Porezna traži ugovor iz Irske za legalizaciju Adsense zarade

  _-Grrrrr... Mmmmmm...._

Mirno Fido, sjedni, sjedni !
Nije to Mirko.
Nije to Mirko.
Sjedni ! :smile:

1 Like

E sad ga i ti … Ono, žena na pošti mi rekla … [quote=“Grizman, post:120, topic:34551”]
da od sad sve transakcije zahtjevaju OIB radi zloupotrebe pranja love
[/quote]

Pa onda ove iz Uskoka treba poslat na biro, kad već svaki ku** glumi policajca.

Lik trola 99%, friško registriran, ne bi se začudio da je ili Cane ili neki trol iz porezne :astonished:

1 Like

“Dakle, budući većina nas rade kao affilate partneri koji nisu ništa drugo nego posrednici u trgovini, bilo da su u pitanju robe ili usluge to automatski isključuje paušalni obrt.”

Hmmm. jesi siguran u ovo? Jeli to tvoje tumacenje ili su te tako uputili u poreznoj?

cak i da je tvoje tumacenje tocno, tj da je posredstvo u trgovini na internetu isto sto i trgovina, u 2017 je i trgovina dozvoljena djelatnost za pausalne obrtnike:

link

Gdje piše u tom dokumentu da se plaća zdravstveno na inozemni dohodak?

Ponekad izgleda stvarno da nema razloga za brigu, tako danas čitam (ovo važi za Hrvatsku) a ovdje spada i zarada iz naslova; :slight_smile:

Prijavu (poreza) više ne trebaju ispunjavati i samostalno podnositi sljedeće kategorije građana:

  1. zaposleni koji su primali plaću od više poslodavaca istodobno
  2. građani koji su primili dohodak iz inozemstva, a nisu platili porez tijekom godine

    Za prve tri navedene skupine Porezna uprava u tzv. posebnom postupku temeljem prikupljenih podataka izvršit će godišnji obračun i do 30. lipnja te dostaviti rješenje s utvrđenim porezom za uplatu ili za povrat poreza.

Dakle, po ovome; everybody cool, bi’će što bude. :smile:

Cijeli članak: http://www.poslovni.hr/hrvatska/evo-kako-prijaviti-porez-za-2016-godinu-323310

1 Like

“Porezna će do 30. lipnja poreznim obveznicima građanima dostaviti privremeno porezno rješenje o utvrđivanju godišnjeg poreza na dohodak te razlici za uplatu ili povrat poreza. Na to rješenje građani mogu podnijeti prigovor, ako smatraju da su podaci iz rješenja netočni ili nepotpuni, najkasnije do 31. srpnja.”

Što znači da ćemo morati platiti 30-40 % od primitaka što smo dobili, znači 12 mjeseci * 100 € = 1200 €, morat ćemo im uplatiti poreza oko 500 € samo što prijave idu automatski, ne moramo mi ništa ispunjavati…

Ako sam dobro pohvatao, vama u HR je dobro otvoriti offshore ured, bankovni racun i uzeti karticu za povlacenje novca. Barem onom postotku webmajstora koji zaraduju 500+ € mjesecno…

Ahh nista onda cemo morati gledati da ne zaradimo vise od 500 eura (hehe)

I kako je to opet glupo, kako sam ja zaradio 500 eura kada sam potrosio 1000 eura.

Bas me zanima hoce li mi doci sta iz porezne za 2016 godinu ako taj obracun ide automatski sad.

Mene isto zanima, buduci u 2016 sam gotovo nista povukao na karticu, ali imao sam neke uplate ovako s racuna na racun.

Ma mene brine western union,za payoneer se ne brinem uopce.

Ja sam u 2016. povukao sa paypala nekih 150$ jer mi je trebala lova kroz par dana, sve drugo sam preko payoneera, bas me zanima jel me budu strpali u buksu… :smiley:

Ak tebe strpaju u buksu onda ce morati graditi nove zatvore.

Mislio sam reći da se isplati uraditi tako nešto. Koliko vam uzimaju, na 400-500€ slobodno možete platiti trošak tako neke firme, negdje daleko, bez obveza plaćanja poreza u HR…

ne fakat nisam iz porezne ili tak nekaj. neg me uhvatila malo panika. A ženska je rekla kaj je rekla. Ne pokušavam nikom uvalit. Da je OIB radi sumnjivih transakcija i pranja. Sad baš slušam na radiju i oni vele da je sve to za tekući i devizni. I baš ženska iz porezne bila i veli da ak ti sjedne neka lova na tekući a nisi podnio JOPPD a trebo si onda je frka. Tak da fakat ni ja neznam za WU. Uopće sad neznam. Bilo je još priće da ovi kaj rade da će im povrat poreza dolazit doma rješenje automatski…

i da zaboravio sam reć mnogi ovi kaj zarđuju od adsense. dolazi im lova na tekući ili devizni neznam kak to ide dal trebaš devizni ili tekući ali ovo je WU

Ljudi samo za informaciju, danas sad dobio email od porezne gdje se ispričavaju zbog pogrešne informacije o plaćanju obveznog zdravstvenog osiguranja. Dakle na drugi dohodak iz inozemstva se ne plaća obavezno zdravstveno osiguranje. Očito i njima treba malo vremena da se prilagode jer JOPPD još uvijek ne prolazi navodno nisu prilagodili još sustav u potpunosti.

Znači da bi porez ipak trebao biti nešto manji ? Pa to je super vijest ! Ako je to tako uopće haha