SEO pitanja, savjeti, trikovi i ostalo

Ovo ja dobio na “poklon” pa odlucih podjelit… ako komu zatreba…
Inace, premium plugin kosta 79EU

Yoast SEO Premium + Add-ons v5.9.3.zip

password: rizwanrashid

1 Like

po passwordu miriše da je neki pakistanac >> phishing hahahhaha

Vjerojatno je neki iz Pak/Ind a mozda i bangladesh guy (ne omalozavam nikog). No, ovo sam dobio kao “poklon” od jednog albanca kao protuuslugu za pomoc oko adsense-a. Ako sluti na fishing brisem istog trena. Ja sam ovo stavio da friendly-sherujem, a ne da stvorim nekom problem. Ak’ bude netko imao neki problem neka mi javi…brisem i javljam ovom sta mi je poslao.

Kako downtime u trajanju od nekoliko dana utječe na SEO poziciju?
Bolje rečeno, koliko katastrofu mogu očekivati?

Uzmimo u obzir da je nova stranica (pola godine) te da je imala veliki broj posjeta google.bot - ova koji su ulazili na stranicu svakodnevno i indeksiraki je.

ja sam imao nekad (prije 1 i 2 god) pad od 1-3 dana i nikakvih problema, tj umanjenja posjeta nakon toga nije bilo, možda se sad nešta izmijenilo

1 Like

Hvala za nadu haha :smiley:

Čitao sam po raznim stranicama da posljedice nastupaju već nakon 15 min downtime-a… A meni je site u downtime-u već 24 sata i očekuje se da će biti još 3 dana.
Ne znam bi li se smijao ili plakao

A vjerovatno ovisi o tome kada te crawler uhvatio. Google te ne crawla stalno, sto znaci da ako te uhvatio da ne radis nakon 15min zabiljezit ce da te nema na mrezi. Mozda ti nakon toga cak i samnji crawl rate pa ce ti jos duze trebat da te recrawla. Mozda te nece crawalt niti jednom u sjedeca 24 sata pa ti nece biti nista.

Iskreno, slabo se razumijem u to i tek učim o SEOu… ali, ako je posjeta google.bot ono što ti spominješ, onda sam gadno nagrabusio.

Još jedan veliki problem mi je što mi je autoritet domene još uvijek jako nizak (PA i DA su mi 1) … bojim se da mi kombinacija svega navedenog ne napravi ogroman problem.

No, nema druge nego sačekati oporavak poslužitelja i onda vidjeti što se dogodilo… ili se nije dogodilo.

U danasnje vrijeme sve vise od 24-48 h offline je mala katastrofa. Posjeta se vrati ali prilicno manja a da bi se doslo do posjeta koje su bile nekad treba dosta vremena.

Toga sam se bojao…

Iako, barem malu nadu mi daje to što je stranica u nekoliko navrata bila online po 15-20 min i u svakom tom oporavku sam imao organic posjetu…

Koliko je optimalno napraviti guest postova na mjesecnom nivou? Do sad sam dobio 5 linkova sa razlicitih sajtova, a imam jos materijala za objaviti pa se bojim da Google ne prepozna kao spam.

Dvojba je na mjestu. :blush:

U koliko vremena si dobio tih 5 linkova i koliko je stara domena?
Ima li kakva pozitivnog rezultata u SERP-u? :o:

Linkove sam dobio u razmaku 7 dana, skoro svaki dan po jedan :smiley: a moj domen je star nekih 5 mjeseci.

Za sada jos uvijek nista. Mada su tek postovi objavljeni, najstarijem postu ima 7 dana.

Dakle, sve si rekao. Mislim da nema žurbe nigdje. :blush: :o:

1 Like

Ma tako sam i pretpostavio, ali eto da provjerim. U novom mjesecu nove linkove :smiley:

ja bih na tvoj mjestu sada nekoliko komentara napravio, malo po socialnim mrežama, forum koji i sličnih par linkova napravio, čisto da malo šaraš sa različitosti linkova ka sajtu (naravno ako već to nisi radio)

moj predlog je da radiš linkove za stvari koje već rangiraju od neđe do maksimalno 50-60 mjesta na guglu, ako ga nema među 60 u guglu ja sam malo skeptičan u moć linkova da promjene stvari toliko

Da, uradio sam to vec prije, pripremio sam malo Google za ove jake linkove, da nebi bilo previse ofirno, a evo sada saljem FB posjetu na sajt i onda cu ih kasnije Pixelom “bombardirati” dok ne kupe proizvod :smiley:
Edit: Istok ima dobar tekst o tome http://www.istokpavlovic.com/blog/remarketing-kako-da-postavite-one-reklame-sto-te-svuda-jure/

1 Like

Lepo si ti zamislio to, ali ako nemas debelu zaradu (bar duplo) mislim da neces da se ovajdis sa FB reklamiranjem.

Da, sto kazes vidjet cemo hoce li funkcionisati, jer FB bas ne voli kada ides na promote website tj cijena je odma skuplja.

Što ima najveći utjecaj na autoritet domene?
Moja domena ima EV SSL greenbar, nekoliko jako kvalitetnih backlinkova, 15-20 manje kvalitetnih. Imam sada i 3 ocjene na fb 5/5. Domena je postavljena na fb (400+ lajkova) , twitter i insta (250 + pratitelja) službene profile…

DA, PA = 1

Trebam se samo strpiti i nastaviti istim smjerom, ili nešto pogrešno radim?