Webmajstori na novoj forum skripti!

Postoji bug s loginom, kojem tražim riješenje, kao što sam gore visočije već spomenuo.

Proizvod je odličan, samo ga ti još ne shvačaš ili si jednostavno jedan od onih koji teško prate korak s tehnologijom, što je malo čudno pošto je ovo forum za webmastere, čija je profesija općenito na bleeding edge tehnologiji.

Preuzeo sam ga sa njihovog sajta, ali mi je nekako prazan u odnosu na ovo :slight_smile:
Ovaj forum je na Ruby progr. jeziku i Postgre bazi?

Ruby + Postgre + Nginx i još masu dodataka, poput Redis cache-a, Sidekiq i sl.

Moram priznati da ga nije baš lagano instalirati na server.

Sam si ovo pripremio, prilagodio, ili ti neko pomaze?
Meni se svidja iskreno, bem li ga, valjda ce i ostalima.

Ovo je open-source skripta - Discourse, a instalaciju, migraciju i ostale prilagodbe sam napravio sam.

Ma shvaćam ga, i kužim ga, ali mi zaista nevjerojatno zvuči da ovo može biti pomak naprijed.
Poput: “Unaprijedili smo paljenje automobila! Sad umjesto da okrenete ključ, morate samo ključ staviti u bravu, otvoriti pretinac za rukavice, povući polugicu koja se unutra nalazi, zatvoriti ladicu, izvaditi ključ, ponovno ga staviti i potrubiti i auto će se upaliti! Nema više potrebe za okretanjem ključa!” (da, pretjerah, ali pokušavam dočarati kako ono što je novo ne znači nužno da je i bolje).
Na ovaj isti način me i raspi*dio google sa svojim “inovacijama”, pa sad kako bih došao do google prevoditelja, ili google karata, imam 2 klika više. Do google webmasters tool-a sada dolazim tako da moram otić na google tražilicu i upisat “webmasters tools” kako bi mi se na njihovoj tražili pokazao link, jer drugačije pojma nemam kako doći do njega (isto vrijedi i za analytics). Ja ne vidim smisao takvih “cutting edge” tehnologija kada mi otežavaju rad, umjesto da mi olakšavaju.

Obzirom na bug - ok, to nemremo uzet za zlo - vrijeme prilagodbe skripte.

Al ovo bi hitil kroz prozor i zapalil.
Em ti takav napredak koji je lošiji od prethodnika (usability).

Da se razumijemo, nije ništa osobno protiv tebe ili ekipe koja ovo radi/prilagođava. Govorim o novom forumu, izgledu i radu istog.

3 Likeova

To je onda stvar ukusa, jer recimo meni se sviđaju promjene koje Google i Facebook uvode, sviđaju mi se međusobne integracije njihovih web servisa, sviđa mi se u kojem smjeru web ide općenito…

Uf kaj sam ljut zbog ovog…
A nemrem si pomoć.

Nećemo o ukusima, to je tema za sebe.
Ajd dobro, daj barem malo te kategorije tam posloži, da nisu oni mali nalsovi u bojama, nego im daj povećaj font ili nekaj da se vidi odmah gdje je šta. Ovo šareno bode oči, pa kad se još upari i sa linkovima u bojama, onda je totalni nered.
Bar nekaj napravi da bude bar malo preglednije.
pliz.

Era klasičnih foruma polako završava. Stari forumi su dosadni, monotoni, i večina ljudi traži nešto novo. Vrijeme je za promjene, jer oni koji ih ne budu napravili, polagano će gubiti svoju publiku.

Ova skripta jos nije ni u 1.0 verziji. Bit će još mnogo toga jer najbolji programeri svijeta intezivno rade na njoj. Stižu razni pluginovi, integracije s Wordpressom i još mnogo mnogo toga. Ovo je tek početak.

1 Like

oh shit…

:smile:

(i sad tučem da bude do 20 znakova)

Samo ti tuči… Zato i postoji taj limit, da se izbjegnu bespotrebni postovi :wink:

Baš i nema smisla.

(-------)

sretno sa novom skriptom. trebace malo vremena da se naviknemo, ali za sada sve izgleda dobro. :smile:

1 Like

Huh… previše je guglovski ovaj forum. Prebijel, flat kako bi ja rekao.

Jel ovo Vanilla forum ili nekaj drugo?

Meni je isto katastrofa kaj se preglednosti tiče, a i to učitavanje poruka kada pomaknem slider prema dnu, previše fejsovski. Više volim znati da ta i ta tema ima toliko i toliko stranica i onda sam već znao aha… stao sam sa čitanjem na recimo 14 stranici a još se od zadnje moje posjete natuklo 25. Ovak on učitava i ne znaš kad mu je kraj : ne zna :

Popis Kategorija mi je isto bezveze, nekak je ono bolje.

A i to kaj je novo uber cool ne mora i značiti da je bolje.

Ni gugl ni fejs ne bi trebali biti mjerodavni. To kaj oni uvode pizd… ovaj novotarije ne znači da je i bolje.

Ovo je moje mišljenje.

2 Likeova

Jako mi se sviđa nova skripta, brzo radi, manje klikova sve odmah tu. Samo naprijed!!

1 Like

Skripta se zove Discourse.

To što je paginacija zamijenjena s infinite scrollom smatram pozitivnom promjenom nevezano za pitanje jel to previše “fejsovski” ili ne. Koliko topic u kojem se nalaziš ima postova, možeš vidjeti u zelenom pravokutniku koji sadrži i strelice za prebaciti direktno na prvi ili zadnji post.

Tako je, ali isto tako ne znači ni da je lošije.

Sva mišljenja i kritike su dobrodošle!

Evo tko treba pristup starim privatnim porukama, može otići ovdje:
http://www.webmajstori.net/forum/private.php

Upravo se vratio s više piva. Pod pivom, sve izgleda odlično, ali baš i nisam za čitati ovih skoro 80 poruka. :slight_smile: Slijedećih par dana ću si dati truda upoznati se forumom.

2 Likeova

Izgledat će dobro i kad se probudiš :grin:

Hvala. Znam da je Vanilla forum sličan ovome. Čudi me da njega nisi uzeo.

Taj scroll mrzim i na fejsu :wink:

Pa ne znači da je lošije samo nepreglednije meni. Možda da se stavi neka tamnija tema pa da vidimo kako je onda i da nema previše tih boja. Nekad šarenilo ubije srž same stranice u ovom slučaju foruma. Godinama sam radio u grafičkoj struci kao prelamač pa sam se nagledao svakakvog masakra. I danas kada nešto radim ne gledam kako to meni izgleda nego se stavljam u poziciju korisnika pa da vidim jel to njemu ok ili ne.

Ajde jedina dobra stvar mi je ovo kvocanje što ne moram koristiti multikvot kao na vbulletinu :slight_smile: to je plus

Možda ima tema za ovaj forum k’o recimo vbulletin pa da se ublaže ove promjene. Naravno da se omogući da svak sebi bira temu. Pored ove teme staviš još jednu i to je to a ne sada desetak :slight_smile: