Upit o zaradi na Instant Articles?

@Seler, Koliko dugo već koristiš IA?

nije to nista neobicno, sta god sam probao kada je veca posjeta manji je cpm … i kod adsensea i kod popupova i kod native mreza … ne cudi me da je i na IA ista stvar

Zdravo svima, pocinjem ovih dana sa FBIA. Da li nije kasno da se sada krene? I da li se mogu dodati vise FB stranica za jedan sajt ili ne? to nisam nigde pronasao

Nikada nije kasno ako imaš dobru podlogu. Jedna stranica - jedan web site, tako piše u pravilima IA :wink:

Znaci nikako ne mogu na vise stranica da postavljam, moram za svaku stranicu da pravim sajt?
Na kakvu podlogu mislis? :slight_smile:

Čudno, jer ja dijelim na 5 fb stranica sa jednog web sajta i sve funkcionira, a imam drugi sajt kojeg dijelim samo na jednu stranicu, neki dijele i po grupama, mislim da to nije ni bitno sve dok poštuješ njihova pravila i ne spamaš, a glupo bi bilo da je taj sistem 1 fb stranica 1 web sajt, znas ti sta bi morao sajtova napraviti, nema računice…

Moj prijatelj dijeli i na 15 stranica sa jednog sajta i to tako funkcionira već 3 mjeseca…

Samo prenosim mail koji sam dobio od njihove podrške, jer je i mene zanimalo ovo pitanje :wink: Nisam rekao da ne koristi, jer i ja dijelim po grupama. Nisam još probao na više FB stranica, jer nemam razvijenu još jednu stranicu iz iste niše.

Ja ću sad reći ono što sam shvatio i kod adsensa, ako imate super sajtove sa dobrom posjetom, i fb i google će vam progledati kroz prste jer donosite i njima dobru zaradu, ako imate slab sajt i slabu posjetu, niste im bitni i lako se popuši ban, na najmanju greškicu…u ovo sam uvjeren i logički a i iz iskustva, pa nek priča ko šta hoće…

Ok, hvala. Imam 6 stranica, ukupno oko 400 000 ljudi na njima, uglavnom zene, publika sa balkana 90%. Stranice su uglavnom sluzile za zabavu, smesne slike itd. bez linkova.
Cekam da mi odobre pa krecem, postavljacu ovde rezultat :slight_smile:

Mozes deliti na sve stranice. Preko jedne stranice dobijes odobrenje za IA, tu pratis zaradu itd. A posle linkove delis gde hoces

Normalna stvar, ne može se upoređivati neko od velikih koji im donose mjesečno 100k eura i mi ostali :smiley: i kako god to nama izgledalo, jednostavno tako funkcioniše. Njima će uvijek “progledati kroz prste” šta god da rade a manje sajtove će cimati kad primjete i najmanju sitnicu. Da je moj Gugl i ja bih tako radio :smiley:

Jel probao li neko od vas da uradi boost na post sa najdobre performanse a ta zarada da mu se vrati preko reklame?

Ja sam na jednoj viralnoj objavi, za 1$ dobio 1000 klikova, target bila BiH, tako da ne vjerujem da sam bio sta puno u plusu :wink:

Ne trebas biti u plusu ako si dobio novih lajkova na stranicu, oni ce ti napraviti plus.

1 Like

Ja sam upravo probao to ali nije mi poslo za rukom. Za 5$ sam dobio 1200 ulaza na sajtu, nekih 1200 lajkova na objavi, 50 podela. Ali ono najbitnije danas sam dobio 500 novih lajkova na stranici. Dosta njih prihvatilo poziv da lajkuju. Ali iskreno nista nisam ni gadjao, preko fona napravio reklamu, smatram da to moze mnogo bolje. I da ne budete u plusu, da idete u minis vi dobijate lajkove na stranici koje ce posle da naplatite. :slight_smile:

Pa za taj dolar mogu napraviti 100k reacha na objavi, ne vidim poentu boostanja članka…

Kakav je kod vas eCPM zadnjih tri dana, jel primjećujete kakvo povećanje?

Da, bolje je, kod mene pre toga bilo 1.8-1.9$ sad evo skoro 2.5

Koliko linka dnevno objavljujete? Publika domaca ili strana?

17-18 dnevno na 20 stranica. Domaca s tim sto ima dosta nemacke, austrije, svajcarske, svedske… Inace da je samo nasa ectr bi bio u najbolju ruku 1$