Porezna traži ugovor iz Irske za legalizaciju Adsense zarade

e fala @lajbek00. pusa. bum ti se javio na email

Ne planiram prijavljivat barem za sad dok mi nije velika zarada od Adsensa (max 100€) tako da se nadam da me nece zbog takve siće tlačit.

Tako je, i naravno prvi ček banka šalje na provjeru i čekaš isplatu 20+ dana. Kasnije svaki ček koji prelazi limit (nekih 100€) opet ide na provjeru i čeka se na isplatu 20+ dana.

izgleda onda da nema druge nego platit tih 40-ak% poreza i gluposti… mozda probam riskirat preko WU ili tako nesto…

evo
"Oni koji, pak, izbjegavaju plaćanje poreza, smatra Jurić, trebali bi se zabrinuti. “Primjerice, novčani primici od offline klađenja u inozemstvu, doznake na ime nekih honorara koji su došli iz inozemstva, a građanin nije to prijavio u Hrvatskoj i nije platio porez”, pojašnjava Jurić."
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/vas-bankovni-racun-vise-nije-tajna-evo-u-kojim-slucajevima-trebate-biti-zabrinuti—464656.html

zanimljivo, ali nekako se nadam da se jos mogu provuci buduci da sam student ( imam otvorene studentske racune u banci ) i nisam jos prijavljen kao porezni obveznik

Ja pak mislim da oni nece gledat ova ljude koji rade da dobe za kruh, nego ce gledat one koji imaju godisnje zaradu 60 000 kuna a voze BMWe od 600 000 kuna i takve… Mislim da nema drzava takav aparat da sad zove tebe na razgovor zato jer si dobio od adsensa 100 eura. To da si dobio 10 000 eura onda vjeruj mi mozes ocekivat poziv 100%

I ja mislim da će se ovako hvatati samo “velike ribe”…

@lajbek00 poslo sam ti mail. daj ga pogledaj molim te

Ako sam dobro shvatio babu iz videa uplate na koje su plaćena davanja (google adsense) se neće oporezovat kod nas (pošto je vat plaćen u irskoj)…

PS
Ovima iz porezne vjerujem manje nego Canetu (i klonovima) tako da treba tu bit suzdržan.

ćek koja baba iz videa uplate, kaj si nekog zvao?. Jel ima Google neki telefonski broj di se to njih može fino pitat. jer ovo su sve nagađanja. Evo meni danas sjelo 2000kn naći ak je bez zdravstvenog ostane mi oko 1200kn. Ali ja to gledam teoretski. Ti živiš u Hrvatskoj na kojeg sad moraš platit porez od bilo kakve zarade, bilo je tak i prije sam kaj se to sad vidi. Bilo to iz inozemstva ili tu ako se ne varam. A baš mi je ćudno da bu ti Google platio porez to mi je onak…ali možda taj Vat koji ti spominješ je plaćen od njih tam u irskoj ali onda valjda se i tu treba platit ali možda manje jer je tam već nekaj plaćeno. Neznam, sam nagađam

Pronalaženje ugovorne pravne osobe za porezne podatke
https://support.google.com/adsense/answer/1322028?visit_id=1-636210304532482555-3724896394&hl=hr&ref_topic=1727162&rd=1

6 . Porezi
U odnosu vas i Googlea, Google je odgovoran za sve poreze (ako postoje) koji su u vezi s transakcijama između Googlea i oglašavača, a vezano uz Oglase prikazane na Sadržajima. Vi ste odgovorni za sve poreze (ukoliko postoje) koji su u vezi s Uslugama, osim poreza temeljenih na neto prihodu Googlea. Sva plaćanja vama od strane Googlea u vezi s Uslugama smatrat će se oslobođenima od poreza (ako je to primjenjivo) i neće se korigirati.

Ja ne razumijem sta vam nije svima jasno. Google placa poreze u Irskoj koje mora s njihove strane.

Za ovo sto se vama isplati vi ste dužni platit ovisno o zakonima zemlje u kojoj se nalazite - znaci HR cc 40 +% poreza na tu zaradu ako ste fizicka osoba.

Živimo u zemlji koju vode idioti i lopovi(koji se ograde zakonima tako da im ne možeš ništa a mali ljudi moraju sve poštivati).

Ova gore baba iz videa sa linka (porezna uprava) veli da ako je već plaćen porez na lovu koja je sjela (a adsens je) onda te neče tlačit, valjda…

I dalje mi nije jasno, ako nisam obveznik… mogu li oni vidjeti moje transakcije? :confused:

Ocete vi se napokon preselit u nekakvi privat forum?

Nisam baš previše upućen u adsense ali ako je istina da ček dolazi iz Kanade i svaki mjesec dobivate veći iznos onda postoji rješenje. Otvorite paušalni obrt ( adsense bi trebao biti usluga ) te plaćate ona minimalna davanja koja iznose oko 1000kn ako se ne varam.
Naime, ako hrvatski porezni obveznik elektroničke usluge obavlja poreznim obveznicima neovisno o tome jesu li iz EU ili izvan EU tada na računu za takvu uslugu neće obračunati PDV obzirom da je primatelj usluge obvezan obračunati PDV na tu uslugu u svoj državi ( ovo sam prepisao sa web stranica porezne uprave ).

Ukoliko radite sa Kanadom navest ćete na računu da obrt nije u sustavu PDVa i da PDV nije zaračunat ( možda bi se to moglo napraviti i sa Irskom ali mislim da u tom slučaju trebate vaditi PDV-ID broj i samim time više niste paušalni obrtnik ). Najbolje vam je da odete do neke bolje knjigovođe platite je i sigurno ćete dobiti neku korisnu informaciju.

Jedino sto preostaje je da ako imate nekog u Irskoj ili zemlji slicnoj njoj koja ima druga Adsens pravila,upisete iban i swift te osobe da njoj stize novac,a ta osoba vam posalje novac preko WU.A ako slucajno porezna nekako vidi da primate novac iz inostranstva ,samo kazete prijatelj mi salje,i ne mogu vam nista. Satro dobio sam poklon. :slight_smile:

Ma ili jos bolje kuvertom posalje eure.

A sto ce se dogoditi kada sve drzave predju na virtualni novac? Kako ce se onda muljat? hahahaha
A nismo daleko od toga, Swedska vec ima datum kada ce se to dogoditi kod njih.