Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Jadni ljudi, :blush: he he.
But, that’s the way it is. :wink:
Nisu ni na Upworku samo skupi pisci, pogotovo oni koji tek traže poziciju. :o:

Imam osjecaj da Google opet priprema neki update, danas konverzija nenormalna.

Jel zna neko na koji nacin da napravim verifikaciju prilikom registracije na Amazon aff. Ne mogu zaprimit poziv preko mobitela, ni preko fiksne linije.

2 Likeova

E, dobila sam, izmedju ostalih, ova pitanja na PM od @Amazonac. Pa posto sigurno ima forumasa sa vise iskustva od mene, kopirala sam pitanja ovdje, ako neko hoce da podijeli iskustva…

S moje strane:

  1. Za affiliate do proslog mjeseca nisam aktivno gradila linkove jer mi je to izrazito mucan posao i radije trosim energiju na kvalitet stranice i on page SEO. Kad imam dobar review kontaktiram vlasnika ili prodavca produkta i posaljem im link i kazem da su featured, i oni sami linkuju ako je dobar clanak.

  2. Duzina clanka: u prosjeku 700 do 1000 rijeci. Ali ima ih i od 500, pa i od 3000. Nemam utisak da bolje rangiraju ovi s vise rijeci, naprotiv…

  3. Iskljucivo stavljam button sa linkom ka produktu (ne ka kategoriji ili amazon stranici)

Odavno čitam ovu temu, pa sam se odlučio okušati u amazon aff vodama. Pucam na nichu vrlo jake konkurencije.

Isplati li se, po vašem mišljenju i iskustvu, platiti elite pro pisca sa iwriter-u? Vidim po netu (a i ovdje u temi) razne recenzije tog sitea i njihovih pisama, ali nigdje nisam našao jel ljudi pričaju o “standard” ili pak o “elite plus” opciji?

Spreman sam ponuditi 10$ za 100 riječi, ukoliko će to stvarno biti “elite pro” članak od nekih 2000 riječi, a ne lijepo upakovano ■■■■■ :slight_smile:

Ja ne bi toliko platio ni Dostojevskom da mi pise.

Ja ne razumijem kako ce bilo koji servis ili pisac napisati bas vrhunski clanak o npr odredjenim masinama za ves ako se ne razumije u temu i nije ekspert u toj oblasti. Kad je pisac pametan i iskusan moze dobro maskirati neznanje ali da to zasluzuje te pare ne bih rekao. Skeptican sam da ce neki profi pisac prionuti na izucavanje teme vec ce samo bolje to neznanje maskirati od losijeg pisca. A to po meni ne zasluzuje tu cifru koju pominjes. Za tu cifru mora pisac da bude expert iz te oblasti, pa mozes naci i eksperta koji bi ti pisao za te pare. Opet i clanak tog eksperta lako moze biti iza clanka nekog indijca koji kosta par dolara. Vrhunski clanak ne znaci obavezno vrhunsku posjetu.

Ladno je neko spreman ponuditi 200$ za jedan clanak.

2 Likeova

Hahaha

Toga se i ja pribojavam.

Ja radim drugacije,nadjem clanak na nasem jeziku i prevedem ga na engleski. Sa dosta takvih clanaka sam u top 10 za glavni keyword,cak sam dobio i neke jake linkove sam od sebe,sto znaci da su clanci kvalitetni. Recimo za jedan review imam link sa huffington posta.

Isplati se. Ili bolje receno ne isplati se uzimati jeftinije pisce. Uzimaj elite, koliko kosta vodjeces na iwriter. 700 rijeci je standardno 15$ i tu dobijes najjeftiniju opciju u tom rangu. Ja placam 20$, jer sam nasla par pisaca koji su mi super i stavila sam ih na favorite listu. I nima mi se isplati dati toliko. A oni mi napisu za te pare nekad i preko 1000 rijeci. Dakle ja castim njih, oni mene, i svi zadovoljni. E sad mozes ti traziti i premium i onda ces dobijati gomilu smeca koje ces morati odbiti, ali mozes i da ubodes super pisca i za te pare…

Da dodam, elite plus pisci mi pisu za elite tarifu.
I pri tom je bitno da im posaljes dobar request. U smislu posaljes im referencu i sta treba da procita, ili pogleda video, da bi bio u stanju da napise to sto zelis. No neke clanke moras pisati i sam. Ja tu imam problem da nisam native, pa dam da mi neko to sredi na engleskom da bude dobro. Za Google to nije potrebno, ali jest za citaoce

Nisam najbolje razumio ovaj boldani dio. :thinking: Znači odrediš neki članak i (popularnim rječnikom) “makneš ga”? :blush:
Ovo nikako nije za preporuku. Između ostaloga i stoga što ne znaš koliko je još njih došlo na ovu genijalnu ideju, a s istim člankom, :smile: a G sve vidi, to znamo. :o:

Što se tiče pisanja članka i odakle naći pisce, to sve ovisi od niše do niše. Dopustite da napišem svoja iskustva i način rada pa recite svoja razmišljanja.

