U što uložiti 1000 eura svaki mjesec?

zar mislite da bi to radilo?

ne razumem pitanje

pa ovo s themeforestom?

konkretno postavite pitanje

da platim nekoj firmi da mi napravi neki profi wordpress sajt koji bi postavio na TF?

Pravi se wordpres tema , da to se radi ,normalno

Ali moras razmisljat da uz temu moras pruziti i dobar support…

1 Like

p.s samo da javim svoje iskustvo. kao sto sam i rekao ulozio sam 2500€ u razvoj aplikacije koju sam imao na umu. Kako jedino sto u sustini znam da radim je marketing za dodatnih 1000€ ulaganja sam napravio super pricu oko toga svega.

Nazalost nakon 3 mjeseca rada na istom odustao sam od ideje da to guram dalje, jer nije islo na nacin koji sam ja mislio da hoce. ( a mozda samo i nisam bio dovoljno uporan) iako je projekat imao vise nego solidnu bazu aktivnih korisnika.

Bez obzira na to, prije 20 dana sam prodao tu aplikaciju za 11 000$. Ne znam koja je pouka price ali sve u svemu ovo je bilo super novo iskustvo za mene te na kraju sam jos i profitirao nesto.

Vidim da je neko pokrenuo ovu temu iz mrtvih pa reko da javim stanje.

5 Likeova

3500€ + 3 mjeseca = 11k$
svaka cast

2 Likeova

dices boljeg povrata… to je i cilj teme ne…baci se na aplikacije ak ti to dobro tak ide

1 Like

Mozes malo pojasniti kakva je aplikacija u pitanju

Najbolje bi bilo napravit aplikaciju tipa “ko je skim imao sex” u tvojoj okolini… lol lol :grin: :joy:
I uz to dogradit neke dating mogucnosti, tipa otvorene veze, potraznja za avanturom :joy:

1 Like

Koliko god nevjerovatno zvučalo, aplikacija nije imala uopće prihoda. Oko 200 dnevno aktivnih korisnika (većinom iz USA). I na kraju sam imao par ponuda od kojih sam prihvatio tu od 11K$.

Mada, da budem iskren, nije to bilo sve bajno krasno i jednostavno kako se čini. U tim trenucima sam mislio da po mojoj procjeni kad sve saberem aplikacija bi vrijedila nekih 4-5K$ i tako nekako bih bio na nuli.

Na kraju se ispostavilo (i to sam primjetio na vrijeme) da postoji velika potraznja i da su pojedini vidjeli veliki potencijal u tome (ja ne vjerujem u frazu potencijala da budem iskren) i dobio par ponuda ozbiljnih.

Jedino što mi je na kraju malo ispalo žao je što se nisam cijenkao još i mogao sam hladno uzeti 15k$ (ali to sam skontao na kraju transakcije) ali dobro… Šta je tu je, dobro je ispalo.

Da li bih se opet uputio u istu priču trenutno? Ne. Ima oko toga dosta posla, stresa, developeri, dizajneri ovo ono, održavanje, da li će uspjeti, neće li i na kraju da li će uopće neko vidjeti u nečemu novom potencijal kao u gore navedenom. I sav taj profit koji je došao na kraju, ja kao da ga nisam osjetio, jer ne znam… mislim da sam na drugi način mogao zaraditi istu cifru, samo sa mnogo manje brige, truda i rada. Ali dobro… Sve je to mač s dvije oštrice.

Ali da li ću za godinu dana pokušati nešto slično…vjerovatno da. Čisto ono da se razbija monotonija. :smiley:

1 Like

Ako nije tajna - moze li kratki opis aplikacije, ili cak link :slight_smile: ?

Radije ne bih. Mnogo je ovdje neozbiljnosti na jednom mjestu. Nadam se da razumiješ. :slight_smile:

Uz pivo nekad negdje, nikakav problem, ovako… :smiley:

2 Likeova

ima tko kakvo pametno rjesenje? fondovi/dinoce ili stednja ili projekt ili nista?

Ulozi u svoje znanje i onda to iskoristi kasnije

2 Likeova

u znanje ulazem svaki dan :wink:

uloži u BTC

Ovo sam ja bas mislio reci LOL