Porezna uprava zove da se javimo

Ljudi moji bjezite u UK, Estoniju, Bugarsku sa svojim poslovanjem pa i u Sloveniju manje će vas boliti glava.

1 Like

Nije tacno ovo. Savetujem svima da odu kod nekog knjigovodje, bez obzira u kojoj drzavi zivite, i detaljno se raspitaju a ne da slusaju savete laika sa interneta.

1 Like

Bez obzira u kojoj drzavi imas firmu, ako si rezident Srbije, moras da platis porez i u Srbiji. Za ostale drzave ne znam.

1 Like

Normalne poreze da,ali za ove reketaske od 55% treba dobro razmisliti.
Ovo je najbolji deo iz onog teksta o porezu:

Kako Trbojević ukazuje, jedna od osnovnih zabluda je da postoji neki iznos na koji se porez ne plaća. On kaže da se za svaku uplatu, ma koliika ona bila, mora podneti poreska prijava. Dakle, ukoliko vi tokom meseca imate 30 uplata, podnostite 30 poreskih prijava i za svaku radite poseban obračun.

1 Like

Da naravno normalne poreze, ali ove poreze na svakakve gluposti NE.

Laik s interneta ima prijavljeno preduzetnistvo i sve uredno placa neko vrijeme, tako da bih sa sigurnoscu rekao da se ovako radi u Bosni i da postoji neki slican oblik ili ekvivalent kako za Srbiju, tako i za Hrvatsku :slight_smile:

1 Like

Jos jedna greska. Preduzetnistvo je ekonomski pojam.

1 Like

Netacno, rekla-kazala. Ova tema je katastrofa.

dobro se moze vidjet da kad se napise preduzetnistvo misli se na samostalnog preduzetnika… nije ■■■■■ nego se pas ■■■■■.

Jedino greska je reply prosli i ovaj

2 Likeova

jednom momku su iz poreske uprave republike srpske rekli ako primiš na svoj račun 100€ iz inostranstva, po zakonu moraš platiti 10€ poreza … čisto da se ubacim sa provjerenom informacijom iz entiteta

10% bi bez ikakvog problema prihvatio da placamna svaku transakciju koju imam, ali stvar je u tome sto majmuni traze mnogo vise…

1 Like

Ako revolut navodno šalje podatke svima, jel onda i paypal šalje? Jel se zna koje podatke?

Radije cu se odreci rada preko neta nego dati nekom pola zarade.
Taj neko nije me ni edukovao niti pomogao pa ne vidim razlog zasto i trazi nesto.

1 Like

Da, jer imaju podruznicu u europu i po novom traze identifikaciju.

Ajd koji potpis

Ma sve je to normalno pa već godnama,prvo sve što zaradim dam državi prvo, pa ne možemo bez FINE da netko tamo ne propadne, pa onda svima koji rade za državu, povezani s državom itd. I onda ostatak negdje stavim na stranu, pa uzme banka dio, pa …

ALi znate što ja sam zaradio te novce i na kraju dođe 15-20% i do mene.

Karikiram, ali bljuje mi se od od prve dvije riječi ove teme.

Oni koji nam uzimaju pojma nemaju niti će ikada imati kako je to brinuti se za obitelj a nemati sigurnost stolice i plaće u mašineriji koja melje mlade, i valjda jedna od rijetkih na prostoru koja ne da ne potiče IT već ga svjesno želi ugušiti, barem su im takve radnje.

2 Likeova

NOrmalno da zele da ugase, zato sto smo mi van “kalupa”, njima odgovara jeftina radna snaga koja zna da mota kablove, radi od 6 do 15h, ima 3 kredita koja jedva vraca i tjt. Takvi ljudi njima trebaju, bez stava, bez kicme, neko ko prezivljava i nema vremena a ni snage da se odupre sistemu koji je nakaradan.

4 Likeova

Nije da zele da ugase, stavise htjeli bi da vise ljudi to radi jer je dobro za drzavu, nego naravno zele da izmuzu sto vise para, a ovo je nova indrustrija za njih, nemaju pojma i onda posve napamet rade, sto se moze i vidjeti iz kroz zadnjih 10 godina.

2 Likeova

Opaska, predao sam cca28.08. upis emaila za firme, koji je kao trebao se do 01.09. tako sam dobio od knjigovodstva.

Dobio sam email prije 2 dana, da su upisali adresu…

A čujte dugačka je adresa, u prosjeku 1 znak po tjednu im je trebalo.

Koje dokumente ne mogu dobiti?