Porezna traži ugovor iz Irske za legalizaciju Adsense zarade

Google Ireland LTD moj dobar drugar :smiley:

1 Like

da da :slight_smile:

kak tu pod “PODACI O OPOMUČENIKU” a to je GOOGLE jel? Piše OIB. Pa od kud mi OIB ak je OPMOMUĆENIK Google? Kaj bi ja sad trebo znat osobu u Googlu. Pa ovi nisu normalni. Niš ne kužim te papire i najvjerojatnije bum ko i ti(lajbek00) pito “tetu” u poreznoj

Reci mi molimte kako oni to mogu vidjeti ako ček dolazi na kućnu adresu i ti samo ideš dignit novce kakvi pore kakvo šta, meni google poslao pare i ja dižem izravno sa njihovog računa u kanadi koji porezi pa pročitajte da su svi porezi plaćeni tom svjetskom servisu to šta naši oče love dobit će od mene govno, ako na čeku piše 100 eura ona ti u pošti isplati 100 eura. Podigao sam novce par puta i nikada nisam imao problema uvijek mi je isplatila u lipu.

Samo ides podignut novce koje dobijes preko svojeg bankovnog racuna. Normalno da ti isplati sve, nikome porez ne obracunaju odmah jer se podrazumijeva da budes sam ispunio poreznu prijavu. Mozda te ne skuze, a mozda nahebes, nikad ne znas, ali od nove godine sve bankovne transakcije se automatski salju na poreznu. Znaci, oni vide svako tvoje polaganje novaca na racun.

E da, izgleda da jedino ti imas direktno podizanje sa njihovog racuna, sigurno si dobio i google platinum mastericu, pa dignes koliko ti treba.

Krivo si me razumio hehe ja ne uplaćujem na račun nego odem do pošte pokažem ček koji su mi poslali iz kanade potpisan od neke ženske i pečat od googla i ima neki id koji oni upišu u komp i vide da ti mogu isplatiti pare, ne vrši se isplata na račun nego na ruke ja ni osobnu ni ništa ne trebam pokazivati tako da me ne mogu nikako uhvatiti

Mislim da ako se podize preko cekova takodje mozes proci ispod radara, nije isto elektronski to jest preko deviznog racuna, i metoda stara decenijama CEK. :slight_smile:

Kao što rekoh od mene mogu dobit govno i nikakvi porez to šta u upravi side ljudi koji su prošli 1 2 svjetski rat i nisu upućeni u google uvjete isplaćivanja ja im tome nisam kriv. Neka se malo obrazuju nauče upaliti kompjuter i tako to. Pa neka onda sole pamet okolo. Mi ovo sve što radimo sa google je legalnim putem jer google sam navodi kada se prijavljujemo jesmo li osoba ili firma na temu toga oni isplaćuju novce. Društvo moje da je ovo sve ilegalno nebi google bio google koliko ja znam u kanadi su stroža pravila nego u nas.

1 Like

predlažem vam da se ipak informirate pisanim putem ovdje: [email protected]

ispostave i pojedina tumačenja zaposlenika nisu nužno uvijek točna.

Ljudi, dajte se opustite i prestanite sa ovom bezveznom raspravom. Kako uopće možete od porezne očekivati da će vam reći da ne treba plaćati porez ili da je taj iznos simboličan? Čemu uopće gnjavite poreznu i gurate se kako bi plaćali porez na adsense zaradu kao fizičke osobe?
Koliko zarađujete mjesečno kad ste se toliko usrali? Ovih par sto eura što zaradite vi bi polovicu dali poreznoj upravi i to istoj onoj koja je oprostila Ninoslavu Paviću dvije milijarde kuna ili onom šupku Babiću šest milijuna kuna? Dajte se skulirajte.
Čak i kad otvorite obrt niste odmah u sustavu pdv-a do određene cifre.
Ako pak zarađujete nekoliko desetaka tisuća eura mjesečno, onda valjda već imate registrirane firme i ne bi trebali biti u strahu u kakvom očito jeste. Uostalom, ako je mogao Čobanković guliti krumpir za prilično velik novac, onda ne vidim zašto je to vama problem? Ne znate guliti krumpir? Ne brinite, naučit će te. A za to vrijeme će vam stranice i dalje zarađivati ovu siću kao i do sada.

2 Likeova

Zar ne treba imati otvoren nekakav racun (mislim valjda tekuci) da bi ti neka banka ili u ovom slucaju posta mogla unovcit cek ? Jer ako ne treba onda se i ja prebacujem na cekove odmah iste sekunde. Daj mi molim te ovo malo pojasni.

Dok nije bilo moguće primati adsense na WU u Hrvatskoj, primao sam čekove koji su obično dolazili do mjesec dana kasnije nego što je izvršena uplata i uredno sam dizao novac u Erste banci u kojoj nemam otvoren račun. Banka je uvijek na svakom čeku naplatila svoje provizije nekih 50 kuna i isplaćivala mi kune po njihovom tečaju.
Kad je bio omogućen WU prebacio sam se i novac sam podizao u pošti po tečaju WU. Ukupno gledano financijski nema neke razlike, ali kako je ovdje svima problem to što vas traže oib, ne znam kako namjeravate izbjeći čekovima u banci jednu sitnicu - morate predočiti osobnu iskaznicu koju onda službenica fotokopira zajedno sa čekom!?

Ja mislim također da je tako. Ako nemaš račun; otvaraš ga u hodu kada podižeš ček, u najmanju ruku svakako ćeš ući u sustav kao primatelj preko osobne karte, kako kaže Irac. :smile:

Ne treba ti račun pošto su ti čekovi namijenjeni za osobe od 16+ godina pošto se na Adsense mogu registrirati i osobe od 16 godina jer su ti u americi već praktički punoljetan, google razmišlja na sve zato su i namjenjeni čekovi da osobe u drugim zemljama bez problema mogu dizati novce. Sve vam je objašnjeno na google stranicama.

Kad sam ja dobila prvu isplatu od Googla isla sam u Erste gdje i imam racun pa se zena cudila kad je vidjela ček, i nakraju mi je rekla da mi to mora isplatit na devizni jer je u eurima makar sam htjela da mi isplati gotovinu. I kopirala mi je osobnu za to. Poslije sam se prebacila da mi sjeda na devizni pa ne znam jel ta djelatnica krivo zabrijala ili se stvarno ne moze na ruke dobit pare. Mozda i ovisi od banke.

Na devizni je stavila jer cek nije isao na incaso, vjerojatno ti je rekla da ne diras novce par dana.

Da, to je rekla.

Ako ti je išla na devizni, a pogotovo ako još ide vrlo lako da ćeš doći pod njihovo povečalo. Jeli plaćaš (ili se spremaš plaćati) porez?

Isto bi bilo da cek ide na incaso + bi jos platila masnu lovu za to. Jer na incaso uzmu sve moguce podatke.

evo, 3 stranice obrasca … javi mi se na mejl za više info, ima nekih stvari na koje moras paziti …a da sad tu ne davim ljude
[email protected]