Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Jesu gloposti, ali moras imati cim imas cookie ili registraciju, ako nemas registraciju, login , cookie, ne treba ti. A onda riskiras kaznu, ako bi trebao imati, a neces imati.

Ovaj mjesec uzasno los,cak sam u minusu 20$ jer imam returned items. Posjeta je ostala ista. Kako je kod vas?

Klikovi opali za 50% a posjeta ista.Ja ne vidim neku blistavu buducnost uz sve ove promjene koje Google uvodi. O Amazon proviziji nema potrebe raspravljati, sve niza i niza. Vise nije toliko ni vazno da li si prvi ili deseti na trazilici jer svaka iole vrijedna kljucna rijec ima barem tri oglasa koja zauzimaju cijeli mobilni zaslon. Google ce uciniti sve da korisnike zadrzi na trazilici, a u isto vrijeme servira informacije sa tvoje stranice besplatno.

Evo jos malo losih vijesti:

A ovdje cijeli popis njihove gramzivosti:

1 Like

Covek kad procita tvoj post moze samo da se obesi… A ono sto je najjace postoje takvi postovi i 2013., 2014. itd itd. Non stop ima tih crnih slutnji… Naucite da je casa uvek do pola puna i tako se ide kroz zivot.

Sto se tice situacije kod mene, ja sam zadovoljan, imam nekoliko sajtova koje guram i brzinom kornjace idu napred ali je to u principu ok. Na broj posete koju imam za sada je i zarada sasvim ok. Mada sam ubedjen da drpaju na broju klikova, ali tu ne moze nista da se promeni, tako da nema sekiracije.
Kad bude dosla i bolja poseta, postoje alternative koje mogu da se testiraju, tako da Amz aff nije jedini ima i drugih koji placaju za kupce.

2 Likeova

Ja ne znam sta je u mom postu crna slutnja, iznosim samo cinjenice. I ne moras se obisit :blush:

Ovaj app više nije besplatan, al sam uspio sa drugim. Sad sam se uspio regat, pa sam naletio na novi problem. Instalirao sam EasyAzon ali neće mi prihvatit Access Key ID i Secret key koje sam dobio preko AWS Amazona. Na koji način to rijepit kako bi mogao stavljat linkove preko tog plugina ?

Cini mi se da amazon secret key i acces key rade samo za akaunte koji su u prethodnih 90 ili 180 dana imali prodaje. Cini mi se da tako nesta procitah prije par mjeseci u vijestima na amazon aff sajtu, tako da moguce zbog toga da ti ne radi

1 Like

Mislim da je @anja1 u pravu, moraš imati min. 3 prodaje. Trebalo bi da ti je aktivan API kad odeš na:
Tools :arrow_right:Product Advertising API :arrow_right:Manage Credentials

Koristi li neko broken link building tehniku? Koga kontaktirate na velikim portalima kao npr. HuffPost, autora teksta ili direktno HuffPost, koliki vam je procenat uspješnosti?

Nekada 2017-te sam na People Per Hour kupio broken link na nekom starom članku na Christian Post i koliko mi se čini taj link mi je dosta pomogao u rangiranju, na svim toolovima je u top 20 eksternih linkova. Analizom članka preko SEMrush-a sam uvidio da linkovi rade i te kako, pogotovo linkovi sa jačih portala, rade u smislu poboljšanja pozicije za određene keyworde, i povećanje broja keyworda indeksiranih na google.

Ti linkovi su trenutno preskupi i teško ih je dobiti pa ovu tehniku vidim kao zaobilaznicu tih skupih linkova, i dobijanje iste stvari na dosta povoljniji način. Naravno, linkovao bih isključivo informativne članke.

Pored ove tehnike, stranica nobs.link koju je preporucio @andreint se pokazala kao pun pogodak, linkovi nisu toliko jeftini, ali se relativno lako moze ugrabiti link sa dobrog sajta. Kazem ugradbiti, jer na svaki “order” oni ponude nekoliko sajtova sa raznim informacijama: DA, DR, broj posjeta, na osnovu čega treba odabrati ili odbiti sajt sa kog zelimo link. Sve je tako jednostavno i dobro organizovano, cijena po guest postu je 100$+.

@anja1 jesi li ti poceo graditi linkove, ili se i dalje drzis samo kvalitetnog sadrzaja?

