Upit o zaradi na Instant Articles?

Da da, to je sasvim logično…samo mi je palo na pamet. Šta se onda dešava sa ovim ne prikazivanjem reklama.

Nema Ad Requsta…niti impresija?

Ad Request postoji uvijek, ali Fill Rate nije uvijek na 100%. Tako da manji fill rate, manje impresije. Eh sad zašto se ponekad prostor ne ispuni oglasom, vjerovatno postoji dosta nekih razloga

Juce zbig obaveza nisam delio clanke vec samo slike, iste termine sam pokrio jer sam isao na to da ne izgubim mesto na feedu, medjutim danas katastrofa!
5x manja poseta nego obicno i 5x manji reach na clancima…
Sustina, ne preskacite ni jedan dan!

1 Like

Da to si u potpunosti upravu. Ja sam također preskočio jednom 2 dana, jedva se “izvuko”. Drastično pao reach, također i posjete, a samim tim i zarada.

Koliko je trebalo sve da ti se vrati u normalu?

Nakon nekih 4-5 dana, ali moram da dodam, da mi je poslije toga jedna slika baš skočila, tako da vjerujem da je i ona dosta imala utjecaja na to, ali eto danas u poređenju na nekih 6-8 dana se itekako primjeti razlika, a baš je reach pao tad kad nisam objavljivao, toliko da mi je na toj stranici od 125K reach na postovima nekim bio samo oko 800.

Ma ja sam juce na tim slikama imao reach od skoro 700k na stranici od 90k. I danas slike su odlicne, ali reach na linkovima od 5-10k a bilo je od 15-30k. I dalje je 10% procenat klikova ali eto zeza FB. Valjda ce da se vrati na staro…

Vratice se sigurno. Koliko dnevno objavljujete slika i video snimaka?

Pojavljuje mi se ovo kad otvorim network audience: “Reminder: Graph API v2.5 will be deprecated on Apr 12, 2018. Please use the API Upgrade Tool to understand how this might impact your app. For more details see the changelog”

Ako je neko upoznat sta je ovo neka mi objasni :slight_smile:

6 slika i 8 linka mi ide standardno. A juce samo 14 slika.
Mada svaka stranica je prica za sebe i treba naci kombinaciju.

Mišljenja sam da je reach najviše povezan sa kvalitetom članka. Logično je da niti jedan članak, kao i niti jedna objava na stranici ne prođe isto.

Tako da reach može biti veoma nizak kada se objavi nezanimljiv članak. To sam iskustvo imao baš prije dva dana. Objavio sam dva članka, čiji je reach bio deset hiljada, dok je reach kod treće i četvrtog članka bio preko 50k.

Svi članci su bili isključivo vezani za tematiku kojom se stranica bavi, ali jednostavno sam došao do zaključka da su nezanimljivi publici.

I pokušao sam sa par plaćenih oglasa i sa par promocija stranice i mogu ti reći da sam totalno razočaran. Reach mi nije bio niti jednu petinu organskog reacha, a sve ukupno nisam dobio ni tristo lajkova od promocija. Katastrofa.

Naravno da zavisi, ali ako je je procenat klikova na clanak 10%, to je bas dobar procenat, znaci da im je zanimljivo a ipak nema reacha. Bas sam juce na kraju dana gledao kako je prosao dan i bukvalno za 50% manji reach sam imao. Ono sto je ranije islo na 25-30k juce je bilo 13-15k, a ovi slabiji sto su isli od 10-15k su bili od 5-7-8k. Dobro je sto znam sta vole pa cu to da isforsiram naredna dva dana, ali ubuduce vise nema preskakanja.
Placeno oglasavanje danas je bas tesko, bar iz mog ugla. Ovih dana cu jednu uopstenu stranicu da pokrenem pa cu da vidim sta ce da bude sa viralnim video snimcima, mada mislim da nece nista bolje da bude.

Pojavljuje mi se ovo kad otvorim network audience:
“Reminder: Graph API v2.5 will be deprecated on Apr 12, 2018. Please use the API Upgrade Tool to understand how this might impact your app. For more details see the changelog”

?

A vidio sam da facebook sada forsira kampanje. Za 35$ oni garantuju oko dvije hiljade lajkova i moguće da je upravo zbog toga i obična promocija dosta slaba, jer žele da usmjere platiše na dotičnu kampanju. To su neke moje pretpostavke, jer iz iskustva sa facebook znam da na jedan suptilan način žele da usmjeravaju korisnike na novitete koje uvode.

Jesi li upoznat sa time?

Ima li neko da je to pokušao?

Nisam pokusavao to, a nisam ni video tu opciju.Generalno to i nije losa cena, pod uslovom da je za tier 1 zemlje, za domace moze i jeftinije da se prodje, tj bar sam ranije jeftinije prolazio.

Mislis na one promocije koje reklamiraju sada, kao slideshow?

Zaista ne znam, negdje sam pročitao da je to moguće i iskakalo mi je par puta na facebook-u. Sada ni ja to ne znam da nađem.

Da, ni ja sad ne znam da nadjem. Meni je isto iskakalo, pa sam probao. Naprave video od fotki koje su najbolje prosle na stranici, ubace malo zoom in, zoom out…nisam siguran da li ubace zvuk. Ima smisla, pustio sam par dana…ali Engagement kao i na bilo kojoj fotki koju bi boostovao.

Primetio sam jos nesto, pokusao sam da boostujem post koji mi je ranije sjajno prosao na drugoj stranici. Neka tuzna prica, a kako su mi vecinom zene na stranici, lepo klikcu na to. Fb mi je odbio boost sa razlogom da su tuzne price senzacionalizam. Tako da obratite paznju, mozda to utice i na reach.

Kako mi se penju…Zbog jednog dana sto nisam clanke postavljao 50% manje vec drugi dan, a to je na mesecnom nivou ako nexaj Boze ostane dooobra cifra! Danas svi postovi preko 10% klikova u odnosu na reach ali nece da pusti da odu na predjasnje stanje pa to ti je…







Ovo je sve pre ovog stanja bilo x2…

Mislim da sam locirak problem! Vec sam o tome pisao i eto opet uradim tu glupost. Prosto mi je bilo neverivatno da imam toliki pad na reachu na linkovima, a u stvari moj dnevni reach je trenutno x2 nego uobicajeno!!!
Naravno sve je otislo na sugave slike a za linkove nije ostalo nista,tj ostale mrvice. Sve je pocelo onog dana kada sam samo slike postavio, a sledeca dva dana nastavio da postavljam vise nego uobicajeno jer sam gurao novu stranicu. Sa nje sam dve najbolje objave od prethodnog dana postavljao ujutru kao prvu i uvece kao posledju objavu. U narednih nekoliko dana cu da vratim sve na staro i da vidim situaciju da li ce da se promeni, ali mislim da je to to, jer sam i ranije imao pad reacha na linkovima kad mi slike izdivljaju.
Na slici se jasno vidi drastican skok u reachu, a tada je krenuo i pad reacha na linkovima…


P.S. pisem sa tel tako da ima malo gresaka, ne zamerite :smiley:

1 Like

sad kad se nisam šlogirao