Porezna traži ugovor iz Irske za legalizaciju Adsense zarade

Sad sam išo dignut novce na poštu. Western Union. Frajer me nije tražio OIB sam osobnu. ???

Grizman tebi je Adsense povezan sa WU?

:confused: Mene svaki puta na pošti traže OIB.

Da.

Zar nemas OIB na osobnoj?

Jesi bio ovaj mjesec

Ne. Osobna ona prije kad još nisu stavili OIB

Aha, cudno da nisu trazili. Ja dok sam radio sa adsensom ni jednom se nije desilo da nisu trazili

Jel tko bio ovaj mjesec? Jesu vas tražili OIB

Gdje si ih dizao? :slight_smile:

Ako su ti uzeli osobnu to je isto ko da su ti uzeli i OIB jer se preko broja osobne kartice vidi OIB.

Ja sam sve gore naveo, sve vas u banci traže osobne, ove one podatke i naravno da će vam isplatiti na devizni račun. Na google je jasno naglašeno kada se registrirate i zaradite određeni iznos na koji je najbolji način uzeti novce ja sam izabrao ček i došao mi je u roku od 15 dana s tim čekom sam dobio podatke od google stranice na kojoj možeš pronaći grupe koje surađuju sa tom kanadskom grupom za isplatu. Ne vi idete u erst splitsku naravno da će vas gledati čudno, ja odem u prostore Hrvatske pošte predam ček ona mi odgovori samo momenat da provjerimo i isplati mi do zadnje lipe po njihovom tečaju netreba mi ništa možda osobna radi imna i prezimena na čeku i to je samo uzme pročita ime i vrati mi oobnu nemože vidit OIB u sekundi i zapamtiti ga, u bankama čekate i uzimaju vam proviziju jer oni trebaju kontaktirati HP pa im oni šalju izvještaj pa tek onda uplačuju vama

Ja bum platio taj porez. Imam vremena to petka, sljedećeg. Pa glupo mi je zbog jedne isplate a da nisam platio porez dobit kaznu od €2500 i to je za poćetnike možda bi dobio i više tak da neznam kak bi to platio a gulit mi se krumpire ne da 10 mjeseci imam pametnijeg posla tak da i da platim tu kaznu opet bi moro platit porez i dalje tak da

Daj malo to pojasni, kakve grupe i kanadske grupe za isplatu ? I to si dobio sa cekom ? Cisto sumnjam u ove podatke, ali ako je tako, daj onda te linkove mi molim te posalji na PM pa da si i ja tako isplacujem.

O kakvim kaznama pricas? Pa pogledaj akd ove korporacije nesto zeznu, lijepo to odzeznu i nikom nist, pa neces ici gulit krumpir 10 mjeseci, onda ti je bolje uzet auto pa zgazit tog koji te je poslao u tavor pa ces gulit 11 (mislim da je toliko jedan politicar gulio za to).

Stari moj to ti je još od 2008.g. za neplaćanje poreza, prva greška ti je od €2500-€10 000. Zavisi o doprinosima koje si dobivao i najvjerojatnije buš moro angažirat odvjetnika jer to najverojatnije ne buš mogo sam obavit. Znam iz primjera. Sa ćekom kad je bio linić većim od 300$. Pa je mislio da je zajebancija dok nije otišo u upravu i na sreću je imo pare za platit i nastavit sa poslom. A to ak ti ne buš imo za platit bu te oni već namirili a da bu te strpali u zatvor malo teže, jer nemaju niš od tog ak ti tam ležiš oni hoće pare. To sve skupa treba izvest legalnim “varanjem” tipa rent a company, obrti,firme, paušal i ostale stvari, kak se i mulja sad po zakonu ovak ak buš ti išo ovak, ilegalno, ne bu išlo. kak se i na firmi po zakonu može kupit roba bez PDV-a, žišku, sve po zakonu. Ti ak imaš nekog ko ima firmu, kupuješ telku buš prošo ,jeftinije, bar za 25%, ak kupuješ prek njega, al je legalno. zakon dopušta. treba nać fore da je mali porez ali legalno, tipa kak Modrić i ekipa j. plaćaju na kolke milijune po 3% poreza. treba sam nać legalno “muljanje” i nemože ti nitko ništa. a sad je kak je.

od 1.1.2018 vidjet će se sve transakcije u EU. vidjet će se i za 2017 tak da dizo ti u sloveniji ili italiji 2018 sve će se vidjet i za ovu godinu. Neznam hoće vidjet Payoneer i name tu ljudstva, neko piše ko će to sve provjeravat. pa sve ide automatski. ove sve ilegale će potrajat po meni još nekoliko, par mjeseci, ak već sve sad nije obustavljeno, osim virtualnih raćuna, velim sam ak nije i virtualno. teško ti stavit filter na hrvatski WU, primanje Google Ireland, Marko Marković, Iznos, provjera na poreznu ili di se to već provjerava, jel Marko Marković platio porez na taj i taj iznos u zadanom roku. Pa treba ti dvije aplikacije i imaš sustav. Koje ljudstvo

Jel ga ti to pokusavas utrolat nama?

kakve gluposti pricas da ces ici u zatvor ili platiti kaznu od 2500 eura za cek od 300$. U mojem selu ili bolje da kazem u mojoj ulici koja ima 50tak kuca, 10% kuca je duzno drzavi porez i to ne 300$ nego XXX XXX$ i ne nisu u cuzi nego lijepo secu selom, neki cak jos voze i BMW!!!

Grizman ne siri paniku bezveze. Bas ce neko ic provjeravat ljude s foruma koji zaradjuju parsto eura mjesecno preko Western Union. Porezna kao prvo treba dokazat da je to netko tko recimo zaradjuje preko Adsense doista i zaradio, a kao drugo cisto sumnjam da OIB prilikom recimo WU isplate sluzi za nekakvu dojavu poreznoj, prije sluzi za to da osoba koja dize novac dokaze svoj identitet. Prema tome, samo bez panike. A na stranu to da recimo to dodje do suda, gdje bi onaj tko prima WU isplate jasno i glasno mogao predociti Adsense dokument gdje pise, citiram: “6 . Porezi
U odnosu vas i Googlea, Google je odgovoran za sve poreze (ako postoje) koji su u vezi s transakcijama između Googlea i oglašavača, a vezano uz Oglase prikazane na Sadržajima. Vi ste odgovorni za sve poreze (ukoliko postoje) koji su u vezi s Uslugama, osim poreza temeljenih na neto prihodu Googlea. Sva plaćanja vama od strane Googlea u vezi s Uslugama smatrat će se oslobođenima od poreza (ako je to primjenjivo) i neće se korigirati.”

a nema veze ajd ja trolam. gle svako radi na svoju ruku i ja to moram platit. OIB na pošti je radi transkacije love, radi pranja novca. Tak mi je rekla žena na pošti kad sam prošli put bio. Pito sam je zakaj se traži OIB, ona se lagano nasmiješila i rekla je da od sad sve transakcije zahtjevaju OIB radi zloupotrebe pranja love.