Poziv poreznim obveznicima FBiH

Pa bolje ne placati porez ovako nakardanoj drzavi, samo onda ucestujes u bogacenju uhljeba i Sarajeva opcenito.

hahahaha pa tačno se vidi da nisi ni pročitao moj post

ko će onda plaćati trećinu vlasti na nivou države, pola vlasti na federalnom nivou … i ko će plaćati kantonalna ministarstva kada sve ide raspodjelom pdva hahahaha jeste eto samo se sarajevo bogati a neko pomjera tok rijeke da bi puncu vikendicu napravio hahahahha

čitaj malo roki

Rijeci Radobolji, koja protiče pored parcele, promijenjen je tok kako bi proticala uz imanje. Zdanje će uskoro biti useljivo. Nagađa se da pravo na imanje po imovinsko-pravnim uzusima polaže njegov zet i starija kćerka, pa bi to predsjednika HDZ-a BiH činilo podstanarom.

i de mi reci, ko se bogati?

1 Like

Suvišno je raspravljati, ruin je skroz u pravu, bilo koje vaše demantovanje nije istina, jer imam spoznaje i mogu potvrditi da firme za fiskalizaciju prodaju softver za utaju poreza, duple kase, i veliki dio Hercegovine ima njihove kase i softver, Mostar i zabiti.

Onda okreni kladionice koje deru bubrege, a porez ili šta već ništa, a stoje iza Čovexa, imaš dug državi 50 miliona i zatvoriš samo tako kladionicu i kao da nije postojala i gradiš gradske bazene i stvari po Mostaru i bubam nekretnine i studenstske domove.

1 Like

najviše kukaju a najbolje im od svih u državi

2 Likeova

Sta mislite kad je u pitanju priliv sredstava iz inostranstva, a nemate nikakvu firmu ili samozaposlenje (trebao bih imait uskoro) da li smanjujete rizik od toga da vam se porezna nakaci na vrat tako sto pootvarate naloge na nekoliko banaka, a onda na svaku primite po 2-3k, umjesto da na jednu dodje 15000km

1 Like

Ne bih znao da l’ se smanjuje rizik, ali samo zelim da kazem da podrzajem ideju (zbog afere respiratori), treba ih zakinuti gdje god je moguce.I dan danas zalim sto sam poletio da platim onaj porez na freelance, ali gotovo sad :smiley:

1 Like

kako rekose u bibliji, cezaru samo koliko se mora i ni marke vise :smiley:

2 Likeova

mislim da ce pomoci … ali i transakcije od 2-3k km/€ mogu biti sumnjive …

Primao sam dosta takvih, oko 60-ak k u zadnjih godinu dana sve zajedno, nije bilo problema za sad… mozda ulogu igra sto dobar dio primit na onu debitnu karticu a ne direktno na racun

1 Like

■■■■■ li ga, šuti dobro je ako je sve ok … samo se ne približavaj 5-10 k km i kontam da će sve biti ok

Da se ne zajebavate i mislite da je porezna ili banka glupa, kad je počela priča s porezom, računi koji su otvoreni na rodjake i to prolaze i da ne prelazite 10 k km godišnje.

Stvar se zakomplikovala kad su svi mislili da su se izvukli, te je porezna počela da šalje neka sranja i naknade i kamate i gluposti za 2016 i 2017 i pola 2018. Tako da vam iz prve ruke i primjera mnogih garantujem da će i vas naći i da se to isplaćivanje na račun i isto ime nije bitno koja je banka ako je ime isto, da će vas upamtit. Bolje se ne igrati i ne zajebavati, probleme sa dokumentima i svim možete imati, otvorite na familiju sebi račune i isplate vršite na njih.

Ne vrijedi državi ništa dati, kad ni ona ne daje nama osim lopovluka.

1 Like

Iskustva radi nista nije sumnjivo kad primate, znaci ima primaoc ( ruin) koji meni salje 10k e njegova banka ako je odobrila vi nemate nista s time. Znaci ne kontrolise se u prevodu i u bih, to je 100% provjerena informacija, imam dodira sa uposlenim u bankama.

Problem gdje mozete nastati u BiH, konkretno ako ste korisnik Unicredit banke i direktno uplacujete vi novac u kesu, bilo na vase racune ili druge, tu se trazi porijeklo i druge stvari. Iznosi preko 1k.

Prednost u tome je RF banka gdje mozete uplatiti vece svote bez porijekla (isprobano licno).

Bit posta je izbjegavajte licne uplate i Unicredit :grinning:

Online sam primio dosta kesa, sve je bilo moje ime nisam imao nikad problem sa poreznom i uvijek je bilo preko rf. Nikad im nebi platio porez niti mi to pada na pamet u ovoj kiti od drzavi, nemam nista na sebi, ako imaju da od cega naplate neka naplate. Drzite sve na drugim (mama, tata, brat, sestra) pokretna i nepokretna imovina.

Porez bih rado placao Kosovu ili slicnoj drzavi, ovoj kiti od BiH ne bih, niti cu ikad. Novac odmah isplatite pa nek im placa ko zeli, sve keš sve na drugim i nemate brige.

1 Like

Rajfajzen, radjen adsens samo, 2016-2017-2018, došla čestitka. Tako da mislim da oni rokaju, samo lagano idu, A Unikredit je najgori, čak ti račun znaju zatvoriti ako porez ne plaćaš i ima ljudi što su se žalili na njih.

1 Like

Jesi iz federacije ili iz RS?

Federacija . 20 znakova .

Danas me zvali iz sparkasse banke da im donesem izvod od pocetka godine sa PP, ako imam ugovor sa poslodavcem i dokaz ako sam platio porez.
Rekao sam da nemam ugovor i da mi je PP blokiran. Sutra odoh da zatvorim racun u toj banci.
Od pocetka godine primio sam cca 2000-2500 KM.
Smijesan iznos, necu platiti porez na taj iznos. Mogu li mi ista, ako im ne odnesem trazene dokumente?

Mogu poslati podatke poreznoj pa ti oni retroaktivno lupe porez. Takve stvari se dogadaju kad isplacujes direkt na racun. Uvijek odi preko nekog posrednika, npr. payoneer, revolut, blackcat i sl i sanse da ces imati problema su daleko manje.

Lijepi SBK, niko ništa niti zove niti šalje :D, ne ureklo se.

pogresno si ti to shvatio, ne zove banka zbog poreza

oni te zovu zbog Zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma, svako ko prima pare sa paypala može očekivati da će ga pozvati … nije to ništa strašno, popuniš jedan formular: odakle pare dolaze, od kojih firmi, iz koje države, koji su iznosi, da li očekuješ još novca itd. itd. … između ostalog traže ugovor ako imaš i poresku prijavu ako imaš … ako nemaš nema problema, ne šalju oni automatski poreskoj

oni će poreskoj poslati službeno ako poreska to od njih zatraži

dakle, zovu zbog navedenog zakona a ne zbog poreza, ako nisi platio porez nema veze

dokumenta im ne moraš odnijet, ali formular moraš ispuniti, ispunit će ti to seka na šalteru … dužni su po zakonu da to rade

jedino ako nekad budu transakcije veće od 10k, tada sipa automatski provjerava :smiley:

slažem se, i potvrdu o prebivalištu traže, a “seka” na šalteru ti izvadi krvnu sliku i analizira…