[Tutorial] Amazon to eBay dropshipping

da pale… prodajem oko 800-900$ dnevno sa 17-18% marzom

Brate veliki pozdrav , mogu da te zamolim za kontakt ukoliko je moguće da te kontaktiram . Hvala

Radi li jos neko s foruma i kakvo je stranje?

Izgleda da je svima sto rade DS procepilo nekad krajem marta i prodaje idu odlicno bez dodavanja novih listinga (imam sve zajedno oko 600 i nisam dodavao nove od prosle god). Zadnja dva mjeseca na dva naloga je prodano oko 140,000$

4 Likeova

Ja sve hocu ali me koci deo oko finansija. Ne znam kako da legalizujem te pare u zemlji, a nije mi do zajebavanja sa porezom.
Bese 10-15% imas od tog iznosa?

Bilo u pocetku oko 16-17%, pa je palo u zadnjih sedam dana za 4% jer je bio neki problem oko kartice s cashbackom (sto bi trebali rjesiti ubrzo)… to je profitabilnost, onda posle toga treba odbiti jednu cetvrtinu jer to ide amerikancu.

Payoneer? Mozes preko njih zaobici drzavu i da ti nista ne legne na tvoj racun u banci? Tako bi trebao biti siguran oko poreza

Odlican je to odnos, bas odlican na ovu cifru.

Pa kako da povezem Payoneer i Paypal, nemoguce je.

eBay izbacuje paypal… americki (vjerovatno i UK i DE) prodavci dobijaju pare na banku, a za internacionalne kao sto smo ja i ti, novci ce ici preko payoneera… a kad imas payoneer mozes uzet onu karticu njihovu, jel tako? Onda s tom karticom mozes kupovat na amazonu

1 Like

Aaaa pa to je onda nova dimenzija :slight_smile: To je onda lagana prica, e moracu da pogledam u narednim danima kako i sta. Super informacija, hvala ti!

1 Like

Radim ja i dalje, imam 600 listinga, $7k prodano u zadnjih 31 dan, zarada 20%.
Problem je bio mali limit od sredine drugog do sredine petog mjeseca na jednom računu nakon MC011 restrikcije gdje sam morao imati količinu 1 na svakom listingu i vraćati količinu na 1 kod svake prodaje pa se tu gubilo mogućih prodaja preko noći limit sam dostizao sredinom mjeseca pa sam morao birati koji listing maknuti da vratim neki koji se prodao.

@Jeronimo034 payoneer ima i način za zaobići blokadu paypala. Daju “First Century Bank” račun kad napraviš payoneer, ali im pošalješ poruku na support ili na live chat pa ti daju i “Community Federal Savings Bank”, njega možeš povezati na paypal. Jedini problem je kaj za narudžbu kartice trebaš imati 100$ primljenih na payoneer direktno od neke firme koja nije neka vrsta internet banke, znači ne broje u tih 100$ uplate s paypala, revoluta, transferwisea… Uplata mora biti firme od tipa ebay, fiverr…

BTW revolut postaje banka u HR i počinje tražiti porezne podatke tak da ga više ne mislim koristiti. A na forum.hr je bio lik koji je sam sebi poslao neke novce s drugog računa na revolut pa su mu blokirali račun i poslali podatke poreznoj, tak da sad čim dalje od njega…

1 Like

e ovo je ekstra… 1400$ u ovom supku od reggije je bogovski :smiley: koliko radis dnevno

Ujutro 5-10 minuta da pootvaram mailove od amazona i oznacim stvari da su poslane… Koristim trackerbot za pretvaranje iz amazon trackinga u bluecare, ujedno mi on pomaze oznaciti koje narudzbe su poslane… One s amazon trackingom prvo samo oznacim da su poslane pa stisnem “add trackings” gumb koji se pojavi zbog trackerbot ekstenzije na chromeu i onda on oznaci i zaljepi trackinge, a ja samo potvrdim. Da ne oznacavam amazonove samo da su poslane bez trackinga mogao bi samo stisnuti add trackings i biti gotov za minutu.
Jos je koristan i njihov dodatak pasteme za zaljepiti adresu u amazon da se ne treba rucno kopirati red po red…
Popodne ili navecer rijesim narudzbe koje sam imao, to nekad traje 20 minuta, a nekad i sat - dva jer u meduvremenu radim neke druge stvari, npr odigram malo countera :rofl:

1 Like

Bravo za cifre, bravo za print screen! Ja probao, vidio kako ide, krenuo da radim nesto drugo i tako.

1 Like

Dali je netko od Vas povezao novi način plaćanja na Ebay-u .
Ja pokušavam povezati Payoneer račun ali kada dođem do koraka “Add bank account” nudi mi da unesem IBAN .Javio sam se i supportu oni mi kažu da prvo moram unesti svoji hrvatski IBAN kako bi kasnije mogao povezati Payoneer. Pa me zanima kako ste vi to riješili

Imam pitanje,

imam registrovan acc na e bay jos od 2017 godine, medjutim pokusavam da povezem karticu sa nalogom i paypall, kako bih mogla da izaberem plan, ali nikako nece, stalno mi izbacuje da nemam validan metod placanja.

You do not have a valid payment method on file. Please add a valid payment method before choosing your subscription. [Add Payment Method](https://my.ebay.com

You do not have a valid billing eBay account. Please provide a valid account before choosing your Store. [Billing Account](https://my.ebay.com

ako bi mogla mala pomoc.

Ne rade vise Paypal i eBay.

Ako si u hrvatskoj traži te povezivanje računa od Banke sa IBAN om.
Ako si iz neke druge države Balkana onda možeš povezati sa Payoneer-om

udji ovdje https://bill.ebay.com/billing/selleraccount i ubaci nesto za automatic payment

registrovana sam u Austriji.

ne daje mi ni tako da uradim, ovako pise

Your account has not been created

Your eBay account has not been activated yet. Accounts are not accessible until an actual debit or credit has first been posted to the account, even though you may have already filled out our account creation form. This message confirms to you that you have no credit or debit balance at this time.

odi na fb i posalji im poruku sa svojim emailom iproblemom