Upit o zaradi na Instant Articles?

Pozdrav svima, ako moze pomoc,
Krenuo sam sa radom na instantu articles, radim vec nekih 4-5 dana i interesuje me kako postaviti payment information.
Kada god pokusam dodjem do zadnjeg koraka gdje unosim ime prezime adresu i neke podatke i ne mogu da kliknem DALJE-NEXT, stoji otvoren prozro i ne mgu dalje… ne znam o cemu radi.

De skrinšotaj, pa postavi sliku ovdje…

pokusavam pet je*enih dana da to ubacim svaki dan po par puta ine moze nikako, i evo objavim ovdje da trazim pomoc i haj reko da jos jednom pokusam i prodje sve regularno…ccc …ovdje vlada neka visa sila :smiley:

i eto onako usput da pitam, kad sm pravio IA nisam nikakve dodtne stvari mjenjao , sve je onako kako je na pocetku…ima li neki savjet da se nesto doda ili ubaci ili nesto sto bi pospjesilo rad… mozda je glupo pitanje ali pocetak mi je rada :smiley:

Pozdrav narode.Novi sam na forumu i ne snalazim se bas dobro imao bi pitanje za vas.Mozeli mi ko rece da li je moguce izmijenit URL web adrese u instant articles stavio bi drugu web stranicu a ovu staru ukino

Može, baš sam neki dan i ja mijenjao :wink:


1 Like

zahvaljujem prijatelju

Ne brini nece da ti propadnu pare :slight_smile: kad skupis za isplatu minimum isplatice ti

Sve vas lijepo pozdravljam.

Tema je odlična i pratim je redovno, a sada sam i ja odlučio da se registrujem na forum, a i da konačno instaliram IA i pokušam raditi preko njih. Za par dana sam zadovoljan i ono što je najbitnije je da se reach na facebooku dosta povećao. Malo mi je to čudno, ali zaista je tako.

Malo mi je nejasno kako oni obračunavaju ovu zaradu, po kojem sistemu. Nije na fazon Adsensa, da množe klikove i cpc. I čini mi se da svako malo rade update i tako se i zarada mijenja.

impresije množiš sa eCPM-om … eto kako računaš zaradu na IA…

Danas me ubise, 32k requesta a samo 12k impresija…Samo covek da se upuca…Jel ima jos neko danas ovakav ocajan odnos?

Vidim da neki pisu da im je reach katastrofalan, sto me zaista cudi, kod mene sve stranice imaju ekstra reach samo da ovako ostane. :smiley: Ovo je reach od stranice 42k :slight_smile:

Screenshot_2

Zahvaljujem druže.

Ima li neka aplikacija da se IA prati preko mobitela?

Nema drug :slight_smile:

Udji preko racunara na monetization mengaer , kopiraj url adresu i napravi precicu i postavi na home screen i kao da imas app :smiley:

1 Like

Odlično, mada mislim da je IA još uvijek u razvijanju i uskoro bi mogli očekivati i aplikaciju za android i ios.

Inače odlična je stvarčica, po meni mnogo bolji od adsensa. Vidjet ćemo samo kakvi su kod isplate, jer adsens uvijek odbija 5-10% zarade.

Npr. meni su jednom odbili 30% zbog nekog kršenja pravila, a ja nisam imao pojma o čemu se radi. Još mi je taj mjesec, ukupna zarada na adsensu bila dosta slabija nego prethodnih mjeseci i ctr dosta niži. Pisao sam im i naravno nikada odgovora nisam dobio zašto su to uradili.

Valjda ovi budu malo pravedniji.

Danas sam nešto čačkao oko Audience Networka i primijetio sam da za nove korisnike nema više mogućnosti uplate zarade preko paypal-a, znači dopušteno je samo povezivanje bankovnog računa i isplata novca direktno na bankovni račun. Upute kažu: “Note: Audience Network no longer supports PayPal for new payment accounts.”
Više o tome: https://www.facebook.com/help/audiencenetwork/103628146695524?helpref=inprod

Pa ovi me ubise danas…
Screenshot_8

jel ovo samo kod mene ovako velika razlika ili ima jos neko problema? Filled rate 82% samo, a razlika iznad 50% u impresijama i requestima…Dodje mi da se roknem!

1 Like

Kod mene uvek tako, testirao sam ja i sa malim tekstovima, bude requests i impresije skoro iste, kada se uvek pojavi jedna reklama, ali onda imas manje impresija i manja zarada, tako da se to vise isplati koliko god deluje ruzno. Provereno je tako.

Opterecivao sam se kao i ti oko toga, ali na kraju shvatio da je tako bolje nego da mi budu isti zahtevi i impresije. Nek bude zahteva milion sto se mene tice, sam da budu impresije normalne. A kad sam testira sa samo kratkim tekstovima, impresija je bilo manje nego inace. Tako da lagano

1 Like

Mislim jeste da je razlika velika ali brt 43$ za dan uopste nije lose. :blush: Budimo realni, to je i vise nego jedna dobra dnevnica na Balkanu. :blush: