Pitanja razna najraznoraznija

Narod u Srbiji gotovo svi gledaju preko neta sve serije i filmove. Odnosno preko sajtova koji imaju embedovane serije i filmove. Pa tako i ja :grin:

Valjda stižu reklame, pa će zato biti jeftiniji. Tako bar čuo, nisam siguran.

@mitok pojeftinio netfliks i u bih.

Ja plaćam netfliks i hbo max. Ali to ne pokriva masu toga. Hbo max ima očajan interfejs i na srpskom je što otežava nalaženje filmova i serija. I kad se uđe u neku seriju pod slovom S npr. kad se vraća nazad vrne na početni spisak serija, od broja jedan. Pa opet tri dana spušaš do slova S.

I na netfliksu minimum pola filmova nema naše titlove.

I ni netfliks ni hbo max nemaju uključene neke ocjene.

Tako da nije toliko do para već i nekih drugih problema. Ljepota su vala ove aplikacije ko cinema hd, filmplus đe sve objedinjeno i nema reklama i ima subtitlova

Edit: Zaboravih, imam na kablovskoj i apolon i još nekih čuda đe ima serija, filmova crtića… ali nije to to kad je izbor ograničen i moram uzet ono što mi se nudi, a ne ono što bi sam odabrao.

Sad vidjeh, mi placamo Netlix 13 Eur mjesecno. Prime mislim da je godisnje, ali tako nesto izidje i on. Plus preko Alexe budim djecu ujutro, velim prije neki dan da pusti pjesme od ACDC, veli evo ti slicne, u protivnom plati Amazon Music. Ok, haj i to. Za knjige sto klinci slusaju ima posebno i Audible, kao zatrebace. TV niko ni ne gleda, ali se placa zajedno s internetom neki paket…i Na sve to nit mozes slusati sta hoces nit gledati. TV pogotovo, ideologije i propaganda u svemu (ma i u svakoj reklami), ne znam kad dogurasmo dovde.

A sto se kina tice, odemo s klincima da gledamo ovog novog Macka u cizmama. 3D predstava. Klinci naravno hoce kokice i ostale bakrace, dosli 15 minuta prije sa kupljenim kartama onlajn. Cekala sam u redu toliko da pola filma propustih, ali stvarno. I jos kad dodjoh na red veli imaju samo slatke kokice, a grebu neke ostatke. A kino megalomanija u americkom fazonu na tri sprata, a pola kasa zatvoreno. Veli nemaju radnika. A i ovi sto su tu, budibogsnama, polumutavo i nadrndano. Raspad sistema. I sve to zadovoljstvo kostalo preko 100 fuckin evra za troje djece i dvoje odraslih.

A radio ovdje je sto se tice podkastova vrh vrha, bas svasta moze da se cuje, ali muzika je jedna ka-ta-strofa. Kad odem na odmor u Hrvatsku ili Srbiju, niste ni svjesni nekih stvari koje su super. U Srbiji se redovno nadje neka radio emisija sa zanimljivom muzikom i analizama, u autu uvijek zakacimo nesto. U Hrvatskoj mi u sjecanju najvise kulturni program prije plaze, kao iz nekih drugih vremena na HRTu, ili neke serije i filmovi koje bezveze uvece zakacis neobavezno po kojekakvim kanalima, u originalu, s titlom.

Ubijedjena sam da nacija koja zna samo za sinhronizovan film nema pojma ni sta je film. Jos im je bar uradjena profesionalno ta sinhronizacija. (Znatel kako tek Poljaci sinhronizuju film :grinning:)

Iako moguce da je potpuna sinhronizacija gora…

Tako da ta vremena sto Steel pomenu, kad su se iznajmljivale kasete, slika katastrofa, a u kinu ne znam ni dal’ su prodavali kokice, znam samo da smo visili nekad i po dva filma dnevno, uopste nisu bila ni losa :grin:

Evo sad sam potražio tu obavijest na mailu:

"Nadamo se da uživaš u svemu što ti Netflix nudi. Ažuriramo cijene svojih paketa, a tvoja će se mjesečna cijena smanjiti na 9,99 EUR idućeg datuma naplate nakon 14. veljače. 2023…

I dalje ćeš imati pristup svim svojim najdražim serijama i filmovima."

