Porezna traži ugovor iz Irske za legalizaciju Adsense zarade

Uzeo sam privremenu odjavu iz hrvatske pa nek se jebu sa svim tim porezima :smiley:

Sta to znaci?

Imas rent a company gdje svoje prihode prebacis na njihovu firmu uz oko 5-7% provizije na prihod, dobijes karticu gdje ti oni prebace ostalu lovu i peglaj deri gdje god da jesi. I sve legalno… Oni s tom provizijom sredjuju knjigovodstvo, paze na zakone maticne drzave u kojoj posluju i obavjestavaju te o svim bitnijim stvarima.
Privremenom odjavom se ogradjujes da lovu zaradjujes u RH da te ne kace nase budalastine.
Dobra stvar je pogotovo ako poslujes s firmama gdje salje firma firmi invoice po tvom nalogu, a mozes raditi kao freelancer i sam traziti poslove po cijelom svijetu i predstavljati se kao firma.
Ima puno pogodnosti, mozda je provizija velika al u to je ukljuceno sve, googlaj ostatak imas po irskoj takvih firmi dosta.

3 Likeova

Ukoliko sam u mirovini oslobođen sam ovbeze plaćanja doprinosa na drugi dohodak?

Zanimljvo - mozes podjeliti malo vise detalja (citaj - s kojom firmom radis, ako mozes reci)? Hvala

Radim s jednom drugom jer imaju bolji fee a isla je po usmenoj preporuci pa ju nebi navodio. Ne radim s adsensom bas ali su rekli ne moze ukoliko nije nesto vrijedno price (znaci moze, samo bolje nemoj ako nema bas love) :smiley:

Evo ti recimo hrvatski startup: https://www.winglio.com/#how-it-works mislim da oni ne rade s adsensom uopce, ali rade isto sto i ovi, samo prije nego pocnes raspitaj se za sve detalje kod bilo koga koje su tvoje obveze kao korisnika.
A sto se tice odjave iz RH to sam napravio zbog jos kojekakvih razloga, ali nije uvjet da se prihodi legaliziraju na ovaj nacin, komentar je bio vise zahebancija.

bas sam ih kontaktiral da vidim jel moze preko njih google merchant acc i adsense al vele nemoze…

Sta je placanje mirovinskog i zdravstvenog obavezno? Ako imas vec posao u firmi koja ti to placa, zasto bi jos to placala i na drugi dohodak?

takoder i mene zanima… makar zdravstveno ne vidim zasto bi placao kad ga imam besplatno

kad sam prošli tjedan bila u Poreznoj, žena mi je rekla da se zdravstveno ne plaća

da još dodatno pojasnim - dakle svoju referenticu u Poreznoj upravi sam pitala za slučaj primitka sredstava iz druge države (ino primitak), u mom slučaju Adsense, znači iz Irske … pa je ponovila da se doprinos za zdravstveno ne plaća

Vidjela sam onaj link što ga je KrunekBrunk bacio za obračun drugog dohotka, ali u otm članku iz RIFa se nigdje ne spominje primitak sredstava iz inozemstva, pa uzmite u obzir

Ja sam jednom dizao novce preko Google Adsense računa točnije ja nisam želio ići tim putem nego putem čeka, jednostavno i brzo za razliku zajebavanja po poreznoj banci i ostalim glupostima u ne uređenoj državi. Jednostavno zatražite ček poslati će vam ga iz sjedišta google iz kanade potpisan i proknjižen od strane neke svjetske grupacije sa kojom surađej HPB i HP kada vam dođe ček odete u HPB ili HP i dignete novce koliko ste zaradili toliko i dignete u lipu nema zezanja oko poreza i ostalih gluposti je da možda treba 10ak dana da dođe ćek ali isplati se ćekati neko od zarad 100 eura dati nekome 30 eura

Nedavno sam bio u pošti koja radi do 20h i pitao da li ona u Branimirovoj radi do ponoć, a djelatnica pošte mi je rekla da ne. Pitam jel sigurna, veli da je, i još išla negdje provjerit i vrati se i kaže da sigurno ne radi. Reko OK, ne vjerujem. Odem do Branimirove i naravno radi do ponoć.

Poanta…vrlo često oni koji trebaju znati pravu informaciju nemaju pojma i nemoj im slijepo vjerovat

2 Likeova

Hjoj sto su meni radili sa netočnim informacijama, dođe mi loše kada se sjetim.

Hahaha, to nije zezanje, nego porez se mora placati bez obzira na koji nacin primas novce, a sad jel ga budes placao ili ne, na tebi je, mada od nove godine ti je tak svejedno jel dobijes preko WU ili ceka, kad oni to vide.

@lajbek00 jel možeš molim te ak ti nije teško sam u photoshopu ili programu kojem već radiš sam ispunit ova dva formulara sa fajke brojevima ali da je stvarno. Ako možeš molim te jer nemam knjigovođu a nemam pojma kak se to ispunjava.

Otom potom sta oni vide. Ko meni moze zabranit da ja primam novac sa WU ? I ko kaze da sam ja to zaradio ? Sta bi se desilo da mi npr frend iz Norveske salje novce svaki mjesec ? Da li bi i na to platio porez ?

1 Like

Ista stvar pa paypalom, skrillom, payzom i ostalim servisima koji ti isplacuju na bankovni racun ili preko OIBa. Ti moras dokazati porijeklo novca. Zato se koristi payoneer i sl. da smanjis vjerojatnost da te ulove i mozda zauvijek prodes ispod radara.

Pa veliš da ti je uplatio frend koji gore rinta trbuhom za kruhom a bio ti je dužan pare i bok.

pa da veliš da ti je poslo frend: Google Ireland LTD. Kad ova upisuje i na obrzascu pa to ti je najbolje pokazat. frend Google Ireland LTD