Porezna uprava zove da se javimo

Ma ja nemam ni prvi dohodak, ja sam na Birou :joy:

ne znam, ali logično mi da se plaća, samo tamo imaš da budeš gospodin za svaki € koji im daš…

zato ja konstantno postavljam ovo pitanje
Koristi li iko Payoneer (pokušaj br4)?

E pa ako zaradujes, a nemas stalno zaposlenje, moras sama platiti zdrastveno, mirovinsko, porez itd itd, pa ispadne poprilicno.

Je l istina da ne mogu da prate Payoneer uplate? Ko koristi Payoneer ?

izgleda da na ovom orumu nitko ne koristi Payoneer, ali mislim da ova bih ima infrastrukturu da im padaju serveri kad primaju podatke od naših banaka kamol nekih stranih…

Pa na Birou sam za zaposljavanje. Sta cu sebi sama uplacivat? Jedan mjesec zaradim 50 eura, drugi nista, treci 70, cetvrti nista, pa necu na to uplacivat penziono

To je za federaciju… u RS je daleko upustenije- nisu uvezani kako treba

Mislim da gomila postova iz ove teme proizilaze iz nerazlikovanja poreza na dodatu vrijednost, poreza na prihod i socijalnih davanja

Kod nas je narod naviko da gleda neto platu a bruto ko ■■■■ (iako je bruto nerijetko za 60% veca od neto), i onda kad prvi put se zarade neke pare na ruke (znaci ne placa gazda pa da se automatski odbije) odma je problem.

Kupovao sam dosta stvari online, hr porez obracunaju kod kupnje. Npr. Ako se kupuje nesto iz engleske bude jedna cijena, ako iz hr, cijena se poveca za razliku poreza. To je max. 10 %.

Kad se radi preko upworka, pa potrosnja na kampanje, 25% se mora platiti u hr jer je to usluga. Ako netko ima obrt/firmu ide u trosak, ako je pausalni obrt ne ide u trosak.

U hr postoji rad na autorski ugovor, ako se radi za nekoga iz inozemstva, dovoljno se dogovoriti i poslati ugovor, a primaoc placa sva davanja, zdravstveno, mirovinsko, porez itd. Davanja po kalkulatoru iznose 25% od ukupne vrijednosti.

Tko hoce jeftino proci neka otvori firmu u estoniji, ne znam kakva su davanja.

Evo covek lepo objasnjava,ali sa nepristojnim recnikom.

koristim ja payoneer sta te zanima?

problem u ovoj temi je sto je sve zbrkano porez u srbiji, hrvatskoj su drugaciji, do vraga u bih u republici srpskoj i federaciji se razlikuju…

2 Likeova

Nedavno sam regao payoneer u Hr i trazio me iban od maticne banke, tako da mislim da nije samo digni i vozi…

Sve nase probleme ce resiti BTC ,nezavisna valuta od ikoga ,samo naplacujes i trosis ne maris za porez,uz naglasak na ,MALO SUTRA,

1 Like

Evo ovo sam isčačkao na youtube jedan verujem dobar klip i informativan video o trenutnoj situaciji sa ovim porezima samodoprinosima za IT sektor Mislim da je žena veoma jednostavno objasnila zakon i neka pravil (naravno, video važi za nas iz Srbije) pa eto…reko nekima ovde možda eventualno pomogne

Lično ne znam, šta bih na ovo sve reko ( na ovu celu situaciju) jedino da mi sitnije ribe( čitaj koji zarađuju male iznose novca) smo baš najebali

Jel se može paypal povezati pa povlačiti pare na payoneer?
Rego sam se na payoner i sad trebam tih 100usd da bih poslo zahtjev za karticu…
To može bilo tko uplatiti ?

Payoneer ti je slican Paypalu ali podrzava dosta nekih drugih opcija. U principu kad se registrujes na Payoneer dobijes par nacina da primas pare, direktno sa drugog Payoneer naloga, u tom slucaju ti treba samo e-mail, upises email primaoca i posaljes isto kao PP (u ovom slucaju nema provizije). Zatim imas opciju bankovnog racuna, u principu upises necije wire podatke i posaljes kao putem banke i treci nacin posaljes zahtjev nekome da plati, a on ima opciju da ako hoce plati i karticom.

Isto tako i ti dobijes IBAN i SWIFT na Payoneeru i mozes bukvalno da na Payoneer racun primas isplate sa recimo Adsensa, Amazona ili neke trece mreze…

Direktno sa PP na Payoneer ne mozes poslati pare.

Vidio sam da si pitao za provizije, njih imas ovdje:
https://www.payoneer.com/about/fees/

Sto se tice izbjegavanja poreza putem Payoneera ne znam da li moze, jer ja imam biznis Payoneer nalog i sve sto mi legne tamo, povlacim na racun firme u BiH, i platim na to porez. Placas 2% ili 10% u Republici Srpskoj zavisno da li imas ili nemas status malog preduzetnika ili si mozda DOO.

2 Likeova

@Hellas hvala puno!
pitam za pp jer vidim neki tvrde da može, a kod mene ide 70% prihoda na pp…

na “global payment service” imam ponuđeno samo usd i gbp valute, ne vidim da mogu dodati eur ??
Routing (ABA) je zapravo swift ???

Zas ne probas revolut? Mislim da je bolja solucija

hmmm… ne unam o tom ništa

Ako imas hr papire onda probaj revolut, dosta jeftinija solucija od payonerra, javi se ako ti treba pomoc

prijavljen u bih ali imam HR osobnu i putovnicu… zanima me povlačenje sa paypala na Revolt jeli moguće ? to mi je najbitnije, ako se možeš javiti u pp , jer si ti ukinuo message