[Tutorial] Amazon to eBay dropshipping

Otvorio si novi nalog na svoje ime, i odma si krenuo prodavati (klikno na ono da ti povise limite) i odma si imao prostora da postavljas iteme?

Na prva 2 sam polako dizao limite kak je ebay davao, nekad bi kliknuo za povećanje, pa ono za poziv i prebacilo bi mi jel mi odobravaju ili ne, nekad bi sami poslali poruku da su povećali.
Na novom accu mi je limit 10 proizvoda i 500$ još uvijek, ali ih ne želim siliti za veći limit da mi opet nešto ne zajebu :smiley:

Na koliko stavljate postotak promoted listinga? Naletio sam na lika koji ima hrpu prodaja na nekim stvarima na kojima ja nemam nijednu prodaju, a ima cijenu skoro duplo veću od mene :smiley: sad sam probao na 2 oglasa staviti 20% pa ćemo vidjeti :smiley:

od 3 do 15… zavisi od listinga jbg

Zna li neko sta bi moglo biti, kompletan januar nemam ni jednu prodaju, imam dvije poruke od kupaca kako od mene nista ne mogu da kupe.

Pozdrav
Evo upravo sam pročitao cijelu temu i stvarno ima jako korisnih informacija i većina toga je stvarno detaljno objašnjena. Te hvala svima koji su sudjelovali u tome .

No malo sam se i sam pogubio u svim ovim porukama . Pa da i ja postavim koje pitanje

Znači vi koji ste iz hrvatske i koristite revolt kartice dali ste odmah krenuli sa Revoult om ili tek kad vam je malo krenula prodaja ? Koji plan ste izabrali na Revoultu ? Pošto nikada nisam naručivao sa amazona trebam tamo upisati adresu moju pa me sad zanima koju adresu da upišem?

Odmah na revolut. Imaju besplatni plan u kojem možeš imati fizičku i virtualnu karticu. Kad sam krenuo sam imao samo virtualnu, dok nisam skužio da će mi trebati fizička za podizanje na bankomatu :smiley:

Napraviš revolut, dodaš nekih 100kuna da ga potvrdiš.
E sad imaš mali problem. Treba ti visa kartica, a meni trenutno izbacuje kao virtualnu i besplatnu fizičku samo mastercard.
Znam da je paypal prije par mjeseci prestao isplaćivati na mastercard, ne znam jel su počeli možda opet.
Možda možeš platiti par $ da dobiš visu, ili ih pitaš na supportu kak da ju dobiješ.
Kad riješiš problem s visom, dodaš ju u paypal. Zatim pošalješ paypal supportu zadnja 4 broja kartice i zamoliš ih da ti isplaćuju na nju u valuti paypala (odnosno dolarima), a ne u kunama. To je jako bitno da ti naprave jer si tim izbjegao nepotrebnu dvostruku konverziju, koja je u paypalu lopovska.
(na 5€ preko paypala, revolut uzme u konverziji kunu manje nego što bi uzeo paypal).

Misliš koju adresu upisati kad tražiš proizvod? Ja upišem neki američki poštanski broj, najčešće koristim 10010 (new york) jer sam na njega prvog naletio.

@DavidAlaba Jel si platio sve troškove ebayu? Jel ti paypal radi normalno? Jel su napisali kaj im izbacuje zašto ne mogu?

Pa čitao sam ako uđem preko nećijeg ref linka na Revoult da ću dobiti i besplatno karticu .
Da ali ja tamo nemam niti jedne države u SAD Screenshot by Lightshot

Ne trebaš tražiti državu, iznad tog polja imaš " or enter a US zip code" i tu upišeš poštanski broj, npr 10010.

Prije su davali i 50 kuna za svakog tko uđe preko reff linka, ali ja sam prije par mjeseci dobio besplatno karticu i bez reff linkova. Samo kaj je problem kaj su tad davali visu a sad daju mastercard.
Ako želiš mogu ti poslati u pm reff link pa vidiš, ali mislim da ćeš ipak trebati platiti za visu.

Da sad vidim MasterCard su mi dodijelili budem se probao javiti supportu da mi to zamjene

Pozdrav svima!

Jedno brzinsko pitanje, koji tip akaunta imate Individual ili Biznis?

Podesavanje se nalazi u Account Setings/Personal information/Account type.

Pitam zato sto sam dobio vrlo mali selling limt od svega 10 itema.

Evo počeo s ovom metodom prije nekih mjesec dva, imao sam par prodaja do sad ali imam problem s tracking numberom, upisem tracking number na paypal i ebay i kad je paket vec dostavljen na adresu trebalo bi pisati delivered ali jos pise kao da je “shipped” . Zbog toga mi novci stoje na paypalu i moram cekati neko vrijeme da ih mogu povuci na karticu. Kako rijesiti to ? Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

koji tracking dobijes?

Mislio sam da je onaj tracking number sa amazona koji počinje sa TBA, kasnije sam skužio da tracking number dobijem na email kada se paket pošalje haha. Samo ne znam jel se smije upisivat amazonov tracking number na ebay ? Hoce li biti problema ako skuze?

pa napisano je gore da to ne smijes radit nego ga trebas konvertovat i updajtovat… pogledaj gore negdje ima objasnjeno detaljno

@simeon rijeseno, hvala puno :muscle:

Ljudi kako ide prodaja? Kako trazite proizvode, putem zik analyticsa ili ovako gledate po amazonu pa stavite na ebay nesto sto vam se ucinilo zanimljivim ?

Mene generalno zanima kako ljudi rjesavate porez, velike pare prolaze preko racuna, a te pare nisu profit, kako rjesavate, placate li uopste?

Jel netko dobio od vas ovakav email?

da… 20 ynakova…

I jel dalje dropshippas sa tim accountom ili si napravio novi? Jesu li ti pale prodaje i impresije?