  • Kako pišem članke ?

Ja analiziram top 5 pozicija u google-u za određenu ključnu riječ za koju želim rangirati. Gledam dužinu teksta odnosno koliko imaju riječi, koliko su napisali review-ova, koliko imaju riječi ti isti review-ovi, koliko slika imaju, šta su bold-ali, linkovi, comparison tabele i ostale neke elemente na njihovoj stranici.

Zatim sve to napišem u bilješci te pokušam nadmašiti njihove članke u kvaliteti. To nužno ne znači uvijek da ću imati više riječi u članku niti više napisanih review-ova i sl. već budem taman negdi između. Ali uvijek pokušam nešto nadodati šta oni nemaju. Znači biti nekako jedinstven. Nije uvijek lako!

  • Odakle nalazim pisce ?

Opet sve ovisi od niše do niše odnosno gdje se više okupljaju vaši pisci. Što se tiče moje niše, ja sam našao sreću u UpWork-u. Prije sam sve išao preko ineedarticles.com ali sam ih napustio jer ne žele napisati ime i prezime autora teksta, što sada više guram jer ciljam na autoritet i vjerodostojnost ne samo članka već i samog websajta.

Zašto je po meni bolje naći experte nego neke druge ljude ili sam pisati ?

Upravo zbog onoga što sam i od prije napisao; zbog autoriteta i vjerodostojnosti jer će posjetitelji puno više vjerovati expertu kada vidi na kraju članka (authors bio) nego kada ništa ne piše o autoru ili ako je autor tamo neki koji baš i nema puno veze sa nišom. I još tome, i google sve više potiče da tekstovi budu visoko kvaliteti i da pružaju korisne i zanimljive informacije. A to čete najčešće postići upravo sa expertom. Jest da su skuplji ali po meni se to isplati ako ćemo gledati na duže staze. Ako koga zanima, ja ih plaćam od 70 pa do 100 dolara.

Prije par tjedana sam jedan članak update-ao sa člankom experta i skočio je u pretraživanju u top 7. Prije je bio negdi u top 20. Neki će reći, pa i nije neki skok. Slažem se ali moj sajt je mali još. Ima još posla :slight_smile:

Nadam se da će nekima od vas ovo bit korisno. Svakako podijelite svoja razmišljanja o tome.

1 Like

70 do 100$ za koliko rijeci? I sta je po tvom misljenju “expert”? Kontam da je to bitno ako pises npr. o SEO. Ali ako je tema npr. stolice za bebe, ja ne vidim tu neku ekspertizu, osim da pisac zna da pise i analizira 3 vrste stolica koje mu serviras.

@Kosana

Cijena naravno ovisi o dužini riječi. Evo recimo platio sam $75 za oko 3100 riječi.

Da, svakako sve ovisi o tvojoj ciljanoj niši. Ja mogu točno napisati šta i kojeg experta tražim te je nekad to lakše a nekad teže ovisno koju branšu ciljaš. Što se tiče tvoje neznam…hmm…možda da nađeš ljude koji izrađuju te stolice za bebe il slično pa po tome tražiš na netu. Svaka niša nosi svoje izazove.

1 Like

Jako teško da se to netko sjetio jer ne vjerujem da netko na Balkanu ima stranicu sličnu mojoj pošto je niche vrlo specifičan.

@drmrgood Svakako ni ja ne preporučam.

Jeste li dobro istražili konkurenciju ? U ovom poslu nema mjesta vjerovanja već samo hladne analize :slight_smile:

Jedno pitanje u vezi GDPR-a.

Dali trebam ga imati na affiliate sajtu ako ciljam strano tržište recimo kao USA ? Pretpostavljam da trebam jer čitajući njihov Operating Agreement trebam imati sve zakonske regulative a nikad ne znaš kad može doći neko iz EU na sajt.

Trebate imati za državljane EU, bilo gdje u svijetu.

1 Like

Ja nemam i necu imati. Nemam ni obavjestenje o kukizima. Ciste gluposti

@jorgovan Hvala na info! :slight_smile: