SEO pitanja, savjeti, trikovi i ostalo

Strpljen-spasen. DA i PA se ne azuriraju tako brzo, no imas srece, iduci update je predviden za 26. Travnja, pa bi tada trebali biti vidljivi rezultati. Inace se azuriraju u prosjeku svakih mjesec-dva dana.

Nije loše za pročitat. A nije loša fora sa spamovanjem linkovima u komentarima na ovaj članak :slight_smile:

Kako radite optimizaciju teksta za dvije kljucne rijeci?
npr. naslov je “Kako nauciti pecati” H1 tag
Pisem kratki uvod i dolazim do nove kljucne rijeci.

“Sta je pecanje” je li ovo ide pod H1 ili H2 tag ?
ide detaljan opis o pecanju i onda dolazim do dijela gdje zelim objasniti kako se peca.
Kako nauciti pecati? ovdje vjerovatno ide H2, jer nam je u naslovu H1?

Koji tag stavite za iducu kljucnu rijec koja ima najmanje pregleda od prethodne dvije, H3 ?

Treba biti samo jedan H1 tag. :one:
Recimo da je to, kako si rekao “Kako naučiti loviti ribu“ (pecati). :blush:
Tada će “Što je to lov ribe” biti H2, :two: a nikako H1 tag, njega već imamo.
H2 tagova, kao i H3 i ostalih može biti više.
Isto tako H2 može biti i recimo “Vrsta opreme za lov ribe“. U tom slučaju tag niže, ali unutra tog H2 pasusa npr. “Vrše za lov ribe“ i “Mreže za lov ribe“, ovi tagovi će biti H3. :three: :blush:

Znam nešto i o ribarenju (uz tagove), ali nećemo o tome. :blush: :o:

Eh to me zanimalo, pod koji tag ubaciti drugu kljucnu rijec. Sada je jasnije, hvala puno,

Što kada ti netko napravi negativni backlinking?
Može li se nekako prijaviti google-u da je to neželjeni link i da ga nisam ja postavio niti ga želim?
Čitao sam da postoji neka mogućnost za to kroz serachconsole, ali za sada još uvijek tamo ne očitavaju taj link koji mi radi probleme.

Možeš ali kada se pojavi. Nego, kakve to probleme taj link radi?

Dolaze sa web stranice http://trafers.com/ … iz raznih država svijeta i naprave mi po 30ak klikova po stranici. Smatram to stvarno lošim backlinkom i ne želim ga imati.

Kad ga ucita Google idi disavow i miran si.
Evo ti uputstvo @antonia

Imam jedno pitanje, posebno za kolege koji koriste Yoast SEO. :blush:
Naime, sve je regularno, daje mi dvije notifikacije;

Za ovu prvu nemam dileme i to ću zanemariti stoga jer upravo želim da ljudi komentiraju ako žele na mom webu. :+1: Priznajem da se ovdje i nisu nešto polomili do sada, ali neću ih sputavati, sigurno. :blush:

Ovo drugo možda mogu i drugačije; kako vidite, nisam povezao web na ovaj način sa Search Consoleom jer mislim da nema potrebe pošto sam to već učinio tamo, na svom Google accountu. Kako vi radite? Jeli se povežete s G-om i ovako, unutar /wp-admin/ sekcije kroz Yoast :martinique:

Hvala iskusnijim Forumašima s Yoast SEO, a koji će se javiti. :o:

Ja ne prijavljujem sajt preko plugina nego direktno u WMT-u, to im je fora da te vezu za plugin. Isto tako i ne postujem bas sve njihove smernice, e sad da li je to ok ili ne…To je za diskusiju, ali ja tako na to gledam :smiley:
Dosta puta upisem KW i on mi pokazuje da ga nema ni jednom u tekstu, a ima ga kao i obicno 1-2%, tako da ne treba se 100% oslanjati na plugin.

E da, znači slažemo se. :blush: Mislio sam (preveć optimistično valjda) da će mi ponuditi još neku opciju ako se prijavim i ovdje, uz S. Console direktno. :frowning:
Radi li netko možda ipak ovako, kroz /wp-admin/Yoast? :o:

Imam problem sa Crawl Errors pokazuje mi 6 linkova da ne rade, kada odem na te linkove pokazuje Error 500 a to je zato sto google nije normalan, napravi neku petlju sa mojim linkom kao u ovom slucaju link izgleda ovako: www.mojadomena.com/knowledgebase/tag/folder?language=portuguese-br ovaj link nema .php nastavak i normalno da nece da radi, kako je google to indexirao nemam pojma, ali me zanima kako cu to popraviti.

