Seo experiment (poziv svima da učestvuju)

Da, dobro pitanje, mada je odgovor prilicno kompleksan,ali ukratko prestao sam ozbiljno SEO da radim jos od onog prvog update-a Pingivina ili Pande 2012 .

i kod ovih se pomjerio sa 20 na 19 poziciju

ovaj drugi sajt što pratim i što sam ranije pisao o njemu (kupljene reklame or serpkliksa) je skočio sa 10 na 9 poziciju

Hm… sta mislite koliko veze ima geografsko porijeklo pretrage? Ono moja logika je koliko je relevantna pretraga sa Balkana u odnosu na pretragu iz neke tier 1 zemlje? Da li bi bolje rangiralo da su ovi upiti dosli iz USA?

ja nagađam da ima veze. mada moguće da i nema tolike veze jer je meni u bosni iskočio ovaj task za parking u frankfurtu. vjerovatno taj što to plaća zna bolje

E na ovo sam mislio

Sad je nadjoh…

Neki dan sam istrazivao keyword za jedan niche i primjetim duplo povecanje pretraga za 2 mjeseca, odmah sam pomislio da je neko koristio metodu povecanja pretraga i klikova na svoju stranicu vjerovatno uz pomoc nekog software-a i proxija posto nema mi logike (radim ovaj niche dugo vremena) da u 2 mjeseca ima 2 puta vise pretraga za keyword nego inace jer nije mali broj pretraga u pitanju i ne znam sta je moglo dovesti do tog. Ali posto nemam uvid u traffic od stranica ne mogu provjeriti da li je neko stvarno pokusavao sa ovom metodom povecati sebi rank na google i ima li efekta. Uglavnom moje misljenje je da ova metoda ima efekta i pomaze ali samo kod stranica koje su vec na page 1.

To sam i ja primjetio ali kod novih brand imena, tj. sajtova koji su nedavno nastali i zesce su krenuli s marketingom.

Da moguce je ovo kod brand imena ako reklamiraju na sve strane pa ih ljudi pretrazuju na google, ali ovo nije brand keyword. A u pitanju je nisa za koju se moze reci da dosta spammera pokusava da rangira, tako da ne bi me cudilo da je neko testirao ovu metodu.

pad sa 9 na 11 poziciju za google de

pad sa 19 na 21 poziciju

Jos te bude tuzio… :grin:

ovo je onaj drugi sajt koji sam pratio koji je kupovao na serpkliksu posjetu za ovaj termin označeni