Upit o zaradi na Instant Articles?

Fejsbuk ima 100% saradnju sa svim državama, to ti pričam provereno za Balkan. Makedonija, Kosovo, deo Srbije i Crne Gore bili su ključni dezinformatori pred američke izbore i tad se desilo ono čuveno mešanje Rusa, eto prati izborne cikluse na Balkanu, par nedelja pred izbore zavrnu rič 70% više nego inače.

Ima li ko od jutros problema sa Instantom? Naime od 9h niti jedan članak neće da prebaci u Instant i svi imaju onaj globus pored u Production library. Članci prije 9 objavljeni rade kao i oni od prošlih dana.

Cim imaju globus nisu podobni za monetizaciju, zato su objavljeni kao clanci za web a ne za IA. Vjerovatno neke rijeci u naslovu ili tekstu se ne poklapaju s njihovim standardima.

Ne mogu svi clanci biti nepodobni. Objavim vremensku prognozu, ima globus.

1 Like

Kakva je danas situacija s IA i jel još uvijek bitno bolji naspram AdSense? Je li netko pravio usporedbe ali na trafficu s Fejsa? Ne mislim samo na CPC, CTR i zaradu nego i na reach IA clanaka naspram onih obicnih.

Ja koristim trenutno instant articles. Impressions 50-80k. Na adsensu pgw bio 25-40k. Ecpm mi je od 0.49 do 0.65$. Sto se tice reacha meni je isto jer ne radim linkove nego slika, i naslov i link u opisu slike. Prelos je ecpm a mozda i kradu na impresijama malo vise. Ecpm bi bilo mnogo bolje da je barem 1$. Pocetkom prosle godine za balkansko trziste bilo oko 1.8-2.5$ Racunam i mix sa dijasporom. 4x se smanjio ecpm za godinu i po dana sto je mnogo

Sumirajuću prošlu godinu i početak ove, mogu samo da kažem da se sunovrat IA nastavlja. Ili nešto rade i sređuju u šta sve više sumnjam ili su ga sjebali i doveli do mizernog nivoa. Više od pola godine Adsense je jači preko 30%.

Niko više i ne piše o ovom, verovatno su svi otišli na druge oglasne mreže. Kod mene se katastrofa nastavlja, tri godine imam nalog.

Svi banovani i najureni :sweat_smile:

Ma ne bre, ja znam mnogo više ljudi koji su sami napustili ovo sranje :slight_smile: Adsense je sad majka za ovo sranje

Maloprije na facebooku naletim na post neke strane stranice. Da li neko zna kako dodati ovo u instantu na kraju članka?

Dakle ovaj Share i ove postove ispod.

Pozdrav drustvo. Zadnjih 15 dana IA masovno ukida racune. Nije mi jasno. Trudim se da mi portal bude sve po njihovim pravlima. I na kraju mi opet ukinu monetizaciju. Sto je najace. Prije 15 dana mi ukinuli prvi put. Ja posaljem zalbu oni mi vrate kroz dva dana. Posle toga radim dva dana. Oni mi opet ukinu monetizaciju. I opet posaljem zalbu oni mi opet vrartim. Medjutim neki dan su me opet ugasili . Slao sam zalbu ali dzaba. Pisu da ne ispunjavam pravila. A ja sam siguran da mi je portal po pravilima . Zanima me da li ima neko strucan da mi kazem sta nije uredu.

Facebook gasi instant članke

https://www.campaignlive.co.uk/article/facebook-shut-down-audience-network-mobile-sites/1673174

Šta je po vama najbolja alternativa?

Pretpostavljam da će nešto drugo pokrenut, adsense je po meni alternativa mada ima i drugih mreža. Ja sam imao u planu jedan sajt za strano tržište da pokušam sa instant articles ali preduhitrili su me :grinning:.

Razni portali pisu ovo iako nisam nasao igdje na zvanicnim facebook blogovima

šta nisi našao kada su u trećoj rečenici ovoga članka naveli izvor

Starting Apr 11 2020, Audience Network will no longer fill any ad requests to your web and in-stream placements.

We’ve made this decision based on where we see growing demand from our partners, which is in other formats across mobile apps. We also remain committed to moving our mobile app network into bidding.

Ovo se ondosi na na reklme koje se vide sa računara, nema veze sa Instant Artiklom. Šta više, planiraju da razviju mrežu na telefonu još više.

1 Like

Da li je to od jutros fb ukinuo monetizaciju za IA , vidim da su zaradu do 10 aprila spojili sa proslim mesecom a od jutros ne izlazi za 11 april zarada?

Da li neko od vas ima aktivan instant u Srbiji ?

Ja koristim Instant article u Srbiji