Upit o zaradi na Instant Articles?

Kao i sto sam napisao iznad mislim da je ovo razlog, polako postovi odnosno slike koje su dizale reach “vetre” i reach na linkovima se vraca a samim tim i broj klikova. Jeste da je bas bas los dan sto se tice prikazanih reklama ali danas je veliki praznik pa verujem da zbog toga nema ni puni oglasivaca, ujedno je i pocetak meseca i nedelja pa se sa pocetkom nedelje ocekuje pomak. Bitno je da je priblem lociran i nadam se resen :slight_smile:

Ti uskoro praviš temu “Put do 100$ dnevno” :smiley:

1 Like

Ma ta tema kad je situacija kako treba je “ispunjena” :slight_smile:
Ciljevi su daleko veci, i nadam se ostvarivi uskoro :smiley:

Je li vama danas CPM manji u odnosu na ostale dane?

Danas je i CPM i impresions KATASTROFA!!!

Ma da, danas je zlo koliko je manje. ECPM mi je danas za preko 50% manj, ali nista strasno, praznik, nedelja, pocetak meseca. Previse faktora koji uticu na eCPM.

Također i meni, preko 50% manji, također i impresije… sad mi je lakše haha, mislio sam da je samo kod mene, ali čekamo onda da sedmica i mjesec startuje :smiley:

Zivi bili :beers:

Pocetak proslog meseca je isto startovao lose, pa se tamo od 5-6 postepeno povecavalo.

1 Like

Kod mene poseta jaca nego ikad, a cpm los kao pocetak januara, ali gledano generalno, bice isto kao osrednja poseta i dobar cpm. Na isto mu dodje . Ja cim vidim analitiku da je nenormalna, ne mora da ulazim na audience jer odmah znam cpm los.

Polako… što svaki dan morate zaraditi 6-7.000 dolara? Zar vam i 5.500 ili 5.700 nije dovoljno? :grinning::grin::grinning:

Završi se i prvi mjesec na IA. Lične impresije su zadovoljavajuće i uvijek može bolje, ali ruku na srce, facebook je puno bolji od Adsensa. Nakon mjesec dana zarada i nije baš nešto, ali sam zadovoljan i skontao sam otprilike o čemu se radi i kakve članke trebam forsirati.

S obzirom da mi je prvi mjesec bio testni, ja sam prezadovoljan, a uz to mi je stranica porasla za 3000 lajkova. Jako puno ljude privlači IA i članci i zaista strancia organski raste.

Budući da je počeo novi mjesec, zanima me kako se radi obračun na IA? Znam da Adsens pošalje obračun na mail i uplata bude oko 21. ili 22. Da li i facebook šalje obračun ili se negdje u Monetization Manageru može vidjeti taj obračun i koliko će mi zapravo i isplatiti?

Znam da facebook plaća prije Adsensa, mislim to sam na ovom forumu i pročitao.

Unaprijed hvala kolege.

Slažem se također oko toga da je bolji od AdSensa, bar u mom slucaju, također broj lajkova raste.

Sto se tice obavijesti, da, dobit ces mail, ne znam kad se tacno obracunava, ali dobit ces mail. Također mozes i provjerit obracun tako sto ces u desnom uglu otic na Property Settings -> Payouts -> Payout History.

Isplate počinju svakog 16og u mjescu

Hvala puno kolega.

Također sam primijetio da IA članci jako dobro prolaze u grupama, odnosno da se reach u grupama također povećava.

Adsens bi sigurno morao poraditi na boljem plaćanju, jer im je facebook ogromna konkurencija.

Ma Adsense je ovim “izgubio” samo trash sajtove…svi ozbiljni igraci sa organic posjetom ce vjecno imati Adsense. Jos + sto dosta sajtova i ne moze koristiti IA cisto jer nije takav tip sajta, ja imam 7 sajtova od kojih nijedan ne koristi IA niti moze i samo jedan taj trash odakle vucem tu fb posjetu sa tim glupim clancima.

Tako da u biti oni nisu nista ni izgubili, osim hrpe prevaranata, plagijatora itd :smiley:

interesuje me kakva je situacija na US trzistu, kakav je za njih cpm … dok se kod njih ne poljulja google ne brine :smiley:

Mene jedno zanima, kod sebe na telefonu kada otvorim svoj clanak otvara ga kao IA, dok sve ostale portale otvara normalno kao web, ali na bratovom telefonu, otvara sve kao IA (moje clanke, eksluzivu, novi i jos dosta portalčića), kako i zbog čega je tako?

Ja kod nekih domacih portala vidim da su im neki clanci IA, a neki nisu…

Kod mene samo moji clanci IA, kod brata na domacim portalima, svi, clanci, apsolutno svaka objava na IA

Zato što neće da potpuno uguše website.

2 Likeova

IA je puno efekasniji i jednostavniji. Velika većina portala svoju posjetu povlači sa facebooka, a IA je idealan za takve portale, jer pruža veći reach i puno se brže i jednostavnije otvaraju članci. Puno bosanskohercegovačkih, renomiranih portala je prešlo na IA, upravo iz razloga koje sam naveo.

Eh sada, svaki jači sajt, sa jakom i dobrom dnevnom posjetom, se uopće i ne bazira na Adsens i njima je Adsens tek tercijalna zarada sa Adsens reklama u ćošku da se jedva i primjete.