World Cup 2022 (Qatar)

kanađani nas naljutili pa će dobit po tamburi

kao sto rekoh, a dobro su i prosli

utakmica uzitak za gledanje, cestitke komsijama

Kao sto sam vec puno puta rekao, Borjan je precenjen golman kojeg je vreme pregazilo i mislim da bi trebalo da se penzionise uskoro (No ruku na srce, kanadska odbrana je bila vrlo tanka). Cestitke na pobedi, lepa utakmica.

1 Like

Kakvo razmontiravanje, strasno nesto! Bravo!

Oboje pratimo nogomet. Ajde nabroji igrače Maroka bez guglanja, pa još dopiši za bar neke gdje igraju, osim Hakimia i Zyecha :wink: Ja priznam da do neki dan bez guglanja ne bih mogao :slight_smile:

Nije Maroko loš, ne bi bio na Svjetskom da je, a i solidno je odigrao ove dve tekme, ali ako se busamo da smo velesila i dok je činjenica da smo aktualni viceprvaci svijeta, trebali smo ih dobiti.

Ja bih radije da je Belgija dobila danas, a mi smo ionako morali dobiti Kanadu i dobro je da smo dobili sa 3 razlike.

Belgija je u padu zadnjih mjeseci i to je dobro, samo da se ne razigraju protiv nas. Mi sad ne smijemo izgubiti protiv Belgije. Da je Belgija dobila, mi bismo imali mogućnost i proći sa malim porazom od Belgije ako Maroko baš ne razbije Kanadu sa puno razlike. Zato je definitivno za nas lošije što je Maroko dobio, ali ok, nije strašno. Mi možemo dobiti Belgiju, a ne smijemo izgubiti i sve će biti ok.

Kovačić danas dosta dobar, ali ja bih dodao, i dalje dužan. Papak :smiley: U par navrata je trebao povući naprijed i par puta pucati, ali išao je na alibi. Dužan je i dalje :slight_smile: Jer znamo da može.
Kramarić najbolji igrač danas. Zabio 3 gola, ali jedan opravdano poništen. Niti jedan od ta tri nije bio zicer za zabiti i neki drugi bi fulali.

Za Belgiju bih ja stavio istu ekipu, osim Livaje. Umjesto njega Petkovića. Ne zato što je Petko iz Dinama ovaj iz Hajduka nego zato što su različiti tipovi igrača (oba odlični), ali mislim da bi Petko bio korisniji protiv Belgije.

Sad poslastica, Španjolska-Njemačka. Olmić već pogodio vratnicu :slight_smile: Ako prođemo, igramo vjerojatno s nekim od njih za dalje.

Ocekujem da ce biti 2-1 za Spaniju. Eto malo da se igramo sa prognozama

1 Like

Bez uvrede Zvezdašima :slight_smile: Vidim da je ludnica sa Borjanovim memeima (ili kako se to već zove :slight_smile: ) Političke neću stavljat, ali ovaj je ok :slight_smile:

3:1 za Španjolsku. Ali nisam se kladio niti na jednu tekmu pa neću ni na ovu. Bolje je gledati bez stresa :slight_smile:

2 Likeova

odlična tekma, dobro je radi samopouzdanja da je 3 razlike… včrs Njemačka ili pobjeđuje 1-0 ili će bit 0-0 do kraja, tj. neriješeno “ko kuća”

1 Like

Ajmo malo hrabrije :smiley:

Hrvatska-Njemačka 3:2

Znači, danas dobije Španjolska, Njemačka u zadnjem kolu prođe dalje na bolju gol razliku od Kostarike, Hrvatska ne izgubi od Belgije, i onda u knockoutu dobije Njemačku 3:2 :slight_smile:

Hahahah, posteno se ismejah i vidim i sam da ima dosta mimova:

image

Tako treba, bez kocke :slight_smile:

Mislim da je ovo poprilicno realno da se desi s obzirom da su Nemci nekako u padu poslednjih godina. Mada i Spanci su prilika da se vrati dug sa EP-a.

Po transfermarktu, Srbija 360m, Hrvatska, 370m, Moroko cini mi se oko 250? Znaci nije tolika razlika, kad uzmes u obzir da postoje ekipe sa preko 1b $

ima i onaj iz bajerna što im je iz ajaksa došo, mazraui, znam i onog ambarata i en nesirija… al nije to tolko ni bitno jer ne igraju samo imena. vrlo dobro izgleda maroko. ako samo po imenima gledam tu ima samo 4 reprezentacije da imaju više od par baš jakih imena. čak ni argentina nije tolko jaka po imenima

Nebitno. Po Transfermarktu Modrić vrijedi 10 milijuna eura, a trebao bi imati mjesta u svakoj ekipi na ovom Svjetskom i u mnogima bi izbacio neke igrače od 50 ili više milja.

