SEO pitanja, savjeti, trikovi i ostalo

Hvala puno za ovo. Dobih i ja od njih mejl al ga ne bih pročitao, najvjerovatnije.

odakle to? ja sam vidio jedino da je potrebno na vidljivom mjestu naznačiti da sajt linkuje na amazon i da zarađuje proviziju od toga

meni su te stranice baš besmislene i bespotrebne i uglavnom pune standarnih šupljih rečenica koje niko ne čita. Medjutim vjerovatno su korisne

ja mislim da juice (bar ovaj unutar sajta) nema veze sa tim koliko ljudi posjeti te stranice i koliko njih sa gugla dođe na te stranice već koliko je puta interno linkovana određena stranica

evo malo guglah na temu, vrlo solidan članak


ukratko džon miler kaže da gugl prepoznaje te stranice i ne daje im najveću vrijednost iako su linkovane najviše

evo par zanimljivih vijesti iz gugla (uglavnom su kraće vijesti, meni zanimljive)

1 Like

Ako na te pageve linkaš iz footera a ne unutar članaka, što pretpostavljam da nećeš, onda i nemaš neke brige da će jouice otić na njih. Lnkovi u footeru su poprilično nevažni u očima Googla.

Evo što Moz kaže:

So if there’s a link that you’ve got in your footer, but you don’t have it in your primary navigation, whether that’s on the side or the top, or in the content of the page, a link down here may not carry as much weight internally. In fact, sometimes it seems to carry almost no weight whatsoever other than just the indexing._

Ne mogu da vjerujem, evo me malo gledam promet na stranici i skužim da mi dolaze posjete sa trafers dot com :slight_smile:

Ne brinu me previše, nego mi čudno da do jučer nisam čuo za taj servis (niti sam ukucao svoju domenu) i danas već imam posjete od njih… Daleki istok naravno…

EDIT: Prije par sati sam ovdje provjerio domenu (site) i jedino mi to pada na pamet da su me zaspamali… pa se priprazite. http://www. siteworthtraffic . com/

Danas imam preko 500 posjeta s te stranice -.- … točnije, svaki dan raste za po 100+ posjeta od kad se to pojavilo.

Postoji li ikakav način da to riješim?

EDIT:

Sve ove posjete na početnu stranicu su od njih.

Blokiraj IP adresu ako dolaze sa iste.

Ni blizu… dolaze sa svih strana svijeta.

Moze preporuka za seogroupbuy a da je pouzdan, trazim, ahrefs, semrush, moz… to mi je najbitnije.

Jel samo meni, ili je još nekome Search Console crko na datum 30.4?

Ni kod mene ne radi od tog datuma

Isto i kod mene, ne daje znakove zivota.

Kod mene sve radi … nemam nikakvih problema

Koji ti je poslednji datum za koji imas podatke?

Eh sad, to je problem jer nisam sigurno 10ak dana radio ništa što bi trebalo tako zabilježiti.

Al sada mi ima logike zašto ovaj spam (backlink) još nije očitalo u linkovima.

Ono ti beleze radio ti ili ne, mora da ti ocitava klikove, rangirane termine, impresije itd.

Ni meni ne daje podatke nakon 30.4. Na 3 računa ista situacija

Isto i kod mene. Stalo sve sa 30.04 tek sada skužio kada čitam ovo :slight_smile:
A nedavno sam pisao da Google servisi štopaju. Ima nekih problema izgleda

I kod mene stalo 30.4.

Kako ulazim sve više u SEO svijet, otvara mi se u glavi milijun ipo pitanja…

Što mislite koliki utjecaj na SEO imaju FB komentari, označavanje stranice na raznim tematski prikladnim mjestima?
Isplati li se uz sponzorski članak dodatno platiti i FB post na stranici tog portala koja je verificirana od strane FB-a (Znači ima neki ugled)?

Evo se wmt probio na 01.05 :slight_smile:

Ubrzano nadoknadjuju, vec smo na 3.5. :slight_smile:

Evo ako neko hoce da proba ProRank Tracker ima sad 7 dana free.

Starting Wednsday (May 9th), PRT will switch to a free premium 7-day trial for all new sign-ups.

All current free plan’s accounts will also be switched to the trial plan for 7 days.

This is your chance to preview all the features of an upgrade before you commit.
Experience all PRT’s features, including scheduled reports, live shared reports via web links, global and local search volume numbers and more.

This will automatically revert back to the basic Free plan after the 7-day trial.
You’re never locked in, and you don’t need to count down the days to make sure you’re not charged. We just want you to see what you’re missing out on.

We’ve made huge efforts to keep the free plan, and we’re glad to announce that it will be kept. The new free plan, however, will be a basic rank tracking plan, a bit more limited than today. For example, it will not include reports sent to your Email (of course you could log-in and check your rankings as always).

Upgrade Coupons

We are glad to offer special discount coupons to our valued users, to really make it a no-brainer decision to upgrade your PRT account and take your business to the next step.

30% Annual discount
Upgrade your plan to any plan with an annual billing cycle and get a 20% recurring discount on top of the already 10% discounted annual price!

Enter and use the code: VALUED30

10% Monthly discount
Upgrade your plan to any plan with a monthly billing cycle and get a 10% recurring discount!

Enter and use the code: VALUED10

2 Likeova