Mislim da je do sad bilo 11.99 EUR/mj. Skida mi automatski sa računa pa bi po ovome već ovaj mjesec kad je naplata trebalo skinuti 2 eura manje. Nije da se žalim, ali nešto mi smrdi :slight_smile: Sve poskupljuje, a ovi pojeftinjuju. Ako će mi sada ubacivati reklame, bolje da su poskupili nego ovako pojeftinili, pa da me za 2 eura imaju pravo nervirati. Nije da gledam, ali volim znati da mogu gledati ako mi se prohtje, a i da neće biti reklama.

Rekao sam ti ja, postala si teoretičarka zavjera :slight_smile:

Ja imam neki veliki TV paket sa hrpom dodatnih kanala, ali CNBC je europski, a HNL više nije na Areni i sad ono što me zapravo najviše zanima ne mogu mogu gledati niti sa velikim TV paketom + HBO +Netflix. Točno mi dođe da uzmem IPTV zbog HNL-a koji je sad samo na MaxSport i američkog CNBC-a. Da ne zastajkuje ponekad, da ne kasni slika i po minutu i da većina IPTV servisa nije tipa danas postoji sutra ne postoji, točno bih uzeo to.

Nedavno sam naletio na Showtime i bila je akcija mislim 2.49 eura/mj doživotno ako se uzme do kraja siječnja (inače je mislim 5.99 eur/mj). Valjda niti to ne bih pokrenuo više od 2-3 puta godišnje, ali sam ipak skoro uzeo da me nije zaustavilo što nema aplikacija za Samsung TV, a to mi je glavni TV.

Ali ajde, ovo sada u usporedbi sa posuđivanjem VHS kazeta je mila majka. Jest da je bio neki poseban gušt prošetati do videoteke i tražiti filmove, ali ovo danas je ipak jednostavnije i puno povoljnije.

Ja zapravo donekle i pokrećem Netflix, ali to u 99.9% slučajeva bude ponovno pregledavanje ponude i dodavanje zanimljivog na “moj popis” :smiley: To odradim povremeno, pa zatvorim i ništa ne gledam :smiley:

Ja koristin AdGuard, bloka sve zivo i bloka one dosadne poruke da iskljucim adbloker. Isto tako koristim i PopupBlocker extenziju za dodatno blokanje.

Youtube premium san uzea preko VPNa preko Indijske lokacije i platia ga nekih $20 za 12 miseci
Netflix sam uzea preko VPNa preko Turske lokacije i placam ga ja mislim $5-$6 misecno. Dilim ga ciloj obitelji
Od ostalih pretplata imam jos spotify premium i to je to, ovo ostalo sve torrenti, piratiranje itd

I meni je odmah zasmrdilo :slight_smile: rekoh da neće ukidat možda kad se djeli nalog jer su počeli to radit u nekim državama. Mi smo uzeli netfliks popola s prijateljima. Ali izgleda da neće to skoro u bih. A ako ubace reklamu, makar ijednu otkazujem pretplatu odmah.

Da ne mogu gledat Zvezdu kad igra prvenstvo i evropu ne bih vala ni imao kablovsku. Ne vidim čemu. Prvenstveno mi za sport i služi kablovska. Sve drugo ima onlajn sa istim kvalitetom, crtići, serije i sve drugo sem sporta ne mora bit isti sekund.

Povedeš đecu vizerom u tuzlu ili niš i u bioskop i nazad i na isto će ti doć :slight_smile:

Mislim da i rusi isto rade samo ovaj što sinhronizuje priča vazda krajnje monotonim glasom.

Nekad nije ferceralo to sa blokerima čini mi se. Bar onim što ja koristih. Morao se ugasit bloker da se pusti film. Trenutno ja koristim na laptopu dvije chrome ekstenzije popup bloker neki i bloker za youtube ads.

Što ne koristiš youtube vanced? Ja ga na tabletima svim u kući imam instaliranog.

Da, vidim da se najavljuje “lov na dijeljenje accounta”. Ja ga ne dijelim, ali iako ne gledam baš ni doma, imam Netflix i u autu i na moru i na mobitelu… To sve je zaseban uređaj, a i IP je od svega različita. Mislim čak i da mi se doma stalno mijenja IP. Ne znam kako oni misle znati da li netko dijeli account, pa se bojim da ćemo “nahebati” i mi koji ne dijelimo ako se spojimo sa druge IP i drugog uređaja.

Ako je netko dao nekom šifru i on recimo gleda sa mobitela, ne vidim kako će Netflix pouzdano znati da to nije glavni i jedini vlasnik accounta. Može vlasnik otići nekud i dok nešto čeka sa mobitela pogledati neku seriju, i tako svaki dan. A može isto tako sa mobitela gledati i netko tko koristi tuđu šifru.