Ok, ja prije Svjetskog ne bih od prve ispalio više od 2 igrača Maroka. Ne stignem više igrati FM niti pratiti sva prvenstva kao prije pa je i to razlog, ali i dalje mislim da su samo ova dvojica šire poznata, a ostali relativni anonimci. Kužim da su izgleda dobri kao ekipa, ali to nije dovoljno. Stojim iza rečenog. Hrvatska, sa svojim igračima i sa svojom reputacijom se trebala postaviti autoritativno protiv Maroka i pobijediti. Naš kiks je što ih nismo dobili. To ne znači da je Maroko loš.
Stojim i iza onog napisanog da malo previsoko letimo, ali da smo baš loši, nismo. Samo nemamo cijelu ekipu svjetske klase nego samo par igrača prave svjetske klase.

Za koga navijate, osim Hrvatske/Srbije?

Meni Hrvatska naravno prva, a onda u svim drugim utakmicama navijam za Brazil. Nije ni ova ekipa Brazila na tragu one sa 3R i zadnjeg naslova za njih, ali je donekle ok. Ako neće moći Hrvatska, htio bih da Brazil bude prvak svijeta.

Onda obavezno za Iran protiv SAD-a :smiley: , a i Urugvaj i Ekvador mi nekako simpatični.

Za Argentinu me nije previše briga, ali bih htio da idu dalje jer daju dodatnu draž sve dok su na prvenstvu.
U njihovoj grupi navijam da prođe Argentina i da Poljska ispadne :slight_smile:

Englezi prolaze, i neka prođu i neka opet krene “its coming home”, pa neka im onda negdje nakon četvrtfinala dođu doma igrači umjesto pehara.
Ili još bolje, iako skoro nemoguće, da Iran dobije SAD, a Wales razbije Engleze 4 razlike, pa prođu Iran i Wales. Skoro totalno nemoguće, ali bilo bi zanimljivo to vidjeti :slight_smile:

Francuzi mi nisu previše dragi, ali Mbappea je nekad gušt gledati. Griezmanna ne volim niti vidjet, a kamoli gledat! :slight_smile:

Španjolci i Švabe će skoro sigurno dalje iz grupe E, iako bih radije da u zadnjem kolu skupine Kostarika razbije Njemačku i prođe dalje, ili bar da ne izgubi od Njemačke, a Španjolci razbiju Japance pa prođu Španjolci i Kostarika. Skoro nemoguće, ali bilo bi mi zanimljivo :slight_smile:

U G grupi neka prođu Brazil i Srbija/Kamerun (neću lagat, svejedno mi :slight_smile: , ali ako sutra Srbija lijepo odigra onda radije da Srbija i prođe), a u H Urugvaj i Gana, iako je naravno Portugal glavni favorit, a onda će uz njega vjerojatno proći i Urugvaj.

Pa pre samog pocetka mundijala imao sam osecaj da ce neka juznoamericka reprezentacija osvojiti SP (misleci primarno na Brazil). Pored toga postoje jos neke reprezentacije koje mi se svidjaju kao sto je Maroko (Imam osecaj da ce dalje proci Hrvatska i Maroko), Iran za koji verujem da moze da prodje dalje, Danska (Neki dark horse, sta ti ga znam).

Na severnoamerickom kontinentu se u poslednjih par godina poprilicno popularizovao evropski fudbal i verujem da ce USA u narednim godinama biti jako kvalitetan fudbalski klub.

Nisam ljubitelj ekipa na mundijalu koje nisu reprezentacije vec neka vrsta fudbalskog kluba (npr. gol za Svajcarsku protiv Kameruna je dao lik koji je iz Kameruna).

Iduće Svjetsko organiziraju zajednički Meksiko, SAD i Kanada. Ne volim dvostruka domaćinstva, a trostruka neću ni komentirat. A nedaj Bože opet Euro po cijeloj Europi, ili prvenstvo bez publike.
Ali ova Kanada je potentna, SAD puno ulaže u svoju ligu i za očekivat je da će izbacit kvalitetne igrače, a Meksiko uvijek izbaci neke dobre igrače, tako da bi iduće Svjetsko domaćini mogli biti svakome opasan protivnik, za razliku od domaćina na ovom prvenstvu.

To niti ja ne volim. Ajde još nekako Francuska, iako smo navikli da im repka izgleda kao repka Afrike :slight_smile: (nemam ništa protiv crnaca), oni bar često imaju igrače koji su stvarno stasali u Francuskoj i prošli sve njihove škole.

1 Like

Eto i Srbija iz jedan u dva poluvrijeme odigrala. Sad morate još dva gola zabiti do kraja :slight_smile:

1 Like

Biti će još golova ako ovim tempom nastave :soccer:

Videlo se u očima koliko pritisak nabili sebi. Sve je to prva utakmica sa Brazilom napravila, kao po običaju mediji napravili atmosferu da možemo dobiti Brazil, ništa novo naravno, uvek ista priča na velikim takmičenjima.