Upit o zaradi na Instant Articles?

Zar to facebook dozvoljava?

Nisam razumeo, na šta misliš…

Pa da se tako ljudi igraju sa IA, pa da pola članaka bude IA, a pola ne.

To mi baš nije jasno…

Pa @Olaf je odgovorio zasto je tako…sto je i logicno. A ne vidim zasto bi bilo zabranjeno

Da li ima jos neko ovako katastrofalan pad?
Sve uobicajeno ubacani linkovi i slike, snimci…samo ogroman pad odjednom u zadnjih 3-4 dana a odnos requests i impressions na 30% a bilo je preko 50%

Također i kod mene isto, danas mi je zabilježen najveći pad ikada haha, reach objava mi je iz nekog razloga nevjerovatno pao, samim tim i impresije, a i cpm i dalje nizak u odnosnu na prethodne dane…

Ista situacija i kod mene, od 1. je ovako. Danas je jedino eCPM dobar, inace sve ostalo katastrofa.

Meni se eCPM povecao samo za nekih 10-15%, ali kada poredim ovih zadnjih par dana, sa npr prije nekih 7-10 dana, ovo je sve nevjerovatno palo, reach, impresije, cpm… katastrofa, nadam se da ce se u skorije vrijeme vratit na normalu

Znaci nisam jedini sa ogromnim padom nadometu :smiley:

Meni je otprilike slicno kao tebi… Danas samo slike (katastrofa domet a odlican engagment- svaki sesta osoba koja je vidjela post je lajkovala… bolje od tog ne moze), juce i prekljuce sve zajedno malo manje od 40k pregleda na sajtu, a inace bude oko 50k DNEVNO. Znaci otprilike kao i kod tebe od 2-og aprila krenulo zezati…

Izgleda da je kod svih od početka mjeseca počelo tako, mogu razumiti što se govorilo o eCPM da bude slabiji na početku mjeseca, kao što je već rečeno (manje oglašivača…), ali zbog čega reach ovoliko pada to mi nije jasno…
Npr, jucer mi je u prosjeku za link, najmanji reach bio oko 5k, najveci 19K, slika je imala najmanji reach 25-30k pa do 100k, danas link jedva da nabije 1-2K, a slika 5K, ovo je nevjerovatan pad…

Također i kod prijatelja, kod njeg na stranici od 98K, danas reach na linkovima isao do oko 900, par njih je premašilo to, a slike 6K

Identicno… Nigdje ne pise da je bio neki update pa da je pad razumljiv…

Jedino što sam uspio “izguglat”, je da su se ljudi masovno žalili na to da im je Feed totalno prazan, da ih izbacuje iz aplikacije itd, to traje već preko 24 sata

EDIT: eh sad, da li je taj bug zahvatio i podrucje balkana ne znam

Ja sam primjetio u zadnja 2-3 dana da mi fb izbaci par postova i onda kaze kao da nema vise postova za prikazivanje (da dodam prijatelje i to)… al ne bude tako uvijek.

E sad, ako se to dessava, onda mi je nekako logican onaj velik broj lajkova u odnosu na domet… Nadajmo se da je to neki bag i da ce se stvar popravit u narednih par dana

Evo ako nesto znaci:

Meni juce page menager nije izbacivao stranice uopste…Tako da je definitivno neki bug i apdejt u pripremi.

Također i kod mene page manager nije radio… onda ostaje nam da čekamo da ovo sve dođe na svoje

Sta cete vas dvojica u medjuvremenu? Nastavit objavljivat sve po starom, samo slike ili nista?

Ma radim ja i dalje, ide i dalje solidna zarada, tako da nema odmora :smiley: Oni nek rade svoj posao ja radim svoj dok imam interesa.

Ja cu licno pauzirat sedmicu dana… i nadat se da ce sve biti ok…
Sto se slika tice- one se sve zakazene do nedelje, negdje i dve sedmice unaprijed pa nek ide. Znacu po njima dal je sve ok

I ja cu takodjer nastavit, cisto zbog toga sto je reach mi isto tako jednom pao zbog toga sto nisam par dana objavljivao, tako da samo mi jos to fali haha, onda me ne bi nigdje bilo… ovako cu nastavit pa cekat bolje dane