1 Like

Mene je ta broken link taktika kostala truda i vremena, i nista nisam uradila na kraju. Sumnjam da je linkovanje sa nekih mrtvih postova iz arhive, pa makar i top domena, vrijedan tog napora.

Otkud ti ova tabla? Sve je tacno, Google tendira da zbrise sve s prve strane. Ipak na prve 4 reklame gore (search ads) klikne samo 6,7% usera, sto je sve u svemu pozitivno. Ljudi skroluju i skroluju.

Sad kombinujem, onako sadrzaj sa onako linkovima :slight_smile: Najskuplji mi je link placen 35$ i jos me dusa boli za tim parama. Nije da je los link, no ja nikako da se pomirim sa tim placanjem linkova. Medjutim cini mi se da sam napredovao u odnosu na prosli sajt sa biranjem tema i manje promasaja imam no sa proslim sajtom sto se tice izbora tema i procjenom konkurencije tj da li cu moci ili necu moci da rangiram. Prosli sajt sam se zaletao na neke teme koje su bez linkova nedostizne ili sam pokrivao nidje veze teme koje se ne traze i losije cini mi se sa seo aspekta uredjivao clanke, pocevsi od titla clanka pa nadalje.

Sa prvim amz sajtom sam krenuo logikom da duze je bolje za gugl i realno na sajtu tom je bilo max 10% kvalitetnog sadrzaja ostalo je onako, tako da nisam ja ni tad sajt imao koji puca od kvalitetnog sadrzaja, bilo je i takvih clanaka, ali u glavnom se to svodilo na vise informacija koje gledajuci danas, cesto i nisu pretjerano potrebne.

1 Like

@Hellas kakva ti je brzina sajta u usa sa google cloud hostingom? ako te ne mrzi da isprovjeravaš ako nisi ranije. kakvo ti je mišljenje o hostingu? jel brže fercera?

Hosting je na prvu ekstra. Nije bas idealan za setup i podesavanje ali nije ni strasno.
Odziv servera je dosta bolji nego ovog mog obicnog hostinga, iako nisam bas testirao cloud. Page Speed mi je 89 mobile / 99 desktop. Bio je bolji, ali dodao sam par pluginova tipa tablepress pa sam pokvario.

Mada recimo da sad pravim nanovo pravio bih na svom hostingu zbog navike.

Da dodam zadnjih par dana preko 50 posjeta. Prosjecna pozicija mi se drasticno povecala sad je 13.9 (ne 11,1 pogresno sam gledo nest). Nista nisam radio osim sto sam prosirio sve postojece clanke sa po nekih 100-150 rijeci.

1 Like

Vjerojatno vec znas da 89 mobile / 99 desktop nisu toliko bitni faktori, koliko ti je First Contentful Paint (FCP) i (TTFB)

1 Like

Meni su licno najbitniji FCP i Time to Interactive…

Evo i ostali

Mobile:
FCP 1.7 s
Speed Index: 3.9 s
Time to Interactive: 4.5 s

Desktop:
FCP: 0.5 s
Speed Index: 1.2 s
Time to Interactive: 0.5 s

TTFB varira zavisno od lokacije od 90 do 500 ms.

1 Like

11 posts were split to a new topic: Google cloud hosting, prednosti i mane

To je odlicno, a sad pogledaj ovo:

Lab Data
First Contentful Paint
2.5 s
Speed Index
10.6 s
Time to Interactive
24.1 s
First Meaningful Paint
2.5 s
First CPU Idle
6.5 s
Max Potential First Input Delay
460 ms

Ovaj sajt zaraduje stotine tisuca eura mjesecno i onda dolazimo do zakljucka da brzina igra vrlo malu ulogu. Da ti pravo kazem ja se vise ne zamaram sa brzinom kad vidim sta sve rangira na trazilici.

Slazem se. Ako je to ono sto korisnik treba koliko god spor sajt bio oni ce cekati.

Medjutim ono sto je dobro je da ja nista nisam vremena trosio ni razmisljao za ovu brzinu. Stavio WP, i stavio Autoptimize i Comet Cache koji mozda uopste nisu ni potrebni.

Inace imam par sajtova koji su jako spori
npr
Time to Interactive
15,8 s
Global Score 22

I sajt super rangira za sve pojmove o cemu je.