Prestanak pušenja - 50h kasnije - iskustva

Hvala, nadam se da će pomoći.

Ima sad već nekih 10 godina…no kao što si primjetila, ljepota u ovome je što se može primjeniti na bilo koju naviku koju želimo ukloniti ili stvoriti.
Preuzimanje kontrole nad sobom. :wink:

Ne znam datum tačno ali tu je u neđe godina otkad ne čadim. Mislim da je neko prije 2-3-4 godine poslagao stotinjak pušača i doveo bukmejkere da odrede kvote ko od pušača neće nikad batalit, mislim da bi kotirao ako ne međ prva tri ono sigurno bar međ deset favorita da nikad batalit neću. Možda neko misli za sebe da nema šanse da batali, pa eto malo motivacije. Mada svako sebi žice nalazi i spaja šta i kako. Mene bi ranije samo iznervirale ovako nečije riječi i onda bi zapalio i u sebi reko kurčev si ti pušač čim moš prestat, biće fućko sisa pa sad kao nešta sere meni pametuje…

Inače ko nije išo na more u septembru mora poć. Nema gužve, dreke, žaropeka, a more perfektno.

Svaki izdetektovan euro se računa ko 40 zarađenih. Čisto da znate konverziju. Ođe kod mene više ni komad žice i šarafa i ostalog metalnog smeća neće u more ostat od mene. Preronjah sve po ko zna koji put.

4 Likeova

Svaka čast. Ja evo već nekoliko mjeseci planiram prestati pa nikad doći taj dan. :smiley: Jedino kad bi me neki jak grip uhvatio pa da ne mogu pušiti. :smiley:

15 dana bez cigarete…
Ostavio sam ih iz zezancije, ne planski…
Dodje mi nekad da ono lezetski ispusiv 2-3 odjednom, ali hvala Bogu suzdrzim se, jos nisam siguran u sebe po ovom pitanju, tako da ne znam koliko ce ovo trajati, ali ja se nadam da nikad vise necu zapaliti.
Ne izbegavam piti kafu, izlaziti u kafice i drugim mestima gde se cadi, niti izbegavam osobe koje puse, jednostavno zelim prihvatiti i razumno shvatiti da vise ne palim, a da ostalo bude sve kao do sad. tj. da se suocim sa realnoscu :smiley:

1 Like

3 put prestajao pusit u periodi od 8 godina zadnja pauza 2-3 godine i ponovo pocnem u periodi korone dosadno tamo vamo i evo planiram opet prestati ali jako je tesko, svaki dan sebi kazes i opet zapalis. Moras jaku volju imati to je najvaznije, nista elektricne cigare itd to ne pomaze. I budite u drustvu nepusaca to je isto jako bitno. Pozz

Evo i moje priče…
Počeo sam pušit cigarete dosta kasno… sa 27 godina tek. Ni sam ne znam zašto.

Uglavnom pušio plavi walter kutiju-dve dnevno. (jednom sam čak uspio popušit i tri i pol kutije crvenog marlbora :slight_smile: ).
Prije 9. godina počeo malo čitati o vapingu i skužio da dosta ljudi piše kako im je pomoglo da zamijene vapinga cigaretama. Pa reko, ajd da probam iako ni nisam imao baš neku želju a ni potrebu da prestanem pušit. Kupio komplet za vaping i počeo parit u popodnevnim satima. Ujutro odem na kavu i zapalim cigaretu i jedva ju uspijem ispušit do kraja koliko mi se gadila.
I od onda ne pušim :slight_smile:
Tj. Probao sam još desetak puta više iz znatiželje nego iz želje zapaliti cigaretu, cigarilos ili cigaru i uvijek sam se pitao kako sam uopće mogao pušiti.

Da, svjestan sam da sam jednu ovisnost zamijenio drugom ali vapeanje i pušenje su nebo i zemlja. Od toga da jedna cigareta sadrži tisuće kemijskih spojeva koji su dokazano štetni pa do poznatih nus-pojava (kašalj, povremene glavobolje kad se pretjera, dizanje tlaka i slično). Sa vapenjem nemam ništa od toga, glava me nije zabolila ni jednom u devet godina, isprobavam razne arome što je gušt, sam si radim tekućine, ne smrdim po dimu i trošim mjesečno samo 100-200 Kn za moju oralnu ovisnost.

Dakle, ako ne možete nikako prestati predlažem da probate vapeat. Znam još dosta ljudi koji su isto tako zamijenili,(što potpuno a što bar smanjili cigarete.

1 Like