Projekat oglasi.ba

Ne znam da li je neko imao priliku koristiti app facebook-a za USA i da li je upoznat s tim. Danas sam kod prijatelja vidio da oni tamo imaju u app-u oglasnik. Izmedju poruka i requesta se nalazi novi precac, gdje je lista oglasa i prodaje u blizini itd. Fantasticna stvar, pitanje je vremena kada ce to fb pustiti za sve ostale drzave i to ce tek da nastane lom :slight_smile:

Definitivno da ce to debelo da utice na sve oglasnike, fb-u nema kraja…

da, strasno dobra stvar!

FB oglasi se mogu iskorstiti u svoju korist, ali nećemo o tome jer na nas ne utiču, nama pomažu, a ovim najjačima uzimaju mnogo sigurno.

Želio sam da javim da smo već 25 dana online na adresi Oglas.ba , a iako je i domena oglasi usmjerena tu, nismo uspjeli postići konačan dogovor sa vlasnikom.

Znači projekat je online, trenutno imamo oko 500 oglasa i oko 100 korisnika. Već sam primjetio da je preko 70% prometa mobilni telefon, tako da smo u pregovorima za kreiranje vrlo jednostavne i brze aplikacije poput shpock-a koja će se na neki način sync sa webom, malo je skup zalogaj ali možemo i to izgurati.

Hvala svima koji su uzeli učešće u ovoj raspravi, ovdje sam da nam poželite sreću i ponudite konstruktivne prijedloge.

Oglasi Bosna i Hercegovina

Sretno i pamet u vugla :slight_smile:

1 Like

Jedno pitanje.
Ako ja npr pretrazujem automobile i zelim da izdvojim sva vozila za Sarajevo, a kasnije taj link i podelim, ili sacuvam kod sebe, npr “https://www.oglas.ba/oglasi/vozila/sarajevo/”, da li takva opcija postoji. ili ako zelim da sacuvam oglase isfiltrirane po odredjenom kriterijumu, za opcije koje se nude?

Pre velik je to projekt i previše posla za pre malo i siromašno tržište. Iz iskustva vam savjetujem da odustanete što prije, ma koliko bolno bilo jer če kasnije biti još bolnije, ili bi vam se moglo dogoditi što i meni, da gledate kako se drugi bogate na Faceu, Youtubeu, Amazaou… sa 10% snage a vama godine prolaze i prolaze a para nigdje…

6 Likeova

Poštovani,

naravno postoji filter evo u attachmentu, a postoji i u pretrazi, upišete Automobili Sarajevo i on filtrira kategoriju Automobili i kanton Sarajevo, dobit ćete link poput https://www.oglas.ba/oglasi/86/?sq=automobili+zenica

Lp

Nismo valjda toliki put prevalili da bi odustali i bacili se vlogiranju, facebook lajkovima i youtube subskrajberima, to je posao za ljude koji vole novac više od znanja. Zadovljstvo je važnije od novca. Naravno, mnogi ljudi zarađuju na glupostima ali bar ja nikad nisam ni pokušao, uspjet ćemo mi sa ovim i ja vjerujem u napisano. Evo danas čitam mudja ima 1M tih pratilaca na youtube, ali youtube može sutra ukinuti zaradu i oni su propali, a mi svoje znanje uvijek možemo unovčiti na stotine načina i tu je prednost bilo kojeg projekta, što učimo… Kako dovući posjetu, kako se pojačati na google pretrazi, zašto nema registracija, kako ugoditi korisniku, gdje mu dugme postaviti, koje boje odabrati, kako ubrzati stranicu, kako rasteretiti bazu podataka, kako zaraditi 5$ na stranici i sl…

Ja vjerujem da to potiče mozak da brže radi, podiče nas da istražujemo, tako stičemo iskustvo i znanje za sve buduće projekte i buduće poslove.

U svakom slučaju hvala na komentaru, ako se stavim u tvoj položaj u potpunosti razumijem zašto imaš takvo mišljenje, vjerovatno da sada neko podiže neki irc server i ja bi mu napisao isto što si ti meni…

Lijep pozdrav

Jedna sugestija, ako bi mogli mozda malo da sredite izgled URL-a, jer Google ne voli bas heroglife u URLu. Pa eto teme za razmisljanje. URL treba da bude sto je moguce kraci, da sadrzi KW. Mislim da bi ovakav vid sajta svakako trebao da ide u “Silos” uredjenje sajta. Na ta nacin bi Vam se svaka kategorija probijala za sebe na G pretrazi.

Prešli ste velik put, ali pitanje je ima li kraju tom putu. Što ako nema, pa nećete valjda izgubiti 10 godina života. Imate preveliku konkurenciju a tržište je malo i siromašno, nema tu para osim ako ne budete najveći, a to je teško moguće pored firmi koje imaju para i 10 radnika. To je kao da netko ide konkurirati njuškalu u Hrvatskoj, jednostavno nemoguća misija.

Ne bih ja baš tako podcijenjivao novac, svi mi radimo radi novca i ne možemo bez njega, super je spojiti hobi i novac, kada se od hobija zarađuje, ali ako ne ide, onda je logičan izbor novac pa hobi u slobodno vrijeme.

