[Tutorial] Amazon to eBay dropshipping

@simeon Sad sam bio u banci (PBZ) dali mi potvrdu ali tu nrma broja kartice vec samo IBAN i moji podaci. Te kazu da takvu potvrdu nemaju da izdavaju.

vidi to da im posaljes i objasni situaciju

Da ne bih pokretao novu temu, ajde da ovdje pitam, da li ima neko iz Bosne da koristi Revolut (znam da u Bosni se ne moze dobiti, al mozda je neko preko prijatelja iz susjednih drzava izradio karticu), da li se sa tom karticom moze podizati novac na bankomatima u Bosni?

@DavidAlaba Gdje mogu s njima na chat, jer cim se logiram izbaci mi poruku i ne mogu nista.
Poslao sam im podatke prij 3 dana ali nisu nista odgovorili. Imam narudzbi koje stoje, sta ce s njima biti? Imam i narudzbe koje sam narucio na amazonu ali nisu poslane zbog toga sto su mi ga blokirali.

@zwer Vikendom ne mozes na chat, pokusaj u ponedjeljak, isto tako mozes nazvati putem whatsup

@DavidAlaba pokusavao sam i obicnim danom ali nista da nadem. Dali trebam biti prijavljen ili?

U tom slucaju rjesenje je da zoves.

@DavidAlaba @simeon znaci ne mogu da vjerujem. Uslikam karticu te prekirjem u sredini neke znakove i uslikam potvrdu od banke gdje su moji podaci s ibanom a ne brojem kartice (iako iban pise na dnu kartice) oni odbiju to, ja im zatim posaljem detalje transakcije u pdfu sto sam izvukp iz mobilnog bankarsta za transakciju za prime te je tu napisan broj kartice, moje ime i prezime (bez adrese) te iznos i sve ali i to su mi odbili jutros. Tako da ako ne nadem neki nacin uskoro mislim da cu se pozdraviti s time, jer gluplju verifikaciju u zivotu nisam vidio.

@zwer visw puta sam ti rekao, moras nazvati da bi rijesio problem.

@DavidAlaba Na koji broj i sta mi sve treba da si pripremim.

@zwer googlaj supportov broj, pripremi licnu, podatke sa kartice i adresu stanovanja, uglavnom sve se mora podudarati

@DavidAlaba nezz koja im je pm, potvrde racun, ja napunim onu amazon karticu s 100$ sa istom karticom kojom sam ranije kupovao i opet traze potvrdu. Posaljem im opet iste dokumente i jos par drugih slika i opet ne priznaju. U pm sta da radim vise

Nakon mjesec dana slabe posjete se vratilo na staro (nadam se da će i ostati neko vrijeme), imao par slučajeva da su se žalili da nisu dobili, sve sam dobio jer su bili usps i već stavljen tracking u ebay, jedan sam dobio zbog bce trackinga kojeg sam ubacio tek kad je otvoren case. Uzeo sam bce trackinge preko trackerbota jer mi se na fb “glavni” ili kaj već nisu javljali.
Bilo je i slučajeva gdje su kupci poslali poruku da nisu dobili, pošaljem im sliku s amazonove dostave i pitam jel njihov ulaz i više ne odgovaraju :smiley: .
Evo i jedan ss posjete od 1.12.2020.

auu pa ti si bas jak onda… kooliko si prosjecno prodavao u ovim onrmalim danima? i koliki ti je % zarade?

Ukupan prosjek zarade od cijene za koju prodajem je oko 20%, ima stvari od 5% zarade jer se dignula cijena na amazonu, ima od 40%. Prodajem svašta, najjeftinije kaj sam nešto prodao je bilo 7$, najskuplje 130$ :smiley:
Prosjek dnevne zarade mi je 50$.
To računam kolko - tolko precizno, sa svakom narudžbom imam upisano procjenjenu zaradu, pa ako nije preko promoted listinga samo obrišem kućicu s postotkom u excelu i kod narudžbe na amazonu upišem koliko sam zapravo platio, a u excelu je namješteno tako da onda izračuna zaradu na toj stvari :smiley: Jedino nemam u računanje ubačen stvaran final value fee jer sam uzeo store pa nije za sve isto, to sam ostavio onih 12.5% i nije ubačen paypal fee, ubačeno je onih 4.4% + 0.3$ na cijenu s ebaya, a zapravo uzmu par centi više zbog poreza koji prođe kroz paypal ali ga ebay odmah uzme (ne znam na koju foru to odmah uzmu ali dobro :smiley: ) i onda paypal uzme proviziju na cijenu s porezom, a ne na cijenu za koju ja prodajem.

Jučer (računam si do 9 ujutro kad mi se statistika na ebayu resetira) je zarada bila 100$.

Nadam se da neće ebay opet nešto izmisliti i smanjiti mi doseg oglasa :zipper_mouth_face:

1 Like

12.5% ti nikad ne bi trebao biti? Obicno je bio 10% (na neke kategorije manje) a sa dtrogivnom treba biti 9.15… idi na account, pa seller account, pa all fees i onda ces vidjet FVF i vidjeti koji je postotak (jbg 3% je mnogo);

Koliko imas listinga?

btw dodjes mi cevape i palacinke haha

@blackeagle svaka cast, stvarno dobri rezultati, nadam se da ces napredovati jos vise, plus Revolut ti je velika prednost​:grin::grin:

1 Like

Možda zbog ovoga? “(Includes Croatia, Republic of VAT.)” To mi piše kad odem na account summary.
Na accountu bez trgovine me ispadne 12.5%, na 24.90 me FVF ispao 3.11. Sa trgovinom me ispadne manje.

Na glavnom accountu 336, na drugom 178 i na najnovijem 9 jer mi je toliki limit :smiley: Account koji je označen za dropship više ni ne računam, 1-2 prodaje mjesečno od tamo :smiley: Najnoviji acc otvoren 17.12. imam 9 listinga i 4 prodaje :smiley:

Jesi zvao da ti povise limit na novom nalogu?

Nisam ih nijednom zvao za nijedan acc, svaki put mi povise sami ili kad kliknem “Request higher selling limits”. Na novom mi izbacuje “It looks like you’ve been selling for less than 45 days and need to build up your selling history before requesting an increase.”
Ne želim im se javljati na chat da povise limit jer uvijek nešto iskompliciraju, jednom sam tak tražio pa mi je acc bio blokiran par dana :smiley: S obzirom da na prva 2 imam još dosta do limita , nije mi nešto previše hitno :smiley:

1 Like