Pokemon GO - Igra li neko

To dovoljno govori di ce se nalaziti srediste pokemona. Sretno svima koji igraju.

@mitok @scepo123 i niste neki webmajstori kada na ovaj nacin zakljucujete neke stvari :slight_smile:

Bilo je nekih pokusaja i ranije oko ovoga vida zabave, ali u skorije vreme AR/VR industrija brze napreduje jer su se ukljucili veliki igraci (Facebook kupio Oculus, pa su tu Samsung, Google, Steam,…, svaki sa svojom tehnologijom i tripovima) i ubrzali razvoj.
Konkretno Pokemon igra, kao sto je vec neko rekao, je zasnovana na toj ideji susreta/borbi/istrazivanja pa se idealno poklopilo sa tekucom tehnologijom i boom, eto cuda.
Bice i smrtnih slucajeva, ako vec do sada nije, kao sto je bilo i sa Candy Crushom i Flappy Birdom, bice i love, ali ne treba se strogo vezivati za ovu igru ili naslov, mnogo je vaznije posmatrati to kao alatku.
Inace sam u toj game/app dev prici neko vreme, od skorije u web-u, pa me ovo nista ne cudi, naprotiv, alati i tehnologije su toliko vec izmesani i isprepletani, da sve da neko i hoce da ih razmrsi ne bi vise uspeo, ali u tome je i lepota.

Inace AR je Augmented Reality - ne znam kako bi se prevelo to, dodatak stvarnosti, obicno se stampa bar code na papiru, koji u sebi nosi code zapis nekog 3d modela, pa ti kada kamericom mobilnog ili tableta predjes preko papira vidis ovaj 3d model u svom okruzenju, kao da je tu, pridodat, augmentovan, deo stvarnosti.
Evo npr. super primene, a nije igra ako su vam one vec toliko mrske,haha:


VR - Virtual Reality, zahteva neki dodatni uredjaj, hardverski, ne mozes obican mobilni ili tablet kao kod AR-a koristiti, tehnologija je tu jebenija, cifre za opremu i dalje isto prevelike za vecinu korisnika, javlja se i osecaj mucnine prilikom koriscenja, ali sve se to popravlja lagano.

Radio sam i sam neke testove sa AR tehnologijom, i fino je ispalo, nisam se previse nazalost udubljivao ali npr odlicno ce biti igrati card i tabletop igre tako, edukacija dece, medicina, svasta nesto se tu vec zna sta ce biti.

Da ne duzim vise, evo 2 besplatne alatke, koga vise zanima, u pitanju su game endzini ali mogu se koristiti za sve vrste aplikacija, kao i VR/AR.

Unity:


On je mislim koriscen bas za Pokemon Go, ali uglavnom se koristi za casual igre, i to kroz C# jezik.

Unreal
https://www.unrealengine.com/what-is-unreal-engine-4
Malo jaci zalogaj, jer koristi C++, ali i on kao i Unity ima opciju visual scriptinga pa ko voli nek izvoli.

5 Likeova

ne igram al čitam trolanje na https://www.facebook.com/pokemajstori/

Dok se raspravlja kako je igrica glupa ili genijalna, i koji telefon ima dovoljnu bateriju da to sve izdrzi, meni prva stvar koja mi je na um pala kada sam cuo o popularnosti igrice je kako to iskoristiti i zaraditi nesto. :see_no_evil::see_no_evil:

Nisi primjetio da neko već traži nekog ko se dobro razumije u igricu da mu piše članke? :smiley:

Ne, ali u skorije vrijeme ću i ja ići u potragu istih. :smiley:

P.S ukoliko neko u međuvremenu postane ekspert u igrici, uz malo marketinga, svog bloga i gameplaya , kul videa, super savjeta, može brdo love da pokupi. To mi je prvo palo na pamet. Ali kako ja nisam gejmer neki i nisam fan uopće tih stvari, tako da će se morati outsorsati to. :smiley:

Interesantna stvar :slight_smile:

mi smo vec nesto pokrenuli, uskoro ide i mobilna app:

www.pokemongo.hr

http://forum.pokemongo.hr

edit: ako postoji tko zainteresiran za suradnju ili neki prijedlog nek se slobodno javi :wink:

stavi drugi forum, taj iliti ovaj forum je veliki sh1t.

pa nije tako los forum, meni djeluje ok :confused:

Sto tako mislis?

meni taj forum isti kao ovaj na wm

Pa i jeste isti kada je ta “platforma” ( ili kako se to vec zove ) ista. Meni se bas svidja taj clean & simple look, ne znam sta CroLog ima za reci, hocu bas da cujem kritike na racun ovakvih foruma…

Da izgleda clean and simple, ali ovaj forum se mora instalirat na VPS i zahtjevan je s resursima. Odnosno, to je moderan forum koji vjerojatno moze gurat bez problema i nekog laga velik broj korisnika.

Mislim da je doba onih klasicnih foruma proslo i to vec davno.

Pa nema opcija koliko i evo recimo phpbb ili smf forum, izgled i lista foruma je uzas. Ovdje je vjerujem uzet ovaj forum jer je vbulletin koristio puno vise resursa, sada ako cemo pricati o ovom forumu nije ga trebao ni stavljati kad vidim kakvi su ljudi ovdje, ali to je samo moje misljenje. Mislim da bi puno bolje bilo uzet phpbb ili smf ili pak placeni ako vec imas lovu za .hr domenu, editirati neku free temu na izgled pokemona bi bio pun pogodak.

Evo jos jednog malo light verzije koja ne treba VPS a prilicno je slicna kao discourse.

Ima jos tih foruma, onaj tko ostane na phpbbima, smfima, vbuletinima nece daleko dogurat, vrijeme ide, 22 stoljece se blizi, nemoze forum izgledat vise kao web iz 90tih.

2 Likeova

Sve si objasnio u jednoj rečenici…

Jesi li siguran to za SMF? :slight_smile:
Ovo je njihov main page:


Not mobile-friendly :frowning:

dok si jos na pocetku, promjeni ime domene jer “‘Pokemon Go’ is Trademark Filed By Nintendo” sto znaci da mozes da imas velikih problema kasnije ako to zazivi i ako budes imao mnogo prometa…