[Tutorial] Amazon to eBay dropshipping

Pozdrav ,novi sam ovdje pa bih da pitam nesto
Kako da se ulogujem na payonner

Napraviš acc i prijaviš se

Ja bih da krenem sa ovime, imam prijatelja u Americi, samo ne razumem koliko njemu da dajem od zarade? Posto Paypal i eBay vise ne rade zajedno, koje opcije sad postoje?

Mislim da je najbolja opcija Payoneer ,ali Adresa na Payoneeru mora biti u Americi isto kao i Ebay adresa.

1 Like

A koliko tom prijatelju da dajem procenat od zarade? :slight_smile:

Sve sam ja to uradio,ali kada hocu da prodam artikal na ebay trazi da se ulogujem,pa da li za adresu i zip kod kao i za drzavu moram staviti SAD,adresu i zip iz iste

Zar ne vidis da je Luxy bas to odgovorio?

Danas mi je ebay rekao da mi je račun Flagovan dali se je netko susreo s time ,te kako je riješio taj problem?

Ova tema je bas neaktivna a htela bih da pocnem sa ovim. Ima li nekih promena osim sto sad mora Payoneer umesto Paypala? Kako prijatelj iz Amerike da meni salje novac?

Jel vam još uvijek radi onaj link za brže kopiranje listinga https://cgi5.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?SellLikeItem&item=XXXXXXX?

Meni ne već neko vrijeme .
Ali sam našao novi

Mozda da podelis taj novi?

Pa jel bi htio podijelit s nama?

Evo ga
http://www.ebay.com/sl/list?itemId=XXXXXXXX&mode=SellLikeItem&rt=nc&trksid=p2047675-l2567
tu gdje je X tamo se stavi broj proizvoda

2 Likeova

Na kom si sad nivou ako nije tajna?
@simeon ima li nesto na sta treba obratiti paznju sad? Evo bas sam sad seo za komp da postavim ovih 30 proizvoda pa da znam na sta da kbratim paznju.

Malo sam oslabio jer su mi zaustavili isplate kad su me prebacili na managed payments, 2 mjeseca nisam prodavao jer su debili i 2 računa su mi blokirali, dok sam 2 uspio spasiti…
Masovno su zaustavljali isplate i tražili podatke o računima na koje isplaćuju. Poslao sam im podatke, dobio odgovor da će pregledati i javiti se za par dana…
Pošto se nisu javili, javio sam se ja njima… 2 mjeseca su mi govorili da je sve u redu, ali je gužva s verifikacijama i da će biti kroz par dana riješeno… Nakon ta 2 mjeseca su blokirali 2 računa, nikad nisu poslali mail zašto (a kad se logiraš piše da je poslano na mail)…
Pitao s računa koji nije blokiran u čemu je problem, rekli mi da ne odgovaraju datum rođenja i ime… Ime nije odgovaralo jer je u bankovnom izvadku pisalo prezime bez naših znakova, odnosno bez kvačice na jednom slovu, a u ebay računu je pisalo sa kvačicom na tom slovu, tražili su me da promijenim u ebay računu da bude bez kvačice, iako u ostalim dokumentima piše sa kvačicom… Datum nije odgovarao jer kod nas na dokumentima piše format DD/MM/YYYY, a kod njih je MM/DD/YYYY , popustili su oko toga nakon par mailova… Promijenio slovo na 2 računa i zatražio ponovnu verifikaciju, drugi dan bilo riješeno… Pokušao vratiti blokirane račune, ali ne dozvoljavaju “appeal” iz nekog samo njima znanog razloga.
Mogao sam proći bez blokade 2 računa da debili nisu pisali 2 mjeseca da je sve u redu s podacima, ili bar da daju “appeal” s obzirom da je razlog još debilniji od njih samih…

Počeo sam opet prodavati, ali sad malo više pazim na takve stvari koje izgledaju kao “riješit će se za dan - dva”.

