Porezna uprava zove da se javimo

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=11&dd=20&nav_id=1767413

HR00-neki_broj – 00 je za opce uplate i iza moze ici bilo koji broj.

Za porez, mirovinsko zdravstveno ide neki HR i onda jmbg, oib u kombinaciji sa necin. Sve ovisi sto se placa i kome.

http://www.bakom.hr/PisHUB/H3_Predlosci.html

Svaka drzava ima svoju oznaku u bosni , umjesto hr je valjda BH, u sloveniji SI itd…

1 Like

Napisao mi jedan fini lik iz grupe na FB da u mjesto Pozivni br ukucam sve nule i na kraju zadnja 2 broja od mejseca za koji uplacujem, al posto cu ja upaltiti za vise mjeseci pitat cu njih u banci sta da napisem

Prijavljujes komplet porez na zaradu kao fizicko lice i platices 50%?

Pa zar nije 14% u Bosni?

Mislim da zavisi od mesta gde zivi. U jednom delu je valjda nesto mali porez (da ne lupam napamet procenat) a u drugom delu valjda isto nesto veliki kao kod nas. 14% je itekako prihvatljivo platiti.

joj likova e strasni ste hahahah otkud vam to da se plaća 50% hahahha

porez je uvijek tu negdje oko 17% kada se sve sabere i oduzme … s tim da stanovnici federacije plaćaju i neko zdravstveno pa to ide na dvije uplatnice … u entitetu rs je ovako

Porez na dohodak plaća se po stopi od 10%, osim na dohodak malog preduzetnika i dohodak iz stranih izvora, koji se plaćaju u skladu sa posebnim odredbama ovog zakona.

stranim izvorima smatraju investitore koji su rezidenti ali nisu državljani

to je kada su u pitanju fizička lica, a svako fizičko lice može registrovati samostalnog preduzetnika S. P. i u tom slučaju postaje pravno lice, i ako navede da posluje sa inostranstvom oslobođen je fiskalizacije i može ubirati kojekakve opštinske subvencije

izgleda da ova korona osim što napada pluća, napada i mozak hahahah

1 Like

Ja bi rekao da onaj koji ima mozak ne puni stubce zute stampe i ne “pozajmljuje” svoj kompjuter na ispitivanje inspektorima za visokotehnoloski kriminal, ali to je samo moje misljenje…
Inace neznanje nije sramota, jer se niko naucen nije radio, veca je sramota ruganje necijem neznanju.

Ja bi to 'vako, “niste u pravu, porez u Bosni je 17% a u nekim delovima se placa i zdravstveno” ali… Uostalom sto bih morao da znam koliki je porez u Bosni…

Neeeee…
To pišeš sve 000000000

A poreski period imaš datum početka i svršetka to imaš na uplatnici…

1 Like

:joy: :joy: :joy: pomiješao si drug ali nema veze :smiley:

ja sam samo citirao procenat od 50% … dakle nisam ja napisao 50% već ti … zaista ne znam da li neko može povjerovati da je negdje neki porez za nešto 50% :smiley:

priznajem da sam malo pretjerao sa tom opaskom za mozak, ali smiješno mi bilo :smiley: čuj 50% … jes eto 90% :smiley:

Dobro znas da ne mislim na porez sam, nego na komplet davanja drzavi koja su nametnuta,znaci porez+doprinosi+zdravstveno+penziono. Sve je to monopolni namet koji placas drzavi bez da te iko ista pita. Tako da je to za mene porez.

u redu, razumijem, jasno …

A ako ga ne placas, namet dodje i do 80% uz kamate, tako da eto blizu je i tvoje cifre od 90%kojoj se rugas.Ako na s e to dodas da u Srbiji za tih 80%ti ne racunaju retroaktivno penziono, zdravstveno svakako nisi koristio, dodjes do toga da si bacio pare isto kao i za porez.

misliš, dođeš do toga da si kažnjen jer nisi plaćao porez? vidim da si raspoložen da se svađaš, ali ja nisam :smiley: moraš naći drugu žrtvu ovdje :smiley:

Nisam raspolozen za svadjanne samo ti navodim da ono cemu se ti rugas je realno i desava se trenutno u Srbiji.

Potvrđujem za Srbiju. Ovo što rade je neviđeno.

Nije nevidjeno, nego se izbjegavao porez.
I sad svi kukaju.

Ma super je to druže.

Normativni troškovi koje priznaju 20%.
Porez 20%, PIO fond 25,5% zdravstveno 10,3%.

Plus nema priznavanja staža, a traže da platiš pet zadnjih godina, a zakonom omogućeno tek od decembra 2019. O zdravstvenom da ne pričam masa ljudi sve privatno.

Tako da pusti te priče o izbegavanju, čista pljačka.

Naravno ovo važi ukoliko ste nezaposleni, ako ipak jeste onda ne morate tih 10,3 za zdravstvo i eto.

Ma podbada, opusti se. Ni on ne placa porez.

1 Like

Podbadao on ili ne, “Nepravda pa to ti je.” :wink:

U potpisu Kalimero :wink: