Upit o zaradi na Instant Articles?

Idi na Configuration > 2. Submit For Review i provjeri da li imaš opciju.

konkretno na dvici pise izmedju onih ostalih informacija sledece
“Your site doesn’t follow Instant Articles policies. See “You’ve Lost Access to Instant Articles” above to learn more.”

A na mail-u pise:

Hi Tihomir,

Thanks for submitting a request. You are currently eligible for monetization…

Mozda treba neki period da prodje da bi ovo bilo aktivno?

Ma jok, kod mene traje vec mjesec dana, ne mogu se ni zaliti.

Ja sam pisao žalbu pre nekih mesec dana i dobio onu automatsku poruku, danas sam se ponovo žalio i dobio ovaj odgovor da će mi aktivirati za 48h http://prntscr.com/k100bo

Da, i ja sam dobio taj odgovor da ce mi u rok od 48 sati ponovo aktivirati.

Evo prosli su 47 sati, jos nije aktivirano, osim to sto WEBPAGE je presao od “Not Approved” u “Approved”

Meni su dali 30 dana zabrane, ja se žalio na nju i dobijem mail da je zabrana sada 90 dana :joy::gun:

1 Like

Odobrise li ti na kraju? I ja sam poslao apel i dobio isti taj odgovor ali jos mi stoji ono upozorenje.

Jel se to samo meni čini da su počeli i na posjeti na IA krasti? Reach normalan, lajkovi prosječni, a posjeta u business manageru pala više od pola. Nije samo cpm pao nego i broj posjete.

I ja sam isto primjetio, vec nekih 7-10 dana…

Request i impresions su katastrofa zadnjih nekoliko dana!

Nego sta cemo ljudi sa ovim:

App Review Requiredattention
With the August 1, 2018 App Review deadline fast approaching, it is important that you submit your app for review so you don’t lose your current API access. This is required due to the recent update to the Facebook App Review process and API permissions model changes announced at F8 2018. Learn More.

If your app is not submitted for review, you will lose access to any permissions or features requiring review, including these:

user_friends

user_link

user_gender

user_age_range

The Facebook Platform APIs permissions and features have been updated with these changes. Please review the FAQ to ensure you request the correct permissions and features with your App Review submission. If you no longer require these permissions, no further action is required.

If access to the permissions and features is approved, the app may require business verification. Not following these additional steps may result in loss of API access. Learn more about App Review.

Da li jos neko ima ovaj problem?

Nakon azuriranja aplikacije Instant Articles na Wordpressu, desava mi se da mi clanci nisu automatski published vec budu unpublished i onda moram rucnu da ih publishujem. Odem na podesavanja i vidim da mi je zakacena kvakica na Import All Articles As Draft. Iskljucim to i sacu vam, i opet automatski mi se ukljuci ta opcija.

Za sad nemam taj problem. Da li je i vama stigla ova poruka sto sam pitao u gornjem odgovoru? Ne razumem koju app moram da “submit your app for review”

Ekipa, nakon 30ak dana vraćen mi je pristup Instant articlesu. Sve radi po starom i kako je bilo. Poslao prvu žalbu čim su mi zabranili, dobio 90 dana i odjednom proradilo… pa da znate ako kome može kako pomoći

1 Like

Bravo. Šta si radio u međuvremenu na stranici? Da li si radio isto što i prije bana tj. dijelio članke ili si napravio pauzu?

1 Like

Hvala. U pitanju je lokalni portal. Već 6 godina radi i postoji. Prije toga, za vrijeme IA i poslije sam dodavao članke. Svaki dan 5-10. Odnosno, IA mi je sporedna zarada.

Pozdrav društvo,ovo je stvarno super stvar.
Jel ima negdje uputsvo gdje kako i šta sve treba za penzionera :smiley:pošto sam sasvim nov u tome.
Hvala

Je li i kod vas jos uvijek isplata PENDING :slight_smile:

Moram upitati ekipu sa iskustvom!

Evo, danas mi je upravo sjela lova od lipnja (17.000kn). Lova mi je sjela normalno na tekuci racun, ali me sad strah sto se tice poreza i mogu li naje*** zbog toga? Prijatelj koji isto radi na tome savjetuje da si prebacim na racun od firme, obrta… da li vi isto primate na tekuci racun lovu od IA ili?

Strah me iz razloga sto cu sad imati jos veci iznos za isplatu posto se radi brutalno snazno i lova je ozbiljna…

Hvala

Pitanje za strucnjake ? :slight_smile:

Kako objaviti clanak koji facebook automatski unpublishuje? Tj. imam news portal i kada mi je neki clanak iz crne hronike tipa ubistvo ili nesreca automatski ode na unpublished i ima onaj crveni uzvicnik.

Budi srecan da jos uvek ima IA.