A zasto imas 4 racuna? Cini mi se da se sa takvim stvarima samo uvaljujes ili mozda gresim?

EDIT:

3 listinga po 3 itema postavljena, kasnije cu jos 7. Inace ovaj ZIk Analitics je super alat, bas se lako nadju proizvodi. Sto je dobro pokazuje kolika je konkurencija sto mislim da je jako bitno.

Da sam imao jedan, bio bi blokiran i onda nema dalje.
Multiaccount nije zabranjen na ebayu, ali inače kad se jedan blokira, blokiraju sve. Kad su pauzirali isplate i tražili dokumente su pauzirali sve račune, kad su prije blokirali račun i tražili da im pošaljem račune od stvari koje prodajem, isto su sve blokirali, a isto tak i sve odblokirali kad sam poslao račune… Tak da nije u tom problem. Multiaccount je dozvoljen ako ne kršiš neka druga pravila, npr. ne smiješ ih koristiti da bi izbjegao limit prodaja.

Ja sam otvorio novi račun kad su mi prvi označili sa dropship flagom (i od toga sa flagom skroz odustao kasnije), na tom računu mi je jako pala posjeta i prodaja, na novom računu je sve išlo normalno. Kad snipeaš različite prodavače zna se dogoditi da imaš nekoliko različitih stvari pod istim imenom, lakše mi je pratiti prodaje kad nemam 5 stvari pod istim imenom, pa ako već imam to ime na jednom računu, stavim na drugi račun.
Ne znam kak bi ovo objasnio zašto se tak događa. ali lik je kupio na jednom mojem računu i za par dana je kupio istu stvar pod malo drugačijim imenom na drugom mojem računu, iako sam i na prvom računu imao dostupno, čak i jeftinije nego na drugom računu… Vjerojatno nije htio opet to uzeti od iste osobe :smiley:

Misliš 3 listinga po 3 ista itema ili različita?
Ako je 3 ista, nemoj si bezveze smanjivati preostali limit. U početku ti je bolje staviti oko 20 listinga po 1 item i relistati kad se nešto proda, nego imati 10 listinga po 3 itema. Veći quantity ti neće dati veću vidljivost na ebayu, ali više listinga hoće.

https://www.ebay.com/uas/selling-pref
S ovog linka si uključi opciju “Listings stay active when you’re out of stock”… To znači da kad ti se proda zadnji item, ne moraš relistati nego odeš u listings i vratiš quantity na 1 ili više…
S isključenom opcijom kad netko pokupuje preko noći sve kaj si imao i moraš relistati, gubiš to “10 sold”, s uključenom opcijom kad netko pokupuje sve u oglasu izbaci “out of stock”, nestane listing u searchu, ali čim ti vratiš quantity, pojavljuje se u searchu i ostaje ti “10 sold”… Ima ljudi koji će uzeti od tebe jer im je izbacilo da si prodao 2 komada u zadnja 24 sata.

EDIT: evo i slike da vidiš kak to izgleda… prva 2 su moja, a treći je onaj od kojeg sam kopirao. Moje ukupno prodano 40 komada, njegovo 2 komada, mogu polako dizati cijenu, a i dalje će više kupovati od mene… Nemam ogroman profit po prodanom komadu kao on, ali se moram nekako probiti s obzirom da mu je feedback score 5k, a meni 10 na jednom računu i 100 na drugom (bez k :rofl: )

1 Like

Pa stavljao po 3 itema po listingu, a sad cu ovako kako si mi ti rekao. Odradio sam ovo sto si mi napisao, hvala ti. Nisam znao da ima ta opcija, ja sam bas iz tog razloga isao na vise itema jer lakse prodas kad ima da je prodato nekoliko itema.

Da, ali tvoj je sponsored, verovatno si obelezio ono na kraju da dajes procenat ebay-u prilikom prodaje?

Sva 3 su sponsored, bilo je još ispod par komada sponsored i par običnih, ali bi bila prevelika slika da sam ih sve slikao :smiley:

1 Like