Ma hebala ih TV prava i stalno prebacivanje. Uzeo dodatni paket sa svim Arenama najviše zbog HNL-a, a evo sad ne mogu gledat. Uzeo bih i MaxSport sad dodatno, ali nema ga moj operater, a ovaj koji ima ga ne nudi bez uvaljivanja dodatnih nepotrebnih sranja. HRT za *urac po običaju. Otkupili prava na jednu utakmicu HNL-a tjedno, i to onu u nedjelju u 3pm, što je najčešće neki lijevi par. Danas slučajno nakon dugo vremena Dinamo bio u tom terminu pa sam konačno mogao pogledati, ali obično ne mogu.

I meni je blokalo kad bi extenzije koristia, al ovaj Adguard je bas top stvar.

Ma neda mi se zajebavat s tim stvarima iskreno, ovako mi je lakse, a i imam i iPhone i Macbook pa ga nisam ni moga instalirat prije pa sam odusta od toga

Čime se hranite? Ako imate đece šta njima dajete? Tjerate li ih da iju tipa brokoli, buraniju? Izbjegavate li viršle, paštetu, grickalice, slatkiše…? Mi đeci ništa ne branimo, svakakvijeh nezdravih stvari svi porodično ijemo. Meni zanimljivo pašteta i viršle nikad nisu dosadili i dan danas ih volim ižjes. Pršut mi je znao dosadit. Ijete li žitarice, musli granole? Ijete li meso određeno? Ili derete sve ili ne ijete mesa uopšte? Volite li supe? Imam neku dalju babu blizu 90 god ima nikad supe nije tjela jes. Ja ništa iz vode ne ijem, ribe, hobotnice, rakove, lignje…, ništa.

U poslednjih godinu dana sam dosta promenio svoju ishranu…

Ja praktikujem autofagiju u svojoj ishrani odnosno gladovanje. Virsle, pastete, salame, nudle, testeninu, hleb, sam skroz izbacio iz ishrane. Meso dosta slabo jedem (ponekad kada rodjak iz Norveske donese lososa ili neko belo meso).

Dosta jedem žitarice npr ovas. Uvek pri ruci imam neke zajebanci tipa suncokret, kikiriki indijske orahe itd…

Kao klinac sam imao problem jer sam bio porpilicno dosta koka kole, i shodno tome gaziranih pića sam se mozda cak i najteze odrekao.

Unos šećera sam zamenio sa domaćim medom (ćale pčelar), urmama, mušmulama, voćem itd… Nisam baš striktan, tako da pojedem ponekad i neki slatkiš ili kolač što žena napravi, ali u suštini gledam da se što zdravije hranim…

2 Likeova

Šta nisi ti prestao pušit? :smiley: Ili se to odnosilo samo na duhan :slight_smile:

Ja zivin kraj mora pa skoro isto tako :smiley: Dobro, u biti volim lignje (pohane kolutiće i pod pekom). Oradu s gradela mi je dobro poist al mi ide na K dok je ocistim

Ja sam svejed u punom smislu te riječi. Jedem sve, od jastoga, hobotnice i bifteka pa do čvaraka, ćevapa, McDonald’sa i KFC-a, voća, povrća…

Idem u teretanu i igram tenis pa se nekako uspijevam zadržati na svojih 100kg.

1 Like

Kako neko ko je odrastao pored mora ne voli ribu, nije mi to bas najjasnije.

Dnevno po16 sati, ili vise dana u komadu?

Brokoli je jedino povrce koje svo troje bas vole. I ja zavolila uz njih :grinning:

Mogu svasta djeca jesti, ali slatko i grickalice ne smiju zamijeniti obroke.

Uopsteno hranimo se poprilicno zdravo. Nikakva stroga pravila, ali norma je dosta voca, povrca, ribe, meso otprilike jednom sedmicno, jaja, mlijecni proizvodi, zitarice sjemenke. Trudim se da ne kupujem preradjevine (iako ima i salami i virsli ponekad) i da djecu ucim nekim zdravim navikama. Tipa nikad im ne kupujem vocni jogurt nego isjeckam vocje i napravim svjez. Slatkisi moze, stavise ocekuju i zahtijevaju za vikend, ali i to pravimo neke mafine, palacinke…sve moze, mek moze isto ponekad, samo ne moze da stoji uokolo i da jedu kad im padne napamet To bi bila losa navika. Voce moze uvijek, ali osim jabuke, lubenice u banane slabo jedu.