Vi niste morali izabrati vloganje, programiranje, SEO itd je moćan alat za zaraditi novac, ali zašto oglasnik i zašto BIH, trebali ste raditi neki projekt za vani koji ima više šanse.

2 Likeova

poštujem te ali si smiješan to što govoriš za youtube zaradu …i ako mudji youtube ukine zaradu, sve dok može postavljati snimke publici od milion ljudi on će uvijek imati neke sponzore čije će proizvode reklamirati i od toga primati možda i više od onoga što mu sada youtube plaća

razumijem te, previše si zaljubljen u svoju ideju i ne želiš je napustiti upravo zbog tog uloženog vremena i truda, to je problem mnogih, zaljubljeni su u svoju ideju, zbog toga su zaslijepljeni i ne vide realnost, a to je da projekat nema potencijala

slobodno ti razvijaj moždane vijuge, niko ti ne brani, javi se za godinu-dvije

3 Likeova

Mislim da za sve te velike projekte potreban je dobar marketing i ako kvalitetno radis i imas nesto sto drugi nemaju mozes uspjeti.
Pogledaj one tablete africku sljivu koji kurca ne dizu, a reklamiraju da dizu. Rade brutalan marketing i jadnici to piju i misle da im pomaze. A dizanje kurca je cista psiha i takva tableta nema veze stime. Ali prodaja cvijeta.
Treba vam 50 000 eura i napravite brutalan marketing i mora krenuti, naravno ako imate sve te kvalitete koje si napisao. Moje misljenje.

1 Like

da ali takve stvari kao sto su africke sljive, antivirus za mobilni telefon, besplatna podjela iphonova, kreme za povecanje grudi, za ljepse lice, za vene na nogama, preparati za rast kose, obogatite se na brzinu za 7 dana, kako da masturbirate da povecate penis … uvijek postoje ljudi koji su pomalo frustrirani, koji imaju malo dublji dzep i koji naglo reaguju …i takvi kupuju, njih u svakoj zemlji ima popriličan procenat … tako da takvi proizvodi uvijek prolaze, a de mi reci koliko je publika zagrijana za oglase?

lahko je bilo napraviti dernek.ba u vrijeme kada ni fejsbuk nije bio toliko rasprostranjen, lahko je bilo napraviti olx.ba, kada je trgovina preko interneta kod nas bila tek u povoju … pokretati oglase sad i ovdje je isto kao i pokretati nešto slično derneku opet

pogledajte malo citydeal.ba, merci.ba … razmislite šta bi još kod nas moglo proći? zašto bas oglasi?

A cuj ne znam kakva je situacija u Bosni. Hocu reci da bez dobrog marketinga ova nisa je jednaka 0.
Kad smo kod oglasnika u hrvatskoj, nekad se cinilo da je Plavi oglasnik ne moguce srusiti, pa se pojavio jedan Njuskalo sa dizajnom iz 90-tih i napravio brutalni marketing i stisnuo samarcinu Plavome.
Neki dan sam slucajno naletio na oglasnik brm brm koji ima dosta oglasa a nikad cuo za njih. Njemu bas treba jedan dobar tv marketing kako bi se probio…

1 Like

bas tako, adsense zarada je 10% realne zarade svih 100k+ youtubera :slight_smile: !

Bas tako, dodje firma za npr. neku igricu i “plati im na ruke”… ali ne znam zasto svi vide samo AdSense :slight_smile:

Takav sajt kao oglasi treba imati brutalan marketing tj.brdo para. Primjer ulaganja masu para u marketing je npr. Crno Jaje,trubili su mjesecima svaki dan na tv-u i u novinama o tome a nitko nije inao pojma o cemu je rijec,i kad su pokrenuli sajt naravno da su uspjeli.

Bolje je da gradite posao u nišama gdje je mala konkurencija, osim ako imate brutalnu ideju da se “pobijete” sa velikim ribama. Razmišljajte par mjeseci/godina unaprijed i šta bi se moglo desiti. Ja prvi ne bih postavljao oglas na tamo nekom trećem sajtu kada mogu postaviti na najposjećenijem u svojoj državi i tako brže prodati artikal. Još nešto, zašto praviti projekte za domaće tržište kada je mnogo bolje ciljati cijeli svijet. Ogromno je tržište i novac a mislim da je to ono što nas sve zanima.

1 Like

Znam lika iz Svedske, njihov nije neki balkanac pukao 15.000e za terapiju od mjesec dana, lik mu svaki dan gurao glavu pod obivno svjetlo :smiley: i na kraju nestao…ne znam sto se mi mucimo oko weba treba samo dati ovakvu glupost :smiley:

3 Likeova

Planiram uci u jedan projekat slican ovome. Sad, imao sam kontakt sa kreatorom teme i dobio korektnu ponudu da kupim/iznajmim skriptu. E sad, guglajuci naidjem na brdo sajtova ovog tipa, ali bukvalno kopirani olx.ba, npr ok.rs, ili patuljak.me
Da li su ti svi sajtovi nulled?

1 Like