u top 100,al krenut ce to,nije neka konkurencija.

Misljenje o https://www.ineedarticles.com/ ? Da li je neko kupovao clanke ovdje i kakvi su?

Koliko je to malo sadrzaja?

usput za sve
Jel se isplati kretati u amazon aff siteove danas?

6 -10 članaka bez nekih predobrih linkova. i to nisu članci koji mogu dovuć ko zna koliku posjetu sve i da imaju tonu beklinkova, pošto ciljaju uske termine.

samo treba štancat sajtove. nebitno jel adsens ili amazon

1 Like

Hvala!

Evo ja sam trenutno u razmisljanju pokretanju jednog buduceg “authority” site-a koji bi prvu monetizaciju radio sa amazon aff-om.

Ja imam problema sto citam/gledam/slusam sve izvore sa interneta pa ima radi ovo radi ono, a neuspjeh nije opcija :slight_smile: Tesko mi se odluciti na neku nisu jer nikad ne cuvas jaja u jednoj kosari. Ali sve vise sto citam treba se posvetiti bas jednoj stvari i nju gurati 6 mjeseci. Tu je sigurno utjecaj blagog poremecaja paznje, lijenost i nedostatak vremena.

Ali mislim da cu bas krenuti sa samo jednim site-om gdje imam (po mom videnju) domenu koju se da brandirati.

Ja sam isto fan rada na taj način.

Posveti se tom jednom sajtu maksimalno i od njega radi brand i pomalo

Ja sam upravo pročitao kompletnu temu (a čitam je od jutros). Samo ću vam reći otprilike koliko sam primjetio @anja1 i @Jeronimo034 su bruku informacija ostavili i ja vam se duboko zahvaljujem na tome.
PS. Samo što sam ja tip kao ovaj @Kornic puno pitam a ništa ne radim :rofl:

4 Likeova

Na kraju poceo kupio domenu, host i prestao, a zadnje 2 god se nakanjujem da pocnem :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

ja sam mislio da još uvijek biraš temu

3 Likeova

Hahaha, hej mogu ti reci da sam prvi put cuo za SEO tj da sam poceo nesto citati kad je u pitanju affiliate marketing, hajd ako ne nista sto se tice aff marketinga, iskreno fkt sam se dosta uputio oko SEO i dosta toga. Opet ce necemu sluziti :smiley:

O drugovi amazonci ima li para? kako zarađujete i može li se šta zaradit od ovoga amazona? evo da apdejtujem kako kod mene ide, apdejtovaću samo ovaj meni najbitniji sajt jer sam u njega položio nade.

Krajem septembra sam krenuo sa ovim sajtom i evo statistike do danas.


borba za svakog čoeka da dođe na sajt samo takva, više bi ljudi skupio da sam stojao neđe u usa i hodao gradovima sa tablom na leđima sa imenom sajta ili vikao ulicama ime sajta, no dobro ne dam se pokolebati jer tako valjda pomalo mora ići sa sajtovima i onim smradom guglom. nije mi svejedno i nije prijatno, nekad mi muka bude kako sporo ide, nekad depresija nekad boli glava, ali zato para je moja. poslije ću na taj dio koliko sajt zarađuje i koliko je zaradio do sad. no sad da vam pokažem organsku posjetu.

da podijelim i moju srednjoročnu prognozu i očekivanja.

evo slika i iz wmt

što se zarade
oktobar u kojem je bila jedna prodaja

evo zarade za novembar.

zato je u decembru bilo prazničko raspoloženje bilo i za leba i đeci za mlijeko pa se tu i tamo parizer mogo uzet i koja jetrena pašteta

u januaru nije bilo ni za veknu leba, ali nije ni zdravo previše leba jesti


najgore imat pa nemat. mudro zbori narod. udario me januar u glavu krešeom ali ko što kaže veliki roki

It Ain’t About How Hard You Hit, It’s About How Hard You Can Get Hit
evo jedan prigodan. ko se ne naježi kamen je.

u februaru ima za veknu leba dnevno

gledam sad stare postove i koliko sam kukao za prvi sajt i upoređujem posjetu i zaradu i bolje mi je išlo sa prvim amz aff sajtom. sreća pa sam naučio štogođ i napredovao u poslu.

9 Likeova

Kod mene 11 mjesec 120 dolara, 12 sam imao 240 dolara a prvi 80 dolara. Do sad u ovom 30 dolara. Isto se borim za svaku posjetu, ali polako se povecava,sad sam na 120-150 uv na dan.

Godina je zavrsila jako.

Prvi Q je uvijek spor, al ocekujem skoro ubrzanje.

Fotka nije najmjenjena kao brag (nemam potrebe za tim) nego motivacija da ljudi vide da se moze zaradit bazicnim affiliate marketingom.

13 Likeova

Svaka cast! Koji cjenovni rang proizvoda je u pitanju i koliko cca posjeta mjesecno?

Hvala.

Ima tu svega i svacega. $50-$1,500. Nije sve jedan site, al recimo izmedju 70-150k mjesecnih UV.

150k mjesecno je oko 5k na dan,sto je super. Jos jedna potvrda da mi treba vise posjete,samo kako doci do nje da se ne placaju skupi backlinkovi?

Ukoliko ti novac koji zaradis od tog amazon aff. sajta nije neophodan, zasto ga ne bi ulozio u backlinkove?
Verujem da se za $500+ mogu naci solidni backlinkovi. Naravno opet kazem ako ti taj novac nije neophodan. Ako jeste onda probaj da ustedis makar deo.