SEO pitanja, savjeti, trikovi i ostalo

Pa to i kažem; skužit će i apsolutno ih zanemariti. :frowning:
A to si želio izbjeći? :o:

P.S. Mislio sam da smo barem mi webmajstori se dogovorili izbjegavati plugine baš za svaku sitnicu? A ovo jeste baš to, sitnica. :blush:

Super. Ma mislio sam da će brže skužiti da je novi content i nova niche. Nema veze. Ne smetaju mi dok god brojka opada, a ne govori da treba neki manual action :slight_smile:

Da. Plugin svesti na što manji broj. Uvijek tako…

Ne smetaju ti, nisam to ni mislio, ali onako bi ti (možda) mogli koristiti. :blush: :o:

Sad gledam nesto jedan sajt, on koristi sliku kao dugme za amazon i svaku tu sliku (dugme) je krstio kao i glavni KW? Naravno “check price on amazon” nema blage veze sa “the best action camera under 100”. E sad me interesuje da li na to G gleda kao spam ili sam ja lud sto ne krstim sve dugmice kao glavni KW?

Pa kako kotira taj site? U tome će biti i odgovor na tvoje pitanje. :blush:
Moje je mišljenje da je to tek jedan od faktora za poziciju, ali samo jedan od mnogo njih, i nije negativan. :o:

1 Like

Evo sad mu gledam na svakoj stranici je tako. A ja imam negde gde su mi “the best” modeli prazne “alt” zato sto kako da krsti dugme check price…Ajoj ko ce sad sve to da ispravlja u PM…
Mozda zbog toga mi se neki clanci gde imam npr 7-8-10 modela sa dugmetom ne kotiraju dobro jer zbunjujem G sa tim praznim poljima u nazivu slika…

ja ne stavljam u te dugme slike (check price ili buy on amazon) nikakve alt jer mi je baš besmisleno da opisujem sliku koja je dugme sa keywordima vezanim za temu, uglavnom nazivi tih slika su mi buy ili check price, ili neki random image1 ili tako nešta pošto imam više različitih dumića.

Alt i description dodajem kad su slike proizvoda ili featured, ali ja ne linkujem slikama ka amazonu nikad.

Ako već krstiš te dugmiće ja bih ipak ubacio check price ili buy ispred ili iza keyworda, moje mišljenje je da to neće pomoči kod rangiranje

1 Like

lupiću link u odvojenoj poruci nadam se da neće bit zamjerki za duplu poruku

https://diggitymarketing.com

ima se štošta zanimljivo pročitati

1 Like

Matt je okej, ima materijala… takoder preporucujem da bacite oko na: Ryan Stewart (youtube).

http://www.brokenlinkcheck.com

evo ga dobar besplatni broken link checker, ako kome treba

e sad zanima me postoji li opcija bilo plaćena ili besplatna da prikaže samo linkove koji vode na baš baš nepostojeće sajtove a ne samo na url koji više ne postoji

1 Like

da li ti lično ikad kupuješ domene samo zbog linkova ka toj domeni bez obzira na naziv, dužinu i sl

Baš i ne. Ako je nešto tipa hgfhfhfg.com (tj. glupog imena) neću je uzeti niti da ima 1000 backlinkova sa .gov sajtova, osim ako je donekle smislena i bezobrazno jeftina :slight_smile: Ali općenito mi je ime bitnije od backlinkova

da, pretpostavio sam. vidim da se žale svi koji imaju pbn kako su poskupile domene i da na aukcijama moraju solidno para dati za njih pa me zainteresova

To nije bitno Mitoku u njegovu poslu, ali tebi (ili meni) :blush: bi bio dobar SEO boost. :o:

Pozz ljudi, ima li neko ideju kako resiti ovaj problem ?

New Index coverage issue detected for site imesajta.com
March 10, 2018

To owner of imesajta.com

Search Console has identified that your site is affected by 1 new Index coverage related issue. This means that Index coverage may be negatively affected in Google Search results. We encourage you to fix this issue.

New issue found:

Submitted URL marked ‘noindex’

Poseta opala za recimo 40% od tada

Malo više o featured snippet ili poziciji 0


1 Like

po meni jedan od boljih članaka o ranking faktorima, bolji i od onog slavnog beklinkovog članka

Je li bolje širiti mrežu backlinkova na više
kvalitetnih domena ili se ponavljati na jednoj kvalitetnoj domeni?

Znam da bi kombinacija bila idealna, ali kvalitetni linkovi su preskupi za tu kombinaciju trenutno