Možda bih trebao, al ■■■■■ li ga, ne kontam, nešta sam spor. Jel da kad sam batalio duvan da bi trebo i sa drugih strana poves računa o zdravlju? Jel to? Ili ne kontam.

■■■■■ li ga, volim jes džank fud, slatkiše i grickalice. Nije da žderem to non stop ali nije vala ni da izbjegavam. Izbjegavam samo od jela ono što ne volim jest.

Slušah dosta njih što ovo predlažu i vele da je dobro za zdravlje. Nedavno pročitah vijest da je izvršeno ispitivanje na nekih 300-400 ljudi, dvije grupe, koji su istu količinu hrane jeli u određenim periodima (autofagija) i drugi koji su istu tu količinu hrane raspoređivali na cjelokupni dan bez perioda gladovanja, i vele da su ovi drugi više smršali. Ako se uopšte ta autofagija radi zbog mršanja a ne nekijeh drugih benefita koje spominju da gladovanje ima. Meni lično se čini da bi bolje i zdravije bilo samo smanjit znatno unos hrane.

Da i ja uz klince zovoljeh brokoli :slight_smile: moji jedu skoro sve, znatno bolje no većina druge djece ali iju i grickalice i slatkiše. Vidim da neki roditelji baš strogi oko slatkiša, da djeci baš rijetko daju.

Jebote kad se sjetim ja i brat ko klinci smo htjeli jest samo par stvari tipa od bršna jela (uštipci, palačinke…) krompir, pavlaku, paštetu, parizer + svo voće. Meso skoro nikako, povrće skoro nikakvo, picu nismo jeli zbog kečapa i gljiva, pršut nismo htjeli jest, ni krem sir. Pasulj, grašak… Samo hljeb umakali u čorbu. Iz supe samo vodu jeli… Stara propatila sa nama.

Vec je praktikujem svakodnevno. Iako me nekom mozda zvuci pomalo i strasno gladovanje od 16 sati, u sustini nije jer se pola od tog vremena prespava…

Autofagija nema veze sa(mo) mrsavljenjem, vise o tome ako nekog interesuje ima ovde: Kalorijska restrikcija, autofagija i post? Kako se radi i ima li smisla? - životne priče i monasi šaolina

Ja na jedno 2-3 mjeseca drasticno smanjih energetska pica (mislim da sam prvih mejsec i po-dva u potpunosti izbacio) i ostalo sve gazirano… ostavio sebi samo cetvrtkom i nedeljom posle fudbala da “smijem” popiti (kasnije i subotom na druzenju :D)

Sto se hrane tice, ostavio sve isto, nastavio se prezderavat. Za dva i po mjeseca izgubio skoro… citavih 10 Kg. kasnije u januaru opet poceo s ovim gaziranim sranjima, i mislim sad da sam na ~93kg, znaci opet nekih 6-7 kg manje od pocetka.

Ono sto je zanimljivo, tokom ovog perioda mrsavljenja sam imao operaciju pa se nisam bavio sportom malo jace od mjesec dana, i uprkos tome, opet sam izgubio bas dosta samo zato sto nisam unosio onaj secer

ja sam cesto citao da ljudi izbace kruh pa smrsave. Izbacio sam kruh. Udebljao sam se.

Jedem većinom meso, rijetko koji dan da ne pojedem nešto mesnato… Evo sad ću npr. za Čistu srijedu jesti samo nešto od tijesta, možda eventualno burek sa sirom… Ali inače, sigurno 5-6 puta tjedno jedem meso… Obožavam to i nikad mi ne može dosaditi… Na primjer ribu isto obožavam ali nekako ju nemam naviku često praviti.

Kad sam došao u Dubrovnik isto sam mislio da se više jede riba, kad ono više jedu meso nego mi gore u slavoniji, jedino što se ovdje više jede teletina i junetina a kod nas pretežito svinjetina.

Kila 109 na 1,80m što je debelo previše, ali evo danas sam baš krenuo u teretanu pa da probam 2 mjeseca da vidim hoće li biti kakvih rezultata hahaa… Kad bi barem na 100kg uspio skinuti za 2 mjeseca bio bi sretan… A volio bi doći na 90-95, to su mi bile najbolje kile.

A ovo što si rekao da ti je pršut dosadio, to se meni ne događa - pršut, kobasice, kulen, slanina, doslovno ih mogu jesti svaki dan… još ako je u kombinaciji neki dobar sir tipa Kolan od gligore, top… ili još bolje kajmak i uštipci haha…

Paštete, hrenovke i slične kerefeke ne jedem često iako ih uvijek imam u frižideru za svaki slučaj.

2 Likeova