Mogu li da Disavow kroz robots.txt ove linkove i da tako rijesim ovu gresku

Ja uvijek Search Consolu spojim preko Yoast plugin tj samo onaj kod iz WMT stavim u Yoast. Ista pasta je kako god da napravis :slight_smile:

Radi li iko pejdževe sa linkovima ka postovima i linkuje taj pejdž sa homepagea ili istalih stranica sajta? to izgleda skoro kao kategorija samo što je pejdž :slight_smile: nadam se da shvatate šta pričam pošto objašnjavam očajno

primjetio sam da solidan broj amz aff sajtova to radi. imaju ti sajtovi i kategorije ali su najčešće noindex, a ovi pejdževi izgledaju najčešće ovako otprilike, naslov npr komparacije mašinja za šivenje, mali uvod i ispod poslagani linkovi ka svim komparacijama. ima li ovo smisla po vama sa SEO aspekta? vidim da ovo rade neki prilično uspješni sajtovi

dalje imam još koje pitanje šta mislite koliki uticaj je about us, contact, terms i ostalih sličnih pejdževa na ranking stranice? da li pojačava postojanje ovih pejdževa autoritet? ja još uvijek nisam dodao ove pejdževe. meni nekako žao sok da ide na ove stranice, a morao bi ih imati na svojoj strani sajta i tako bi im dao veću važnost, bar je moja lokgika ta. dobro stavio bih linkove ka tim stranicama u footer i time malo smanji važnost, ali mi je logično da će ih gugl shvatit kao najvažnije jer bi bile linkovane sa svih stranica, da li iko stavlja index nofollow ima li smisla to činjet? vidim da uglavnom savjetuju da se to ne radi

kako najbolje organizovat meni da izgleda lijepo i da ne nagužvam pretjerano, imam 13 kategorija i to je previše za meni, ima li uopšte smisla stavljati kategorije u meni ako su noindexovane, da li mogu sad sve ketegorije da izmjenim da ih bolje organizujem i uopštim u 3-4 kategorije i blog bez posljedica po SEO (napominjem noideksovane su mi kategorije)

da li ima smisla dodavanje tagova ako ih neideksujem? vidim da i to ljudi rade

Moj sajt na nemackom je slicno organizovan. U meniju su mi 5 page-a, to su mi veliki tekstovi gde obradjujem celu pod-kategoriju. A onda sa tog page-a linkujem na postove iz te pod-kategorije i na homepage, u sidebaru su samo postovi iz iste pod-kategorije.Isto tako unutar postova iz te podkategorije idu linkovi samo na
taj page, homepage i postove iz iste podkategorije.Takoo da su mi sve zasebne celine. Sok zadrzavam samo u toj kategoriji. I za sada lepo gura sajt.
Poredjenja radi, prethodnj sajt koji sam imak u istoj nichi koji sam prodao, nije imao ni izbliza iste rezultate kao ovaj sada, tako da mi je ovo ok.

Ovaj sto sam postavio pre nekih 15 dana sam drugacije organizovao jer nisam mogao da pravim pageve. Ali sam isto zadrzao silose, tj linkovanje samk unutar kategorije. Pa cemk da vidimo kakk ce da ide.

Ne znam koliko je bitno za SEO ali mislim da web stranica izgleda nevjerodostvojno bez tih stranica. Barem meni. Ja bi ju poistovjetila s nekim spamerskim stranicama da vidim da nema tih stvari. Ipak neki kredibilitet dobiješ, pogotovo s About page-om, a i Privacy Policy jer djeluje kao da se brineš za svoje čitatelje. U svakom slučaju nikakav juice ti neće otić na te stranice jer su ionako nebitne i neće nitko na njih završit s Googla.

Ako imas aff site a nemas terms of use riskiras ban na amazonu.

Evo Ahrefs ima 14 dana trial uz besplatan kurs, prijava ovde:

Valjalo bi da se iskoristi.

Sta je taj Terms of use? Ja imam Privacy policy, Affiliate disclosure i Disclamer page.