Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Zadnjih 10 dana 200 u prosjeku. Ali da i meni djeluje dosta klikova pogotovu samo sto sam tek slike polinkovao bez onog check price buttona.

I juce 36 klikova na 190 posjeta bez prodaja. Kad sam malo bolje analizirao kljucne rijeci za koje rangiram, imam previse posjete za kljucne rijeci tipa informacije, a skroz malo za buying keyworde mozda 5% :(. Nije ni cudo sto je lako traffic bilo dobiti. Znaci da mi treba vise traffica tj vise clanaka da bih imao vise buying fraza.

Kako da riješim verifikaciju amazon aff računa? Problem je, naravno, telefonski broj.

Koju aplikaciju ste vi koristili?

Nađi bilo koju aplikacjiu koja ima free trail za novi USA broj, jer free nećeš naći na google playu. Kupiš ju preko Paypala za 0$, verificiraš i otkažeš onda.

1 Like

Može preporuka aplikacije?

2 sam isprobao i nisam uspio. Jedna je tražila teško programiranje (za mene), a drugoj serveri nisu radili pa sam dobio refund novaca…

TextPlus se zove koliko se ja secam.

Probaj Telos Free Phone number ili Text me. Mislim da sam jednu od tih ja koristio.

A da, moguce da je i ovo. Znam da je bilo nesto “text”.

Riješeno za nekih 40 kn sve skupa, ali vrlo brzo i jednostavno.
Zahvaljujem :slight_smile:

Evo ako mogu podijeliti nešto u vezi praćenja i organizacije same strukture websajta šta meni pomaže. Vjerujem da ovo većina ljudi koriste ili nešto slično, ali ovo će bit zgodno za početnike.

U pitanju je jedan primjer (google sheet primjer sitemap-a) kako ja pratim i bilježim strukturu mog websajta. Ovo je dosta korisno ako vaš sajt raste i raste pa odjednom postane teško pratiti šta sve imate na njemu te koliko točno recimo imate linkova na pojedinim stranicama.

Napravite sheet i u tome zabilježite sve šta vam se nalazi na stranici kao npr: naziv stranice, pa podstranice pa onda title tag-ove, meta description , H1 tagove te sve outbound i ostale linkove, ciljane ključne riječi po individualnim stranicama, broj slika i duljinu samog teksta na stranici i mnogo drugih faktora koji su vama važni.

Ovo je po meni jako zgodan i pregledan način praćenja svega što imate na vašoj webstranici bez nepotrebnog ulaženja i izlaženja iz mnoštvo stranica samo da se podsjetite šta ono imate na toj stranici.

Slobodno kopirajte i stvorite svoj posebni sheet te komentirajte dali vam je ovo korisno! :slight_smile:

3 Likeova

I ti ovu tabelu sve pedantno rucno popunjavas? Meni je to previse posla. Linkove mozes vidjeti i u WMT

Imam par pitanja u vezi amazon aff stranica pa volio bih da cujem vasa misljenja i prijedloge.
Koju temu preporucujete za izgradnju amazon aff stranice, vidim da vecina ozbiljnih i jacih stranica ima custom uradjene teme a to i nije bas jeftina investicija za pocetak. Moze li se izraditi dobra stranica za budzet od 500 do 1000 Eur?
Da li je neko koristio plugine AAWP ili TableLabs za responzivne i automatski updejtovane tablice, koji je plugin bolji, kakva su vasa iskustva?
Da li vise preferirate full width ili content + sidebar za clanke i recenzije proizvoda?
Da li preporucujete ubaciti amazon ads na stranicu ili je dovoljno imati amazon linkove u tablici, tekstu.

To bi bilo sve zasad, zahvaljujem :slight_smile:

Imas free tema koliko volis, ili mozes za 50tak$ da kupis temu po zelji, tako da placanje custom teme je po mom misljenju ludost. Sem naravno ako nemas neke posebne prohteve za koje ne postoje plugini.

Jos kako…Ako znas sta radis za 500$ mozes da napravis super sajt, sa od prilike 30tak tekstova.

Ja vise volim ovu opciju.

Ja imam u tabeli, u tekstu i na kraju native ads.

1 Like

Dobro, ipak ja gledam da mi web developer uradi neke stvari custom pa razmislicu koju temu da kupim imam trenutno 2-3 koje mi se svidjaju.

Jel ti sticky sidebar zbog native ads da prati scrol i jel se prikazuje native ads na mobilnim uredjajima na kraju ili ne?

Ako je neki ili vise proizvoda od top 10 za koje imas recenzije out of stock, jel ostavljas proizvod u tablici dok ponovo ne bude dostupan za narudzbe ili ubacujes neki drugi proizvod i mjenjas tekst u clanku?

Jesi li koristio koji od ova 2 plugina AAWP / TableLabs za responzivne tablice?

Ja imam u sidebaru related posts i ispod veliku AdSense reklamu.

Ako je proizvod dostupan kod drugih prodavaca, onda ga ne diram.

Nisam koristio ni jedan od ta dva plugina.

Na ovom sajtu imate dobrih case studija za povecanje konverzije na sajtu, pa bacite pogled.
https://convertica.org

Slazem se sa @Jeronimo034, custom thema je bacanje para.

Ja sam koristila besplatnu Sparkling od Colorlib, i dobra je:
https://colorlib.com/wp/themes/sparkling/

Sad sam kupila CheerUp da isprobam, i zasad mi se cini da ce biti ok, ali iskreno i ova gore besplatna tema je dobra. Doradu rjesavas pluginima i sa custom CSS.

I ja bih voljela da cujem nekog ko je koristio plugin AAWP. Sta su prednosti i mane.

Ja sam koristila content + sidebar i za slljedeci projekat sigurno necu. Mislim da je sidebar mana u kontekstu “mobile first”. Procenat posjetilaca koji dolaze preko mobilnog je skoro 70% (na domacim stranicama preko 90!), i taj sidebar je na dnu na mobilnom. To treba imati u vidu.

2 Likeova

Meni nije jer sve šta napravim odma to popunim i nije problem. Problem jedino nastaje ako ostavim za drugi dan pa se to zna nakupiti, ali inače mi ok. Stvar navike :smile:

Oprosti, ali šta je točno WMT ?

Webmaster tool ili ti Search console.

1 Like

Aha da, nisam uopće povezano…

Da, svakako možeš vidjeti linkove u GSC, ali nekad nije sve na vrijeme update-ano i volim da su mi sve stvari na jednom mjestu da mogu odmah uspoređivati i sl.

Na kraju, sve je stvar ukusa i navike.

Pitam ovo za single postove zbog ctr-a mada sve zavisi. Jer danas kod vecine stranice barem 40% je mobile traffic. Analazirao sam ja malo jace amazon aff stranice ono sto mogu vidjeti. Kod nekih sidebar (adsense ili native ads) prati scroll na PC, a na mobitelima taj sidebar se nikako ne pokazuje na dnu clanka. Dok neke druge stranice cak i na mobitelima stavljaju call to action button koji te prati kako scrollas i to mi je nekako ruzno (ali nemaju puno buttona u tekstu) sad sta je najbolje nisam siguran, ne mogu svakako provjerit kakav CTR imaju…