Upit o zaradi na Instant Articles?

U principu si u pravu, jedino što meni pada na pamet da na taj način i stranica dobija prijave za spam, verovatno treba određeni broj prijava za ban.

Ne bavim se time pa ne znam da li je zaista tako, ali mi to deluje logično.

Logujes se sa iste IP na nalog i na stranicu, isti uredjaj itd. Mislis da su oni sisali vesla :smiley: Znaju dal volis sladju ili gorcu kafu a da ne znaju da ti delis…

Amo reći novi mobitel, novi sim, loguješ se sa 4G mreže, i sherujes POST na 2,3 grupe
Jer logicno ako npr ja objavim dobar IA članak , tko će zabraniti ljudima da ga sheruje po grupama , i nema smisla da FB bana stranicu

A FB profil? jel i on nov?

U slučaju da jeste…to je instant ban

to da, imam smisla, npr novi FB profil, i odmah taj profil sheruje IA po grupama, da da ima smisla

Napraviš nov FB profil…i odmah se samo učlaniš u grupu, i da ne šeruješ ništa…odmah ban. To je tako bilo i ranije, a tek sad je od kad su sve pooštrili.

A zar nije malo nelogicno da jedan te isti profil svaki dan sheruje?

Da slažem se, kad čovjek malo bolje razmisli, ima smisla

Malo sam laik u ovim stvarima i najbitnije mi je da prvo ustanovim je li ovo ban, pa ću im onda pisati.

I konkretno me zanima mogu li za IA aplicirati preko iste web stranice na kojoj je ovaj izgubljen.

Jel još koga je*e schledule na fb stranicama? Meni od jučer neda staviti poslije 20h, jednostavno mi ne prihvaća 2 kao prvu brojku, a i sve postove koje stavim mi prebaci na sat ranije, npr stavim schledule za 15h, on se odmah prebaci na 14h.

EDIT: Evo, sad probao stavit i za danas mi ne prima poslije 20h, ali za sutra normalno radi i ne prebacuje više postove za sat unazad… Izgleda da je neš zbog promjene sata :smiley:

I meni je isto bilo pa se posle 12 h sve sredilo. Mogao si samo kad obelezis sat strelicom na tastaturi gore dole da stelujes sate.

1 Like

Uvek je tako kada se pomera sat ali evo vec se vratilo unormalu!

Koliko u prosjeku imate prijava na člancima? Možete provjeriti tako što idete Uvidi>Reach pa predzadnji dijagram, gdje ćete odabrati ‘Report as spam’. Naravno odaberite malo veći period npr. zadnja 3 mjeseca.

Ja imam 9 prijava za spam od 1. decembra do danas.

1 Like

Ja imam 5 prijava za spam proteklih 5 mjeseci

1 Like

Dobri smo, ja imam 6 prijava.

Ova stranica je kod mene od kraja januara, tako da od tada imam ja licno 3 prijave, ostale su u decembru. Tako da nije lose :slight_smile:

Ja oko 5 prijava po stranici od 1 decembra

Kod mene 4 od 1. decembra. Kako je moguće da smo statistički svi gotovo isti?

Ne znam da li ste primetili na nekim većim stranicama npr. Bored Panda, često se dešava (ali ne uvek) da nema reklama, samo oni sivi kvadrati, a na to se vidim žale i mnogi ovde na forumu. Da li to može biti razlog za veliku razliku između Ad requests i Impressions?

Ad Request = Zahtjev da se prostor ispuni oglasom
Fill Rate =Koliko u procentima se prostor ispunio oglasom
Impression = Koliko se oglas prikazao

Tako da, ako posjetitelj otvori stranicu na kojoj stoje 3 oglasa (stavit ćemo za primjer da je fill rate 100%), a on nije spustio (skorlo) stranicu do kraja, te je vidio samo 2 oglasa. Bit će sljedeće (3 ad request, 100% fill rate, 2 impresije).