Prestanak pušenja - 50h kasnije - iskustva

Kako ko :poop:

Ovo sto si opisao, pijesak plicak, guzva… Moglo bi se s djecom rovariti sljedece godine po Zatonu.

Budva zvuci dobro. Mozda i Petrovac

Herceg Novi uglavnom je u betonskim mulima i pokoja šljunkovita plaža, tako da nije neka baš dobra opcija.

Nisu u Tivtu, ali je blizu i lijepa je pjaščana plaža, idealna za đecu i detektovanje. A neka Ukrajinca, nek detektuje i gotovi se. A ne znam vala đe se kupaju oni sa jahtama iz Porto Montenegra. Bio sam na nekim manjim plažama kod Tivta.

Je u Budvi čoek na čoeka i vazda haos gužva. Poći ću do Budve vjerovatno. I ja sam koristi na mapama onaj prikaz da vidim plaže i yt videe. U Budvi su čini mi se uglavnom prirodne plaže sa pjeskom, mada nisam bio više od deset godina tamo.

Pogledah na yt, djeluje obećavajuće. Kolko viđoh dugo ide plićak. Ja sam ove godine potrošio posljednje iz kolekcije kineskih prstenja za podmetanje djeci kad detektuju da bi se obradovali




I još nekih drugih sličnih kineskih prstenja sam im stavljao, čini mi se da nijedan nije koštao preko dolar. Malog sam prije no što je našao Tanosov prsten ubjedio da je jedan stari đed vidio Tanosa kako nešto traži na toj plaži davnijeh godina. Tako da uzmi koji kineski prsten ili možda ovako nešta

čisto da se obraduju ako budete detektovali, a ne našli nešto njima zanimljivo. Ja se vala obradujem i kad dojč marku nađem.

3 Likeova

Prekjuče bih na podvodnom detektovanju i samo dva srebrna prstena nađoh i kovanica… ništa zlato. Tačno mi čudno bi. Juče imadoh obaveza, danas se vrćem na pravi pravac, ovi prsten nema žiga ali sam na 98% da je zlatni

1 Like

Dakle razbijam. Tri zlatna prstena, srebra, evara… za 4-5 sata ronjenja i detektovanja





2 Likeova

koliko je to prstenje u $? oko 500e?

Oko 350-400 eura. Čini mi se da je otkupna cijena za četrnestokaratno zlato oko 30-33 eura. A sve što nađoh je 585/14K zlato. Al ne mislim ga prodavat

1 Like

Bude li išta u plićaku? :joy:
Koji uređaj koristiš, Garett?

Pa dobra ti je satnica za “brčkanje” :smile:.

Jel imaš ikakav okviran osjećaj koliko ljudi se bavi time?

Iduce ljeto svi webmajstori ce ronit…

1 Like

Pa sve što nalazim je na dubine od nekih pola metra do dva metra dubine.

Nokta pulse dive. Meni je odličan i lagano u ruksak stane za razliku od većine koji su prilično golemi za vući i ne staju u ruksak

Kakvo bre brčkanje tu se ozbiljno radi :slight_smile: redovno me deru grčevi u nogama od odgurivanja jer ne ronim no se odgurujem jer imam 10kg tegova koji me drže zakucanog za dno. A deru grčevi i u ruke od pravljenja talasa koji sklanjaju pjesak i prave rupe u pjesku. Izmorim se lijepo, još se i nanosam tegova šetajući. Ali je onaj lijepi umor. I baš se izgotivim. Lijepa je i satnica, ali mi nikako nije primarna. Jer i danima kad ne bude ja se jednako dobro izgotivim.

Rekao bih jako malo ljudi pogotovo ovako ko ja, da bude pod vodom veći dio vremena. Čini mi se da ako poneko detektuje kod nas da detektuje ovako


Dakle da ide ovako i sa onom lopata/sito vadi, bez ronjenja. Jednog lika sam vidio prije par godina da detektuje ovako ko ja, roneći. Čini mi se da bez ronjenja je prilično teško pokrit sve preko nekih 80cm dubine.

Evo nalaza od danas.



Bijelo zlato, za promjenu. Ispo je jedan mali dijamant iz prstena, drugi je tu.

3 Likeova

Koristite više dezedoranse, zimi u stan da vam bude minimum 30 stepeni, vozite auta što troše minimum 12 litara na 100km… bonus prepjev j.j. zmaja
đe god nađeš dobro mjesto tu drvo posjeci, i sunce će jače grijat nekolko mjeseci… Treba mi da se digne prosječna temperatura, da more ostane toplo i u oktobru.



Dobro rodilo. Eo ga prvo 24 karatno zlato (skuplje skoro duplo od 14k zlata). I još jedan 14k prsten. Nađoh prvi put u život kazastanski novčić.

2 Likeova

Ljepo ti to ide. Sta mislis koliko mozes zaradit u mjesec dana? Po ovome izgleda jako dobro :slight_smile:

Trebas na makarsku rivijeru otici, tamo je masa ljudi i masa plaza, a nije pjesak i ne moze valjda duboko upasti.

1 Like

Kad bi ronio 20 dana mjesečno po cirka 5 sati dnevno, na dobrim mjestima moglo bi se zaradit lijepo. U septembru od prvog sam ronio i detektovo cirka 12 dana, 3-4-5 puta baš loše plaže jer mi se ne da ići niđe iz Bijele. Morao bih sjest da vidim koliko čega ima i da prodajem zlato koliko bi to vrijedilo. Ofrlje cifre su: eura našao u septembru oko 200-250€, to mi je više no dovoljno za hranu (taman smanjio da smršam) i kafanu (ne pjančenje, no kafe s društvom i pokoja pica), srebra oko 100€, zlata oko 900-1100€, uživanje prajsles. Moguće da bi se prstenje ovako na oglasima moglo skuplje prodat no u lomljeno zlato. Mada ne planiram ništa prodavat. A premjeriću sve tačnije nekad kad se vrnem doma pa bi znao tačniju vrijednost.

Moglo bi se to i optimizovati da bude bolja zarada i da ne ronim i detektujem nikako u Bijeloj jer em sam preronio uzduž i poprijeko, em to nije tolika količina ljudi ko u nekim drugim turističkim mjestima, a i nisu baš plaže pogodne za detektovanje jer često već poslije 5-7-8m ide solidna dubina.

A bolje mi je da je pjesak i mulj i blato, oni su najbolji, veliki krši nikako, a i sljunak je teži za detektovanje pogotovo ako je krupniji.

A čim odem van opštine HN moram duže putovat ili u slučaju Makarske morao bih imati i smještaj pa mi rastu troškovi. Ovako sam u svojoj kući i putujem tu u okviru pola sata sat od kuće. Nisam ni do Budve pošo, a na sat i po mi je od kuće.